РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.876 EUR: 43.511
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.876
EUR 40.000 41.000 43.511
USD 41.700 42.185 41.876
EUR 43.330 44.030 43.511
Освещение

Унікальні можливості фінсько-української співпраці

12 листопада 2024 року у місті Варшава, Польща, в рамках міжнародної виставки ReBuild Ukraine, відбулась бізнес-зустріч з представниками фінського бізнесу, організована Business Finland OY за підтримки Конфедерації будівельників України
2753
19 ноября 2024 г.

Захід об’єднав близько 200 представників українського та фінського бізнесу, органів влади та міжнародних організацій, які мали можливість поспілкуватись у форматі В2В, обмінятись контактами та встановити нові партнерські зв'язки.

Зокрема, учасники зустрічі обговорили практичні питання фінських компаній стосовно будівельної галузі в Україні, розробку проєктів типових лікарень для України, створення основ для прозорого та інклюзивного управління портфелем проєктів в Україні.

Відкрив захід Сергій Малиновський, Радник Business Finland, який подякував присутнім та висловив сподівання на плідну дискусію задля якісного відновлення України.

У В2В зустрічі взяли участь представники фінського бізнесу, яких представив Юркі Харккі, Старший Радник, Business Finland. Зокрема, це компанії в таких галузях:

  • технології та агрегати для виробництва бетону
  • будівельні технології
  • енергетика
  • інженерні, консультаційні, архітектурні послуги та дослідження
  • оборонна промисловість
  • управління водними ресурсами та відходами
  • інші сектори.

Лев Парцхаладзе, Президент КБУ, ознайомив з поточною ситуацією в країні та перспективами відновлення. Він зазначив, що наразі в Україні побудовано близько 1 млрд кв. м житла, 60% якого становлять багатоповерхівки і 40% - приватні забудови.

Якщо поглянути на європейський ринок, де на людину припадає близько 50 кв. м житла, то в Україні цей показник становить 24 кв.м на людину.

Пан Лев додав, що 70% багатоповерхівок було збудовано після Другої світової війни і сьогодні 80% з них є застарілими.

До війни Україна вводила в експлуатацію близько 10 млн кв. м житла на рік, а за останні два роки ця цифра зменшилась до 3 млн кв. м житла на рік.

“Якщо рахувати за довоєнними показниками, то для того, щоб вийти на європейський рівень, Україні знадобиться 200 років, це означає, що нам необхідно змінювати стратегію і впроваджувати нові стандарти при відбудові”, - наголосив Лев Парцхаладзе.

Лев Парцхаладзе розповів учасникам про співпрацю КБУ з фінськими колегами щодо розробки типових проєктів укриттів та лікарень в Україні. Він зазначив, що КБУ зацікавлена у пошуку партнерів та розширенні співпраці для реалізації цих проєктів.

В рамках зустрічі було представлено ключові напрямки, за якими фінські компанії можуть долучитися до відбудови України.

Так, Сергій Сухомлин, Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, розповів, що Агентство спрямовує фокус своєї роботи на громади: “Це будуть проєкти для громад, і реалізовуватимуть їх громади за підтримки Агентства. Це будівництво соціально житла - перші 50 тис квартир починаємо будувати з наступного року. Нам важливо, щоб людям, які тимчасово виїхали з України, було куди повертатися. Це заміна системи вуличного освітлення на більш енергоефективне та обладнання обʼєктів критичної інфраструктури (водоканалів) сонячними електростанціями”.

Він зазначив, що цього року у Миколаєві розпочинають будівництво водогону і вже наступного року планують повністю забезпечити місто чистою водою.

Також Агентство продовжує свою роботу над захистом обʼєктів енергетики: “Ми з банками опрацьовуємо моделі державно-приватного партнерства для будівництва енергетичних об’єктів. Це переважно ТЕЦ, які можуть спалювати перероблене сміття”.

Пан Сергій підкреслив перспективи для фінських компаній у сфері дорожнього будівництва та відновлення мостів, що були зруйновані під час війни: “Для відновлення транспортної інфраструктури нам знадобляться не сотні мільйонів, а мільярди євро. Це і виклик для України, і можливості для європейських компаній”.

