Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 42.155 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.500 |
USD | 42.050 | 42.600 | 42.155 |
EUR | 43.500 | 44.240 | 43.500 |
З липня 2024 року у Польщі буде запроваджено новий режим звітування про рахунки-фактури в режимі реального часу, що знаменує собою як революцію, так і еволюцію у сфері податкової цифрової звітності. Хоча технології є рушійною силою впровадження нових правил, потенційні вигоди для сектору нерухомості є значними. Збігнєв Дептула, партнер відділу глобального комплаєнсу та звітності, та Пауліна Фарин, менеджер відділу глобального комплаєнсу та звітності EY у Польщі, пояснюють, як ці зміни можуть вплинути на бізнес, про це повідомляє Property-forum.eu.
Звітність у режимі реального часу - це скоріше цифрова трансформація практики ручного виставлення рахунків та заміна паперових рахунків на електронні альтернативи без участі людини, починаючи з моменту виставлення і закінчуючи архівацією документів. Згідно з польською моделлю, всі рахунки будуть обов’язково виставлятися через платформу, яка називається Національна система електронного виставлення рахунків - KseF. Після того, як рахунок буде підтверджений, він вважатиметься доставленим підряднику. Як правило, кожному рахунку, надісланому через KSeF, буде присвоєно унікальний номер, що означає, що він був введений у правовий обіг. Невиконання KSeF, тобто невидача електронних рахунків-фактур або видача їх у неналежній формі, призведе до серйозних штрафів.
Наслідки звітування в режимі реального часу для інвесторів у нерухомість можна спостерігати в різних сферах. В першу чергу, це підвищення податкової дисципліни та зниження ризиків для інвесторів.
З точки зору ризиків, очікується, що із запровадженням у Польщі звітності щодо рахунків-фактур у режимі реального часу якість даних та інформації значно покращиться. Як наслідок, потенційні ризики додаткових штрафів через відсутність рахунків-фактур, несвоєчасне виставлення рахунків-фактур або порожні фальшиві рахунки-фактури, а також санкції з ПДВ для членів правління та осіб, відповідальних за фінансові питання, повинні бути значно нижчими. І, звісно, зменшиться потенційний ризик для інвесторів, пов’язаний з недотриманням місцевих положень.
Інша перевага у зменшенні адміністративної роботи для керівників проектів. Надання податковим органам точної інформації може призвести до зниження ризику помилок і упущень у процесі виставлення рахунків, що, очевидно, зменшить кількість друкарських помилок і виправлення рахунків. Таким чином, менеджери з управління нерухомістю та фінансисти зможуть переорієнтувати свою повсякденну діяльність, переключившись з повторюваних і трудомістких завдань на більш активну участь у розвитку відносин з орендарями. Можна очікувати, що звітність у режимі реального часу зменшить зусилля платників податків під час податкових перевірок, оскільки багато необхідної інформації буде доступною для податкових органів у KSeF (фактичні рахунки-фактури). Запровадження звітності в режимі реального часу в довгостроковій перспективі також зменшить кількість виправлених декларацій з ПДВ, поданих внаслідок виявлення помилок або інших формальних упущень у рахунках-фактурах. Це може бути особливо актуальним для управителів, які керують кількома об’єктами нерухомості, що є окремими звітними одиницями для цілей звітності з ПДВ.
Позитивний вплив на грошові потоки. Звітність у режимі реального часу може збільшити грошові потоки завдяки більш своєчасним платежам і легшому відстеженню прострочених платежів, включаючи додаткове вирахування для цілей оподаткування, можливе в деяких юрисдикціях: так зване списання безнадійних боргів. З точки зору інвестора, це суттєвий фактор, який може зменшити ризик прострочення платежів, особливо важливий для невеликих підприємств у сфері нерухомості. Що стосується податкових розрахунків, то оскільки всі рахунки-фактури будуть доступні для податкових органів, процес відшкодування ПДВ, ймовірно, буде швидшим і спрощеним.
Зниження витрат на обробку рахунків-фактур. Досвід показав, що процес виставлення рахунків-фактур передбачає великий обсяг ручної обробки, який може бути зменшений за рахунок звітування в режимі реального часу. Однак на першому етапі впровадження ця перевага не є очевидною, оскільки нам потрібно залучити багато акціонерів і понести додаткові витрати на ІТ. Більше того, на початковому етапі революції виставлення рахунків у режимі реального часу однією з найбільших проблем є розробка всіх необхідних для цього ІТ-рішень, належне налагодження комунікації та розподіл обов’язків між зацікавленими сторонами, особливо фінансовою командою та менеджерами з управління нерухомістю.
Тим не менш, очікується, що довгостроковими перевагами звітування за рахунками в режимі реального часу буде скорочення ручної обробки та значне зменшення кількості людських помилок, особливо з огляду на те, що рахунки часто генеруються нефінансовими фахівцями. Враховуючи величезну кількість рахунків-фактур, що виставляються за рік, потенційна економія стане додатковою перевагою.
Звітність у режимі реального часу стане чудовим джерелом надійних даних для інвесторів у нерухомість, необхідних для ефективного управління бізнесом. Це дасть змогу набагато швидше відстежувати витрати та доходи, отримані від кожного об’єкта нерухомості. Зрештою, вони використовуватимуть одне джерело інформації для управління щоденними операціями, перевірки статусу рахунків, виставлених орендарям, а також планування відповідного бюджету на наступний період. Крім того, значно спроститься система обігу рахунків-фактур між інвестором, управителем, податковою командою та податковою інспекцією.
Впровадження звітності в режимі реального часу в Польщі, безумовно, буде складним завданням, оскільки це буде найбільшою зміною у сфері бізнесу/податків/ІТ у 2024 році.
Без сумніву, це має становити особливий інтерес для сектору нерухомості, оскільки це може спричинити переоцінку ролі управителів нерухомості в процесах виставлення рахунків. Це, в свою чергу, матиме значний вплив на довіру інвесторів до надійності фінансових, податкових та бухгалтерських даних протягом усього життєвого циклу активу, включаючи фазу виходу з нього.
Цікаво про будівництво: читайте про сучасні рішенні з утеплення фасаду будинку
Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.