Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.289 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 44.968 |
USD | 41.070 | 41.490 | 41.289 |
EUR | 44.630 | 45.230 | 44.968 |
Шановні колеги-будівничі! Друзі і партнери Держмолодьжитла!
Традиційні слова і побажання, які лунали на професійне свято будівельників у попередні роки, втратили свій зміст після 24 лютого 2022-го. Уже понад половину року кожен із нас живе в новій реальності, в якій ми жити не сподівалися, не планували і не побажали би, мабуть, нікому.
У такі часи на перші ролі виходять справді головні, універсальні для кожної людини речі – життя, здоров’я, родина, мирне небо. Серед таких цінностей – і власний дах над головою. На жаль, маємо вже мільйони українців, які про своє житло можуть згадувати лише у мріях. І їх чисельність продовжує зростати, адже війна триває.
Уже сьогодні, не чекаючи Перемоги, ми повинні планувати повоєнне відновлення нашої Вітчизни. Однією з точок докладання зусиль держави є робота із забезпечення житлом людей, які втратили оселі внаслідок воєнних дій. Відповідні плани опрацьовуються і починають втілюватися в життя. Адже попереду холоди, напередодні яких не можна залишити людей без пристосованого до зимових умов житла.
Часу на вагання практично немає. Тут і зараз потрібні нові інструменти вирішення житлової проблеми мільйонів наших громадян, які позбулися даху над головою внаслідок війни. Людям мають бути запропоновані як сталі рішення у вигляді підтримки в придбанні постійного житла, так і надання повністю придатного для проживання житла в оренду.
Проєктів будівництва житла для ВПО існує немало, частина уже почали реалізовуватися, запуск інших анонсують на осінь. У квітні Уряд ухвалив постанову «Деякі заходи формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб». Будувати таке житло будуть у регіонах, де не ведуться бойові дії, за типовими проєктами із застосуванням сучасних технологій швидкого будівництва.
Фінансування цих заходів можливе за рахунок державних коштів, грошей місцевих бюджетів, міжнародних донорів, внесків фізичних і юридичних осіб тощо.
Держмолодьжитло у своїй діяльності керується гаслом: «Ми не обіцяємо – ми робимо вже сьогодні». Нам є про що сказати суспільству – у липні Фонду виповнилася 30 років. Та зараз не час вдаватися у глибокі аналітичні довідки. Для цього буде нагода після Перемоги. Зараз же активно шукаємо своє місце на нашому важливому фронті – забезпечення українців житлом. Попри всі обставини, під час дії воєнного стану відновили пільгове іпотечне кредитування молодих сімей у регіонах, де не ведуться бойові дії.
Спільно з Мінрегіоном уже зараз реалізуємо проєкт забезпечення громадян, насамперед багатодітних сімей, соціальним житлом у чотирьох областях країни, де припинені бойові дії. Для цього купуємо на ринку готові й оснащені всім необхідним для життя людей квартири. Перші родини, списки яких формують обласні військові адміністрації, вже мешкають у нормальних умовах на умовах соціальної оренди за символічну 1 гривню на рік.
За домовленістю з німецькими партнерами з Банку KfW поновили роботу пільгової програми кредитування ВПО. Йдеться про Проєкт «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» - єдину поки в нашій державі програму, яка пропонує стале вирішення житлового питання ВПО.
Охочих взяти кредит під найнижчі в Україні 3% річних вистачає, їх відбирають методом випадкової комп’ютерної вибірки серед зареєстрованих учасників на прозорих умовах під жорстким контролем німецької компанії-аудитора. Буквально днями ще 300 сімей отримали змогу придбати власне житло на унікальних для країни, що воює, умовах. Це перший етап відбору під час дії запровадженого указом Президента України воєнного стану. А загалом за результатами попередніх етапів програми внутрішньо перемішені особи отримали майже 350 кредитів на придбання житла.
Пропонуємо й інші варіанти забезпечення житлом українських родин, оселі яких зруйновані чи пошкоджені агресором.
