Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.331 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.691 |
USD | 41.150 | 41.649 | 41.331 |
EUR | 43.550 | 44.201 | 43.691 |
У Варшаві, Польща, в рамках виставки ReBuild Ukraine відбувся Recovery Construction Forum 3.0. Захід зібрав близько 500 гостей, експертів, представників влади, українського та іноземного бізнесу, які обговорили стратегію відбудови України та поділилися власним досвідом.
“Необхідно працювати над проєктами, які дозволять зекономити час, гроші та швидко відбудувати все зруйноване з використанням кращих світових практик”, - підкреслив Лев Парцхаладзе, Президент КБУ.
Учасників також привітав Ярослав Ященко, співголова виставки ReBuild Ukraine, який відзначив важливість співпраці українського та міжнародного бізнесу.
Захід розпочався відкритим діалогом з представниками влади за модерації Льва Парцхаладзе та Кетіла Тоннінга, Голови робочої групи FIEC-EIC з питань України, Почесного Президент FIEC (Федерації Європейської будівельної промисловості).
Кетіл Тонінг представив діяльність робочої групи Task Force “Ukraine”, зазначивши, що вона постійно розширюється та залучає все нових і нових представників.
Наразі в Україні розпочинається проєкт з будівництва соціального житла, про що розповів Сергій Сухомлин, Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України. Так, планується збудувати 50 тисяч квартир для внутрішньо переміщених осіб. Серед юридичних особливостей проєкту - квартири не підлягають приватизації та лишатимуться соціальним житлом принаймні протягом 20 років.
Серед інших презентованих планів - ініціативи з посилення енергоефективності, будівництво водогону в Миколаєві та забезпечення логістики на передовій. Пан Сергій описав майбутню трансформацію Агентства, яка, зокрема, передбачає створення міжнародної наглядової ради.
Якуб Боратинський, Генеральний директор внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та МСП Європейської Комісії (DG GROW), детально описав нові зміни в політиці Єврокомісії та перспективні напрямки для розвитку будівельної галузі.
Так, особливу увагу варто звернути на ідею, яка розробляється в ЄС протягом останнього року - створення цифрового паспорту продукту.
Серед рекомендацій від Єврокомісії для українських уряду та бізнесу щодо прискорення євроінтеграції пан Якуб окремо відзначив запровадження європейських будівельних норм - цей процес вже активно триває в Україні. Це дозволить зробити будівництво сучасним та декарбонізованим.
Норвегія надає Україні значну допомогу - як військову, так і цивільну. Якими є перспективи участі Норвегії у відбудові, проінформував Вегард Грослі Веннесланд, Державний секретар Міністерства торгівлі, промисловості та рибальства Норвегії, зокрема, відзначивши енергетичну сферу як перспективну для інвестицій. Він підкреслив, що Норвегія розглядає зараз можливості довготривалої підтримки України.
”Ми сфокусуємося на викликах, пріоритетах та фінансуванні - основних компонентами майбутньої відбудови України”, - зазначив Доменіко Кампогранде, Генеральний директор FIEC, розпочинаючи модерацію першої дискусійної панелі.
Вона стартувала з презентації ролі програми єОселя у відновленні України від Євгена Мецгера, Голови правління ПрАТ «УКРФІНЖИТЛО», який навів основні результати діяльності програми за 2 роки. Це більше, ніж 14 100 іпотек, на загальну суму 556 млн доларів, що дозволило мати домівки це 8,5 тисячам дітей.
Серед основних переваг єОселі, які дозволяють отримати подібний результат: максимальна прозорість, захист інвесторів, стимуляція податкових надходжень та створення робочих місць.
Денис Гайовий Асоційований директор, старший банкір, група сталої інфраструктури ЄБРР, перелічив основні напрямки роботи: інфраструктура, відновлення енергетики, робота як з державними, так і приватними компаніями. Окремий великий напрямок - це транспортна інфраструктура, в яких також плануються великі проєкти, про які пан Денис детально розповів.
Іма Хренова-Шимкіна, Доктор, проєктний менеджер, Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH, Регіональний офіс Німеччина-Південь, зосередила увагу на тривалій роботі з залученням величезної кількості сторін (парламенту, міністерств, агентств тощо) зі створення пакету законодавства, щоб в Україні могли запрацювати Директиви ЄС.
Особливості та перебіг програми НЕФКО, присвяченої зеленому відновленню, презентувала Юлія Шевчук, Старший інвестиційний радник НЕФКО. Станом на сьогодні вже було зібрано грантових 317 млн євро, при запланованій цілі 200 млн євро. Серед напрямків, на яких зосереджується фонд - житло для внутрішньо переміщених осіб та відновлення критичної інфраструктури.
Ліана Хоровицька, Виконавча директорка гуманітарної організації CORE Response в Україні, торкнулася теми особливостей організації роботи з допомоги українцям та шляхів залучення нових партнерів з усього світу. Так, залучення унікального досвіду різних країн, наприклад, Республіки Корея, дозволяє знаходити кращі рішення для підтримки громад і постраждалого населення.
Другий діалог з представниками влади розпочався з виступу модератора - П'єро Петрукко, Президента FIEC, який відзначив важливість співпраці української і європейської будівельних галузей та запевнив українську сторону про всебічну підтримку від FIEC.
