РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.289 EUR: 44.968
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.289
EUR 40.000 41.000 44.968
USD 41.070 41.490 41.289
EUR 44.630 45.230 44.968
Новость

У Мінвідновлення розповіли, як Геоінформаційна система сприятиме регіональному розвитку

ГІС матиме модуль оцінки регіональної політики, і ця система буде інструментом для розвитку громад та регіонів України, завдяки якому кожен зможе оцінити його прогрес
2954
31 июля 2023 г.


Концепція Геоінформаційної
системи регіонального розвитку


27 липня за участі представників Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України відбулася презентація цифрових інструментів для міжнародних партнерів.

Зокрема була представлена концепція Геоінформаційної системи регіонального розвитку (ГІС), яка у цифровому картографічному вигляді дозволить відображати актуальні показники регіонів і громад, такі як кількість населення, інфраструктурні об’єкти, рівень доступу до освітніх та медичних послуг тощо. Інтеграція ГІС з екосистемою DREAM також допоможе визначати пріоритетності об’єктів відновлення за методологією, що розробляється спільно зі Світовим банком. 

“Відновлення неможливо робити, не розуміючи контексту, проблем та потенціалу на рівні громад і регіонів. ГІС буде сучасним і потужним інструментом реалізації державної політики регіонального розвитку”, - зауважив Анатолій Комірний, заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Наразі Міністерство відновлення впроваджує екосистему DREAM, яка буде інтегрувати в тому числі Реєстр пошкодженого і знищеного майна (РПЗМ), в якому збираються верифіковані дані щодо пошкоджень і руйнувань. DREAM дозволить українському суспільству, міжнародним партнерам та донорам бачити, як відбувається процес відбудови в Україні фактично онлайн, починаючи з фіксації збитків, розробки проєкту та залучення фінансування, до введення об’єкта в експлуатацію та звітування по ньому.

“Зараз в нас є шанс, який ми не можемо втратити. Це означає, що ми маємо зробити всі процеси прозорими, підзвітними та показати всьому світу, що ми дійсно європейська країна з європейським світоглядом, і що ми маємо бути частиною ЄС. Саме такими екосистемами як DREAM ми будемо це показувати”, - резюмував Анатолій Комірний.

“ГІС матиме модуль оцінки регіональної політики, і ця система буде інструментом для розвитку громад та регіонів України, завдяки якому кожен зможе оцінити його прогрес, - розповів Дмитро Турчак, директор департаменту стратегічного планування Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. 

Основою для “розумного” планування регіонального розвитку мають стати актуальні дані, в тому числі дані руйнувань та фотографічні плани місцевостей, які збираються в рамках проєкту Building Damage Assessment (BDA).

“Геоінформаційна система регіонального розвитку (ГІС) знаходиться в розробці, і ми будемо враховувати інформацію, що напрацьована нашими колегами та партнерами, оскільки ми всі працюємо заради єдиної мети, - додав Дмитро Турчак.

ГІС – це проєкт, який створюється відповідно до вимог чинного законодавства України на замовлення Міністерства відновлення. Адміністратором системи виступатиме Агентство відновлення, яка реалізовуватиме проєкти відновлення в Україні та координуватиме їх на місцях. Технічна концепція ГІС розроблена в партнерстві з Антикорупційною ініціативою Європейського Союзу в Україні та Світовим банком.

На сьогодні відбувається моделювання та тестування функціональної системи, запуск якої заплановано до кінця 2023 року. Наразі на геопорталі є інформація про доступ до базових послуг, завантаженість окремих об’єктів соціально-економічної інфраструктури, дані про міграцію населення, демографічні дані в розрізі громад і регіонів тощо.

“ГІС створюються для того, щоб оцінити, як держава, партнери з розвитку та безпосередньо громади інвестують кошти на муніципальний розвиток територій. Система має моніторити, наскільки виправданими та релевантними є інвестиції. Ми прагнемо до того, щоб території були збалансовані між собою в соціально-економічному розвитку. Це система, яка допоможе зібрати як геодані, так і атрибутивні дані з відкритих джерел, систем та офіційних реєстрів, що будуть зафіксовані на мапі України”, - розповіла Христина Зелінська, координатор проєкту по розробці та впровадженню ГІС.

Система буде виконувати три глобальні функції: збір даних, їх обробка, систематизація та візуалізоване зображення на карті для того, щоб потенційний інвестор міг ознайомитися з усіма публічними даними в конкретному регіоні, чи громаді. Це допоможе коректно прогнозувати та планувати інвестиції, а також формувати документи щодо стратегічного розвитку для держави, областей та громад.

Держава залишає за собою право встановити стандарти та вимоги до даних, які будуть потрібні для оцінки спроможності та потреб громад, щоб можна було чітко оцінити, як інвестиції вплинули на демографічний, економічний потенціал громад, на освіту, спорт, медицину, рівень захисту довкілля тощо.

“Фактично ГІС - це оцифрована регіональна політика, інструмент, який буде корисним і для наших міжнародних партнерів, які зможуть оцінити реальний стан регіонального розвитку та приймати рішення, основані на даних”, - підкреслила Христина Зелінська.

Презентація відбулась в рамках заходу ПРООН "Планування відновлення на основі фактичних даних на місцевому, регіональному та національному рівнях в Україні".

Цікаво про будівництво: як будівельна галузь вплинула на ринок металопрокату

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal


Источник:
mtu
28 июля 2023 г.
12888
На 25 липня продаж відкрили 82% новобудов із 1772 проєктів, які продавалися до початку повномасштабн...
27 июля 2023 г.
3074
Вона передбачає можливість залучення громадами Чернігівської, Полтавської та Одеської областей грант...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
Вчера
4686
Це може призвести до повного припинення діяльності основної програми компенсацій в Україні в наступн...
Вчера
1875
Для цього народні депутати пропонують передбачити відповідні видатки із загального бюджетного фонду...
31 октября 2024 г.
2602
Згідно з ухваленим документом, громадським об'єднанням, які опікуються охороною культурної спадщини,...
Вчера
1136
Всередині нього буде знаходитися величезний атріум зі спіралеподібною вежею в центрі. Навколо цієї в...
Вчера
525
Автор проєкту, відомий японський архітектор Шигеру Бан, зазначає, що музей є роботою з органічним фа...
31 октября 2024 г.
3369
Автори проєкту вирішили перепланувати об'єм будинку та оптимізувати його просторову конфігурацію від...
22 октября 2024 г.
1403
Захід стане майданчиком для конструктивного діалогу, висловлювання та обговорення різноманітних думо...
15 октября 2024 г.
1681
19 листопада усі провідні бімщики країни знову зустрінуться, щоб подискутувати, обговорити події, но...
10 октября 2024 г.
1266
У Києві відбудеться професійний форум, де зберуться провідні експерти та фахівці будівельної га...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
345
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3673
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!