Головне, що стоїть на заваді системному і масовому забезпеченню вимушених переселенців житлом, - гострий дефіцит коштів у державному бюджеті України. Подоланню цієї проблеми можуть допомогти можливості міжнародних партнерів. Ще з 2018-го Держмолодьжитло активно відстоює доцільність набуття Україною членства у Банку розвитку Ради Європи. Потужна інституція з багаторічним успішним досвідом допоможе розробити нові житлові програми для українців, залучати інвестиції для забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок війни, надання соціальних послуг, відбудови зруйнованої соціальної інфраструктури – лікарень, шкіл і дитячих садочків.
В останні місяці завдяки підтримці Міністра розвитку громад і територій України Олексія Чернишова зроблено перший крок до членства нашої держави в БРРЄ. Почала працювати робоча група із цього питання. На основі її напрацювань Банк уже схвалив спеціальні, пільгові умови набуття Україною членства у фінансовій установі. Також БРРЄ виділив кошти на підтримку українських біженців у низці європейських країн. Чекаємо на завершення процедур вступу. Це відкриє нові потужні можливості і для людей, які позбулися житла, і для будівельників.
Вітання з Дня будівельника
Шановні колеги!
Першим після наших Героїв-військовиків на звільнену від ворога землю приходить будівельник. Вашими руками творитиметься нове майбутнє нашої країни. Уже зараз необхідно дуже багато будувати, піднімати з руїн, відроджувати країну у ще більш сучасному вигляді. Годі й казати, що після Перемоги масштаби будівництва в нашій країні зростуть в рази.
Головне завдання будівельного комплексу просто зараз – знайти внутрішні резерви, сили і можливості, щоб від депресії перших місяців війни перейти до відновлення знищеного війною потенціалу, готуватися до виконання грандіозних завдань. А в тому, що масштаб робіт для наших будівничих буде просто неосяжний, сумніватися не доводиться. І саме будівництво, в тому числі житлове, зобов’язане повернути собі роль локомотива, драйвера, мотора економічного відродження України.
Реалізувати потужні задачі ми зможемо на ґрунті віри в себе, свої можливості і, безумовно, за підтримки держави, насамперед профільного міністерства. Ця підтримка є, тому маємо на що спертися в рухові вперед.
Бажаю всій будівельній родині насамперед міцного здоров’я, спокою, віри й обґрунтованого оптимізму. Нехай повернеться на нашу землю мир на віки. А міцна й надійна – тому що ми українці! – будівельна спільнота все відбудує, все відродить до життя.
Зі святом! Слава нашим воїнам! Слава нашим будівничим! Слава Україні!
ЧИТАЙТЕ ІНШІ СТАТТІ ЦИКЛУ
«Велика перекличка до Дня будівельника»:
Олена Шуляк, народний депутат, заступник голови профільного комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
Україна перебуває на порозі нового масштабного будівництва
Семен Кривонос, Голова Державної інспекції архітектури та містобудування України
Задача чітка – стимулювати галузь
Лев Парцхаладзе, президент Конфедерації будівельників України
Після війни економіка України зростатиме в геометричній прогресії
Петро Шилюк, Герой України, президент Будівельної палати України
Разом з органами влади вже зараз працюємо, щоб забезпечити умови для відновлення будівельних робіт
Андрій Івко, перший заступник Голови Державного агентства автомобільних доріг України
Буде величезна потреба у кваліфікованих кадрах, якісних матеріалах та передових технологіях
Анна Лаєвська, комерційна директорка “Інтергал-Буд”
Війна продемонструвала неабияку згрутованість бізнесу та суспільства
Олексій Кулагін, керуючий власник девелоперської компанії "Омокс"
Андрій Озейчук, директор Rauta
Спеціалісти Rauta розробили проект безкаркасних будинків, які мають високу енергоефективність та довговічність
Юрій Обух, директор «Рууккі Україна»
Сьогодні «Рууккі Україна» працює задля відбудови зруйнованих ворогом споруд
Павло Качур, голова Асоціації виробників цементу України «Укрцемент»
З перших днів цементна галузь, як і весь свідомий український бізнес, допомагає країні
Ігор Парубський, власник та керівник медіа групи «Дім та інтер'єр»
Найбільший наш внесок - об'єднання ком'юніті
Тетяна Антонюк, головна редакторка Commercial Property
Commercial Property тримає інформаційний фронт
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.