“FIEC підтверджує свою непохитну підтримку народу України, особливо у світлі історичного відкриття переговорів щодо вступу країни до ЄС. Ми продовжимо підтримувати нашого українського члена, Конфедерацію будівельників України, у визначенні найкращого підходу до етапів відновлення та реконструкції”, - зазначив П'єро Петрукко.
КБУ щиро цінує співпрацю з FIEC та дякує за активну допомогу.
Андрій Телюпа, Заступник Міністра економіки України, розкрив питання створення індустріальних парків в Україні. Вони є затребуваними як у випадку релокації існуючих заводів з прифронтових територій, так і у випадку створення нового виробництва. Це великий виклик, проте робота триває. Вже цього року стартувала програма з фактичного будівництва індустріальних парків, які раніше були “на папері”.
Ксенія Оринчак, Директорка Національної асоціації добувної промисловості України, розповіла про унікальні можливості з залучення видобутку корисних копалин у відновлення України. Завдяки наявності величезної кількості затребуваних ресурсів, Україна має широкий простір для розвитку багатьох галузей - виробництва, енергетичного сектору, електроніки та, звісно ж, будівництва.
Марчін Новацкі, Віцепрезидент Спілки підприємців та роботодавців Польщі (ZPP), член Європейського соціально-економічного комітету в Брюсселі (EESC), поділився досвідом залучення до співпраці компаній з різних країн - Польщі, України, США тощо. Він відзначив, що, коли справа торкається інвестицій, спостерігається значна різниця між компаніями різних масштабів. Компанії середніх розмірів мають особливу перевагу, завдяки своїй гнучкості та готовності йти на ризик.
Також у рамках RECOVERY CONSTRUCTION FORUM 3.0 відбулось підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Конфедерацією будівельників України та Спілкою підприємців та роботодавців Польщі (ZPP)! Меморандум спрямований на об’єднання зусиль для відновлення української інфраструктури та будівель, зруйнованих внаслідок жорстокої російської агресії.
Завершальна дискусійна панель під модерацією Олени Колтик, Голови коаліції Ukraine Support Team (UST), співзасновниці ReThink, була присвячена унікальним кейсам відбудови, які були реалізовані громадами та можливостям ресайклінгу у відбудові України.
“Ми всі розуміємо, що світ міняється. Поки в Україні триває війна, нові технології та екологічні можливості приходять в світ. І коли в Європі будівельна галузь має частку переробки і використання рецикльованих матеріалів 50% або більше - нам дуже важливо принести ці технології в Україну”, - підкреслила пані Олена.
Олександр Гринчак, Начальник Одеської районної державної (військової) адміністрації, поділився з учасниками форуму можливостями втілення успішних проєктів, детально описавши особливості регіону та вже наявний досвід. Так, серед найбільших переваг: доступ до Чорного моря, розвинена мережа залізниці та розташування поруч з країнами ЄС.
Про перші проєкти відбудови, які були реалізовані в Бучі, розповів Дмитро Чейчук, Заступник міського голови Бучі. Окрему увагу він приділив майбутнім планам розвитку міста, серед яких покращення систем охорони здоров’я та освіти, посилення енергетичної безпеки. Пан Дмитро поділився досвідом застосування відходів від руйнувань при відновленні міста. Також учасники мали можливість ознайомитися з перебігом будівництва індустріального парку Bucha Techno Garden та очікуваним результатом.
Тетяна Столяренко, Радник Харківського міського голови, ознайомила учасників з першою в Україні підземною школою - рішенням, яке гарантує безпечний доступ дітей до освіти. Інноваційна підземна школа була спроєктована відповідно до сучасних нормативних вимог для захисних споруд. Вона містить всі необхідні компоненти: класи, їдальню, рекреаційні зони; школа пропонує інноваційні методики навчання та можливість ефективного використання простору, енергії і ресурсів. Пані Тетяна також описала як впливає відсутність світла на навчальний процес, та як справляються з даним обмеженням.
Віталій Шевченко, Директор КП «ЕЛУ автодоріг», презентував досвід з будівництва переробного заводу у Миколаєві. Процес переробки передбачає кілька етапів: на місці руйнування організовується вивезення відходів від руйнувань; на сортувальному майданчику спершу відбувається основне розділення, потім зважування і подрібнення; і, нарешті, переробка на заводі та повторне використання або утилізація.
Досвід з переробки і використання будівельних відходів був представлений Крістіаном Джоном Енгельсеном, Головним науковим співробітником SINTEF. Зокрема, він описав, де можна використати результат переробки. Це перероблені заповнювачі в товарному бетоні, бетонних виробах, дорожньому будівництві, та цементна паста, яка виступає зв'язуючою речовиною в продуктах на основі цементу, або використовується у виробництві клінкеру (як носій Ca і Si).
Дякуємо усім, хто долучився до Recovery Construction Forum 3.0: представникам влади, міжнародним партнерам та організаціям, представникам бізнесу й кожному, хто долучається до відбудови України.
Цьогорічний форум відбувся втретє і кожного разу обговорюємо все більше актуальних питань, які сприятимуть якісній відбудові.
Віримо, що разом ми наблизимо Перемогу і відбудуємо ще сильнішу та вільну Україну.
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!
Джерело і фото: КБУ
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.