Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 42.126 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.368 |
USD | 42.050 | 42.600 | 42.126 |
EUR | 43.300 | 44.001 | 43.368 |
Захід об’єднав близько 200 представників українського та фінського бізнесу, органів влади та міжнародних організацій, які мали можливість поспілкуватись у форматі В2В, обмінятись контактами та встановити нові партнерські зв'язки.
Зокрема, учасники зустрічі обговорили практичні питання фінських компаній стосовно будівельної галузі в Україні, розробку проєктів типових лікарень для України, створення основ для прозорого та інклюзивного управління портфелем проєктів в Україні.
Відкрив захід Сергій Малиновський, Радник Business Finland, який подякував присутнім та висловив сподівання на плідну дискусію задля якісного відновлення України.
У В2В зустрічі взяли участь представники фінського бізнесу, яких представив Юркі Харккі, Старший Радник, Business Finland. Зокрема, це компанії в таких галузях:
Лев Парцхаладзе, Президент КБУ, ознайомив з поточною ситуацією в країні та перспективами відновлення. Він зазначив, що наразі в Україні побудовано близько 1 млрд кв. м житла, 60% якого становлять багатоповерхівки і 40% - приватні забудови.
Якщо поглянути на європейський ринок, де на людину припадає близько 50 кв. м житла, то в Україні цей показник становить 24 кв.м на людину.
Пан Лев додав, що 70% багатоповерхівок було збудовано після Другої світової війни і сьогодні 80% з них є застарілими.
До війни Україна вводила в експлуатацію близько 10 млн кв. м житла на рік, а за останні два роки ця цифра зменшилась до 3 млн кв. м житла на рік.
“Якщо рахувати за довоєнними показниками, то для того, щоб вийти на європейський рівень, Україні знадобиться 200 років, це означає, що нам необхідно змінювати стратегію і впроваджувати нові стандарти при відбудові”, - наголосив Лев Парцхаладзе.
Лев Парцхаладзе розповів учасникам про співпрацю КБУ з фінськими колегами щодо розробки типових проєктів укриттів та лікарень в Україні. Він зазначив, що КБУ зацікавлена у пошуку партнерів та розширенні співпраці для реалізації цих проєктів.
В рамках зустрічі було представлено ключові напрямки, за якими фінські компанії можуть долучитися до відбудови України.
Так, Сергій Сухомлин, Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, розповів, що Агентство спрямовує фокус своєї роботи на громади: “Це будуть проєкти для громад, і реалізовуватимуть їх громади за підтримки Агентства. Це будівництво соціально житла - перші 50 тис квартир починаємо будувати з наступного року. Нам важливо, щоб людям, які тимчасово виїхали з України, було куди повертатися. Це заміна системи вуличного освітлення на більш енергоефективне та обладнання обʼєктів критичної інфраструктури (водоканалів) сонячними електростанціями”.
Він зазначив, що цього року у Миколаєві розпочинають будівництво водогону і вже наступного року планують повністю забезпечити місто чистою водою.
Також Агентство продовжує свою роботу над захистом обʼєктів енергетики: “Ми з банками опрацьовуємо моделі державно-приватного партнерства для будівництва енергетичних об’єктів. Це переважно ТЕЦ, які можуть спалювати перероблене сміття”.
Пан Сергій підкреслив перспективи для фінських компаній у сфері дорожнього будівництва та відновлення мостів, що були зруйновані під час війни: “Для відновлення транспортної інфраструктури нам знадобляться не сотні мільйонів, а мільярди євро. Це і виклик для України, і можливості для європейських компаній”.
“Але ми чітко розуміємо, що тільки за рахунок кредитних і грантових коштів ми не зможемо відновити Україну. І велике значення матиме залучення приватних інвестицій, розвиток державно-приватного партнерства. Енергетика - одна зі сфер, де такі проєкти можуть бути успішними. І ми чекаємо також вашої підтримки, вашої експертизи для кращої реалізації даних проєктів”, - додав Сергій Сухомлин.
Спеціальний уповноважений з питань відновлення та підтримки України в Міністерстві закордонних справ Фінляндії Антті Вянська підтвердив готовність Фінляндії до реалізації проєктів відновлення в Україні.
Йдеться про сферу освіти, медицини, будівництва, енергетики, консалтингу. Він запевнив, що Фінляндія готова надати свої можливості, щоб допомогти Україні відновити різні обʼєкти, зруйновані війною.
Пан Антті розповів про минулорічний національний план Фінляндії з відновлення України: “Цей план містить інструменти продумані таким чином, аби фінські компанії могли брати участь в майбутньому відновленні України”.
Він зазначив, що наразі Уряд Фінляндії розробляє другу частину національного плану, яка менше стосуватиметься бізнесу, а буде більш орієнтованою на інші питання.
“У цьому плані є важливою наша підтримка в рамках перемовин щодо членства України в ЄС. Ми бачимо Україну частиною ЄС, адже вона вже працює в різних секторах Євросоюзу, і ми готові сприяти цьому”, - додав Антті Вянська.
Представники фінського бізнесу висловили свою готовність працювати та інвестувати в Україну.
Так, Юркі Раутамякі, Cтарший Консультант NEFCO, як найбільшого інвестиційного банку, що вже понад 20 років працює на ринку України, ознайомив присутніх з діяльністю компанії та розповів про основні напрямки роботи NEFCO в Україні:
Також, було презентовано діяльність інших фінських фондів, серед яких особливості роботи Finnvera в Україні, процес фінансування бізнесу від Finnfund та перспективи отримання грантів від Finnpartnership для українського бізнесу.
Дякуємо колегам з Business Finland за організацію даного заходу та віримо, що дана зустріч приведе до продуктивного партнерства, що сприятиме якісній відбудові України.
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!
Джерело і фото: КБУ
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.