РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 39.721 EUR: 42.815
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 39.721
EUR 40.000 41.000 42.815
USD 39.450 39.990 39.721
EUR 42.450 43.090 42.815
Ми допрацьовуємо BuildPortal. Зовсім скоро він стане ще кращим!

На Херсонщині відновлять зруйноване село за єдиним дизайн-кодом (ВІЗУАЛІЗАЦІЇ)

Крім хати, кожен сільський двір включатиме господарські приміщення, як-от погріб, літня кухня, курник, хлів
10226 29.06.2023 в 05:23



Відбудова села
на Херсонщині


Українське архітектурне бюро розробляє проєкт відбудови пошкодженого ворожими обстрілами села Посад-Покровське на Херсонщині.

Єдність архітектурного образу стане візитівкою Посад-Покровського. Проєкт передбачає відновлення знищених будівель таким чином, щоб зберегти автентичний образ села, запровадивши дизайн-код.

Крім хати, кожен сільський двір включатиме господарські приміщення, як-от погріб, літня кухня, курник, хлів. Без цього неможливе життя в селі, коментують у команді. Тому в проєкт закладено кілька типів господарських "модулів".

Будинок із ящиків з-під «Градів»: фермер на Харківщині відбудовує знищене ворогом житло (ФОТО)

Фактично, такий модуль є "порожньою" будівлею. В ній кожен власник зможе облаштувати ту функцію, яку вважає за потрібне особисто для себе.

Нові будівлі інтерпретуватимуть традиційну місцеву архітектуру: тиньковані фасади, двоскатні чи шатрові дахи, композитна черепиця як оптимальна альтернатива історично притаманній Посад-Покровському керамічній, що подекуди збереглася тут із 19 сторіччя.

Кожне домоволодіння відбудовуватимуть за принципом напівзакритого внутрішнього двору, що також властиво місцевій традиційній забудові. Прийом дає змогу закрити подвір’я від сильних степових вітрів.

Щоб захистити мешканців від сонця, архітектори пропонують облаштувати периметром кожного двору перголи та галереї, сформувавши патіо, де ростимуть фруктові дерева.

Історично склалося, що більшість будівель Посад-Покровського збудовано з виробленого тут же саману. Це екологічний, простий у виробництві та дешевий будматеріал, зазначають експерти. 

Таким може стати Маріуполь після визволення: представлено перші деталі відновлення міста за проєктом «Ре: Маріуполь» (ВІЗУАЛІЗАЦІЯ)

Як альтернативу поширеним індустріальним матеріалам, архітектори пропонують використати цю технологію, поновивши виробництво саманних блоків на місцевому глинищі. "Це створило б робочі місця і надало населенню відчуття причетності до відновлення власного села", - додають фахівці.

Під час роботи над проєктом архітектори опитали місцевих мешканців і створили перелік функцій, які громада хоче мати в сільському центрі.

У центрі села сформують комфортний, тінистий центральний пішохідний бульвар. Поряд облаштують освітньо-культурний центр, де розміщуватиметься школа, дитячий садок і, власне, культурний центр.

Проєкт реалізовують у партнерстві з Державним агентством відновлення, своє бачення архітектори вже презентували на зустрічі з мешканцями.



Цікаво про будівництво: Рууккі Україна представила інструкцію з монтажу фасадів

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Візуалізації: Archimatika

Источник: life
 
 
Интересные новости:
29.06.2023
5509
Голова профільного комітету ВР розповіла, які чинники необхідно проаналізувати перед тим, як скласти...
29.06.2023
2684
У населених пунктах буде здійснено ремонт різних складових водопровідних мереж та/або систем теплопо...
29.06.2023
2856
Наразі рух мостом дозволено легковим автомобілям та громадському транспорту...
09.05.2024
2213
Концепції переможців втілять в проєкти майбутнього будівництва, яке проведуть спільно з місцевими жи...
08.05.2024
2087
Україна побудувала новий водогін до Кривого Рогу. Місто отримуватиме воду з Інгульця...