“Але ми чітко розуміємо, що тільки за рахунок кредитних і грантових коштів ми не зможемо відновити Україну. І велике значення матиме залучення приватних інвестицій, розвиток державно-приватного партнерства. Енергетика - одна зі сфер, де такі проєкти можуть бути успішними. І ми чекаємо також вашої підтримки, вашої експертизи для кращої реалізації даних проєктів”, - додав Сергій Сухомлин.

Спеціальний уповноважений з питань відновлення та підтримки України в Міністерстві закордонних справ Фінляндії Антті Вянська підтвердив готовність Фінляндії до реалізації проєктів відновлення в Україні.

Йдеться про сферу освіти, медицини, будівництва, енергетики, консалтингу. Він запевнив, що Фінляндія готова надати свої можливості, щоб допомогти Україні відновити різні обʼєкти, зруйновані війною.

Пан Антті розповів про минулорічний національний план Фінляндії з відновлення України: “Цей план містить інструменти продумані таким чином, аби фінські компанії могли брати участь в майбутньому відновленні України”.

Він зазначив, що наразі Уряд Фінляндії розробляє другу частину національного плану, яка менше стосуватиметься бізнесу, а буде більш орієнтованою на інші питання.

“У цьому плані є важливою наша підтримка в рамках перемовин щодо членства України в ЄС. Ми бачимо Україну частиною ЄС, адже вона вже працює в різних секторах Євросоюзу, і ми готові сприяти цьому”, - додав Антті Вянська.

Представники фінського бізнесу висловили свою готовність працювати та інвестувати в Україну.

Так, Юркі Раутамякі, Cтарший Консультант NEFCO, як найбільшого інвестиційного банку, що вже понад 20 років працює на ринку України, ознайомив присутніх з діяльністю компанії та розповів про основні напрямки роботи NEFCO в Україні:

  • програма “Зеленої відбудови” України
  • будівництво за принципом “краще ніж було”
  • будівництво житла для більш ніж 700 внутрішньо-переміщених осіб у Львові
  • капітальний ремонт лікарні у Немішаєво
  • будівництво закладу освіти з близьким до нульового енергоспоживанням у Миколаєві.

Також, було презентовано діяльність інших фінських фондів, серед яких особливості роботи Finnvera  в Україні, процес фінансування бізнесу від Finnfund та перспективи отримання грантів від Finnpartnership для українського бізнесу.

Дякуємо колегам з Business Finland за організацію даного заходу та віримо, що дана зустріч приведе до продуктивного партнерства, що сприятиме якісній відбудові України.

 

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

СЛАВА УКРАЇНІ!

 

Джерело і фото: КБУ

19 ноября 2024 г.
1762
12 листопада 2024 року у Варшаві, Польща, відбулася чергова зустріч щодо розробки сучасного інноваці...
18 ноября 2024 г.
2971
Захід став майданчиком для конструктивного діалогу, висловлювання та обговорення різноманітних думок...
15 ноября 2024 г.
3224
Recovery Construction Forum 3.0 об'єднав представників української влади, бізнесу, громад ...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
18 декабря 2024 г.
3850
Окрім 4 млрд гривень, які на програму єВідновлення заклали у держбюджеті на 2025 рік, додатково виді...
17 декабря 2024 г.
4188
В першому півріччі 2024 року рівень освоєння таких коштів становив лише 16,8%. Загалом під час аудит...
13 декабря 2024 г.
2363
Інфляційний сплеск все більше набуває фундаментальних ознак...
01 января 2000 г.
17
Економічна ефективність сучасних систем водовідведення: інвестиції, які забезпечують надійність інфр...
01 января 2000 г.
20
Дізнайтесь, чому важливо узаконити самобуд і якими є етапи легалізації будови...
19 декабря 2024 г.
7445
Дизайн та концепція проєкту натхненні роботами світових лендарт-митців, зокрема, “Золотою спір...
20 декабря 2024 г.
1235
20 грудня обговоримо важливі питання цифровізації та вдосконалення будівельної галузі...
18 декабря 2024 г.
2253
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзначені ...
10 декабря 2024 г.
1564
12 грудня 2024 року в Києві відбудеться визначна подія для професіоналів будівельної, девелоперської...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
2541
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
464
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!