РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 39.397 EUR: 42.336
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 39.397
EUR 40.000 41.000 42.336
USD 39.300 39.830 39.397
EUR 42.300 42.900 42.336
Ми допрацьовуємо BuildPortal. Зовсім скоро він стане ще кращим!

Збереження культурної спадщини: нардеп розповіла, як взаємодіятимуть ЄДЕССБ та Держреєстр нерухомих пам’яток

В Україні з’явиться Державний реєстр нерухомих пам’яток України, що наповнюватиметься переліком пам’яток культурної спадщини, які держава офіційно бере під охорону
3240 27.12.2023 в 08:45




Збереження культурної
спадщини


Реєстр взаємодіятиме з Єдиною державною е-системою у будівництві (ЄДЕССБ), що забезпечить обмін інформацією про надання погоджень щодо робіт на пам’ятках; погоджених проектів будівництва, які впливають на пам’ятки; інформації про рішення органів охорони культурної спадщини щодо робіт на пам’ятках тощо.

Інструменти задля збереження культурних пам’яток в Україні обговорили представники парламенту, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерства культури та інформаційної політики, проєкту USAID/UK Aid Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS, департаменту охорони культурної спадщини КМДА та експертного середовища під час круглого столу, який організував Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Як зазначила очільниця партії «Слуга Народу», голова комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, взаємодія між реєстром держпам’яток та Єдиною державною е-системою у будівництві (ЄДЕССБ), забезпечить обмін інформацією про надання погоджень щодо робіт на пам’ятках; погоджених проектів будівництва, які впливають на пам’ятки; інформації про рішення органів охорони культурної спадщини щодо робіт на пам’ятках тощо. А ще дозволить ділитися даними про зареєстровані документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт щодо об’єктів, які є пам’ятками культурної спадщини.

Агентство відновлення розповіло про головні проєкти відбудови

Такі нововведення забезпечать більш прозорий механізм прийняття рішень, які стосуються пам’яток, тобто зменшить корупційну складову. А в результаті – забезпечить реальний захист пам’яток, бо вся інформація буде публічною і приховати статус об’єкта вже ніхто не зможе.

Своєю чергою, заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська наголосила під час заходу на важливості упорядкування адміністративних послуг у сфері будівництва, які, з метою збереження пам’яток культурної спадщини, їхніх територій та зон охорони, надаються органами охорони культурної спадщини.

«Важливо, щоб це не був Реєстр заради реєстру, а щоб це була платформа з певною інформацією, яка дозволить верифікувати наступні дані стосовно того чи іншого об’єкта», – зазначила вона.

Так, у категорії обліку об’єктів культурної спадщини – об’єкт всесвітньої спадщини, пам’ятка національного значення, пам’ятка місцевого значення, щойно виявлений об’єкт культурної спадщини.

За її словами, наразі регуляція стосовно документів на об’єкт сформована так, що «ми не забезпечуємо збереження об’єкта свідомо чи несвідомо. Саме тому підходи до розробки облікової документації та процедури стосовно об’єктів, зокрема, укладання  охоронних договорів потрібно змінювати.

Перша серед інших регіонів: Київщина запустила інтерактивну мапу відновлення області

Наразі в е-системі налічується 165 наданих дозволів щодо проведення робіт на пам`ятках, 851 погодження науково-проєктної та проєктної документації.

Створення інформаційно-комунікаційної системи обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини України «Державний реєстр нерухомих пам’яток України» стане інструментом для збереження спадщини, важливого елементу національної ідентичності, переконаний присутній на круглому столі директор Департаменту підтримки та координації інформаційних технологій МКІП Євген Тонкопрядов.

Він повідомив, що загальна кількість об’єктів культурної спадщини в Україні, взятих на облік станом на 31 грудня 2022 року становила 144 643 об’єкти. Наразі в нашу систему вже введено дані про 105 532 об’єкти культурної спадщини: архітектури, археології, історії, монументального мистецтва, науки і техніки, ландшафту та садово-паркового мистецтва.

На сьогодні серед стратегічних напрямків захисту об’єктів архітектурної культурної спадщини – створення  ГІС реєстрів архітектурної та мистецької спадщини, створення освітніх та просвітницьких програм, створення секторальних реставраційних майстерень, розробка нової методології облікової документації, розповів представник архітектурної спільноти, журналіст, видавець, головний редактор Pragmatika.Media  Костянтин Ковшевацький.
 


Цікаво про будівництво і ремонти:
 Сила краси: надміцні поліровані підлоги із Peneseal

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal


Источник: sluga-narodu
 
 
Интересные новости:
27.12.2023
1721
Завдяки допомозі полтавських будівельників 400 мешканців цих сіл зустрічають Різдво у власних домівк...
27.12.2023
3561
Інтерактивна мапа дозволяє відстежувати видатки на відновлення Київщини. Тут є вся інформація про фі...
26.12.2023
4570
На це є дві причини - нестача самих будівельників, тому що багато хто пішов на фронт захищати У...
06.05.2024
1413
Кошти дозволять започаткувати реалізацію перших 13 кращих проектів, відібраних на конкурсній основі....
06.05.2024
2021
Німеччина готова долучитися до відновлення енергетичної та освітньої інфраструктури...
06.05.2024
2608
Також знищено або пошкоджено близько 4 тисячі шкіл, більш як тисячу лікарень та багато інших цивільн...