РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.289 EUR: 44.968
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.289
EUR 40.000 41.000 44.968
USD 41.070 41.490 41.289
EUR 44.630 45.230 44.968
Новость

Відбулось засідання Комітету КБУ з питань будівельної продукції

25 березня 2024 року відбулося засідання Комітету КБУ з питань будівельної продукції під головуванням Сергія Пилипенка, заступника Голови Ради директорів КБУ, Голови Комітету КБУ з питань будівельної продукції, генерального директора ПБГ “Ковальська”, члена Ради директорів КБУ.
6040
28 марта 2024 г.


Сергій Пилипенко представив поточні виклики та процес пошуку можливостей для збільшення обсягів виробництва і залучення до цього процесу компаній-членів КБУ. Зокрема, до будівництва фортифікаційних споруд.

Олег Варивода, представник Офісу Президента України, зазначив, що для ефективного залучення виробників будівельних матеріалів та підрядних компаній до будівництва фортифікаційних споруд важливо мати розуміння обсягів потреб: “Синергія держави і суспільства дає найвищий ефект”.

Це дозволить створювати фортифікації більш системно: “Роботи буде багато, робота буде більш системною. Ми хочемо залучити якнайбільше виробників”.

Дмитро Коритько, директор ТОВ “ЮКАТ-3Д”, члена КБУ, проінформував про застосування 3D друку бетоном. Він описав перспективи використання технології та зміни, що відбулися в державному регулюванні цієї сфери. Зокрема, пан Дмитро навів ряд проблем, які можна вирішити з використанням 3D друку. Також він представив можливості використання такої технології для створення захисних споруд. Окремо було обговорено проблеми відсутності стандартизації будівництва об'єктів, створених за технологією 3D друку бетону та можливість використання нормативів на основі EN (європейських норм).

Андрій Скрипник, в.о. директора “Українського науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту будівельних матеріалів та виробів”, члена КБУ, проінформував про необхідність розробки технічних умов і проведення сертифікації для більш широкого використання технології 3D друку бетону: “Потрібно розробити технологічні карти, можливо, альбоми технологічних рішень, і далі вийти на кошторисні нормативи. Тоді проєктувальник відкриє ABK і зможе запроєктувати вашу конструкцію. Інакше, це будуть одиничні проєкти. Необхідно знати характеристики матеріалів. За цією технологією майбутнє, але потрібно прикласти трошки зусиль”.

Вікторія Співак, керівник Інноваційно-технологічного центру ПБГ “Ковальська”, члена Ради директорів КБУ, поділилася практичним досвідом, напрацюваннями та здобутками імплементації положень 305 Регламенту ЄС. Так, вона описала як проводиться переформатування сфери акредитації з урахуванням груп продукції, валідація методик з європейських стандартів EN, координація міжлабораторних випробувань та співпраця з державними органами оцінки відповідності.

Пані Вікторія детально описала план дій, які необхідно виконати: “Ми почали з оновлення матеріально-технічної бази, тому що згідно з методикою випробування по EN дуже багато змін в самому обладнанні”.

“Я думаю, що як виробники, ми максимально зацікавлені в цьому. Тому що це не дасть можливості товару неналежної якості потрапляти на ринок. А для споживачів це гарантія, що продукція, яку вони отримають, має чіткі та зрозумілі параметри якості. А органи і системи зможуть проконтролювати це все, і або обмежувати, або вилучати з обігу неякісну продукцію”, - зазначив Голови Комітету КБУ з питань будівельної продукції. 

Також Сергій Пилипенко розглянув проблему кадрового дефіциту і перспективи бронювання працівників будівельної сфери як стратегічної галузі.

За результатами обговорення під час засідання Комітету було вирішено підготувати звернення КБУ до Кабінету Міністрів України щодо визначення будівельної сфери як стратегічної галузі.

Любарський Вадим, керівник проектів ТПК, члена Ради директорів КБУ, представив пропозиції до змін ДБН 1.1.7:2016 “Пожежна безпека об’єктів будівництва” для забезпечення пожежної безпеки об’єктів з врахуванням ризиків війни. Зокрема, він висловив пропозицію зобов’язати виробників матеріалів та огороджувальних конструкцій проводити обов’язкове випробування на показник реакції на вогонь та змінити норми мінімальних значень класу вогнестійкості огороджувальних конструкцій.

За результатами засідання було рекомендовано надати свої пропозиції до відповідного технічного комітету з розробки пожежних стандартів та, в разі перегляду даного ДБН Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, надати пропозиції від КБУ щодо даного питання.

Так, учасники засідання розглянули представлення поточного стану, напрацювання і пропозиції в сфері будівельних матеріалів та відзначили необхідність направлення звернення до офіційних органів щодо обговорених питань.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!


Джерело: КБУ 

27 марта 2024 г.
4197
Серед учасників представники будівельних компаній, науково-дослідних  і проєктних установ, викл...
25 марта 2024 г.
3187
20 березня 2024 року відбулась зустріч у форматі Business Club КБУ, під час якої були обговорен...
13 марта 2024 г.
1726
На засіданні Комітету Будівельної палати України з питань міжнародного співробітництва та виставково...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
Вчера
4701
Це може призвести до повного припинення діяльності основної програми компенсацій в Україні в наступн...
Вчера
1888
Для цього народні депутати пропонують передбачити відповідні видатки із загального бюджетного фонду...
31 октября 2024 г.
2615
Згідно з ухваленим документом, громадським об'єднанням, які опікуються охороною культурної спадщини,...
Вчера
1153
Всередині нього буде знаходитися величезний атріум зі спіралеподібною вежею в центрі. Навколо цієї в...
Вчера
525
Автор проєкту, відомий японський архітектор Шигеру Бан, зазначає, що музей є роботою з органічним фа...
31 октября 2024 г.
3369
Автори проєкту вирішили перепланувати об'єм будинку та оптимізувати його просторову конфігурацію від...
22 октября 2024 г.
1409
Захід стане майданчиком для конструктивного діалогу, висловлювання та обговорення різноманітних думо...
15 октября 2024 г.
1688
19 листопада усі провідні бімщики країни знову зустрінуться, щоб подискутувати, обговорити події, но...
10 октября 2024 г.
1266
У Києві відбудеться професійний форум, де зберуться провідні експерти та фахівці будівельної га...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
345
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3673
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!