РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.479 EUR: 44.747
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.479
EUR 40.000 41.000 44.747
USD 41.200 41.660 41.479
EUR 44.740 45.444 44.747
Новость

В Україні зростає попит на приватні бомбосховища: скільки можуть коштувати такі укриття

Постійний ризик обстрілів та ракетних ударів змусив українців думати про купівлю приватних бункерів і бомбосховищ. На відміну від загальнодоступних укриттів, вони комфортніші та безпечніші. Проте і коштує таке задоволення чимало
1423
20 сентября 2022 г.


Українці цікавляться
приватними бомбосховищами


Ріст попиту на приватні бомбосховища підтверджують спеціалісти. Крім того, позитивна динаміка за час повномасштабної війни прослідковується і в Google. Дані платформи для пошукового маркетингу Serpstat свідчать, що кількість запитів щодо бомбосховищ справді аномально зросла.


Як часто українці гуглять бункери

За січень запит "приватний бункер" загуглили лише 70 разів. Для порівняння у квітні кількість тих, хто цікавиться приватними бомбосховищами зросла до 1 600 разів. Щоправда, зараз динаміка частотності запитів знову впала.

Читайте:

За скільки можна купити бункер

Бункер у дворі приватного будинку можна встановити за 100 тисяч гривень. Проте це вартість лише "залізобетонної коробки", без вентиляції, водовідведення чи додаткових виходів. Встановлення цих елементів може коштувати дорожче за сам бункер.

"Такий бетонний підвал захистить від міни 60 – 80 міліметрів, від уламків, але не від чогось серйознішого", – пояснюють експерти.

Невеликий бункер для чотирьох осіб (20 квадратних метрів), який витримає обстріл РСЗВ "Град" коштуватиме 20 тисяч доларів, пояснює керівник будівельної компанії. Проте така фортифікаційна споруда не підійде для тривалого проживання.



Хто купує приватні бомбосховища в Україні

Замовлень в опитаних будівельників одиниці, навіть якщо це прифронтові Дніпро та Харків. Основний попит припадає на мешканців приватних будинків.

Щомісяця звертаються і цікавляться бункерами до 10 людей. Найактивніше бункери "продавалися" у квітні та травні. Зараз основна маса замовників – державні й приватні школи. Втім, з ними поки що все на етапі узгоджень із пожежниками.

Водночас ринок виготовлення бункерів уже зацікавив іноземних гравців. Американський бізнесмен Рон Хуббарт, який спеціалізується на виробництві укриттів Atlas Survival у штаті Техас анонсував, що готується отримати ліцензію на кілька фабрик у Києві.

Цікаво дізнатись: різновиди спецодягу та сфери його застосування

Читайте більше новин про війну росії проти України у спецтемі на Build Portal

Інфографіка liga.net
Фото: скриншот БТК "Альбатрос" 
Источник:
realestate
20 сентября 2022 г.
5187
На муралі зображена дівчинка з книжками під українським прапором...
20 сентября 2022 г.
2390
Власники зруйнованого російськими військами житла втратили можливість здійснювати щомісячні платежі....
19 сентября 2022 г.
1410
Уряд удосконалив механізм надання компенсації комунальних витрат громадам та юридичним особам, які б...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
19 марта 2025 г.
5586
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
14 марта 2025 г.
4815
Міський голова анонсував «очищення» міської влади, а також зміниу структур КМДА...
27 марта 2025 г.
8610
Архітектор спроєктував цей будинок у 1959-му - в рік своєї смерті. Слідуючи плану більш як 60-р...
25 марта 2025 г.
491
Які варіанти телебачення пропонує Volia, як перевірити можливість підключення у вашій квартирі ...
25 марта 2025 г.
748
Як правильно обрати анкер і якими є практичні поради до його застосування...
Сегодня
1048
4 червня 2025 року в Києві відбудеться IV-й Український Будівельний Конгрес, який об’єднає про...
24 марта 2025 г.
845
На його меті – забезпечення можливості громадянам України отримати компенсацію або підтримку д...
20 марта 2025 г.
2225
16 квітня відбудеться RECOVERY CONSTRUCTION FORUM UKRAINE 2.0 - подія, яка стане майданчик...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Igor Vykhrystiuk is a successful Ukrainian businessman, entrepreneur and expert in construction, env...
04 апреля 2022 г.
447
Ігор Вихристюк – успішний український бізнесмен, підприємець і фахівець у сфері будівництва, е...
04 апреля 2022 г.
703
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!