Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 42.126 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.368 |
USD | 42.050 | 42.600 | 42.126 |
EUR | 43.300 | 44.001 | 43.368 |
Build Portal: Як змінилась робота Вашої компанії в умовах війни?
Повномасштабна війна, яку агресор розпочав проти України 24 лютого цього року, без перебільшень, вплинула на усі сфери бізнесу та суспільство загалом. Однак на зміну шоку та страху, які охопили у перші дні вторгнення, прийшло питання “А як працювати далі, в умовах війни?”.
Будівельна галузь виявилась вкрай чутливою до цього виклику. І чим ближче до лінії зіткнення розташовані об'єкти компанії-забудовника, тим важче йому поновити нормальну роботу. Спершу запрацювали майданчики на Заході країни. Львів та Чернівці стали першими містами для нашої компанії, де ми відновили будівництво та продаж.
А наприкінці весни “Інтергал-Буд” відновила роботу в столичному регіоні. Окрім очевидних ускладнень, пов'язаних з активними бойовими діями, додались нові — брак робочої сили та здорожчання і дефіцит матеріалів. У цих умовах ми прийняли рішення сфокусувати свою увагу на найбільш готових об'єктах. Зараз компанія завершує будівництво будинків у семи проєктах. І у наших планах до кінця поточного року видати ключі власникам квартир.
В серпні “Інтергал-Буд” відзначає 19-річчя. Ми завжди пишались стійкістю компанії до різноманітних викликів. За ці майже два десятиріччя ми постійно розвивались, попри економічні кризи в країні — продовжували будувати, зростаючи не лише кількісно, а й якісно. В портфелі “Інтергал-Буд” жодної недобудови, а за плечима репутація одного з найнадійніших забудовників.
Build Portal: Розкажіть про внесок Вашої компанії у перемогу України
Війна продемонструвала неабияку згрутованість бізнесу та суспільства на шляху оборони України. Ми з радістю відгукувались на прохання про допомогу. Спершу щодо будівництва фортифікаційних об'єктів в столиці та околицях. Матеріали чи техніка — компанія надавала усе необхідне для будівництва оборонних укріплень.
Згодом наша діяльність сфокусувалась на гуманітарних потребах. Ми приймали участь у закупівлі продовольчих наборів, купували ліки та медичні засоби для громад київщини і військових частин.
Build Portal: Яка підтримка від держави потрібна галузі у військовий час?
Зараз Уряд та Парламент працюють над програмами відновлення житлового фонду, втраченого внаслідок війни. Ці ініціативи вкрай важливі і для населення, яке втратило домівки або було змушене покинути рідні міста, і для будівельників, які наразі відчувають брак платоспроможного попиту.
І ми дуже сподіваємось, що дані програми допоможуть усім. Громадянам — отримати нове якісне житло, а бізнесу — кошти. Це може бути викуп вже збудованих квадратних метрів, пільгові іпотечні програми, розподіл фінансової допомоги від міжнародних урядів та організацій.
Build Portal: Ваш прогноз щодо розвитку подій: що планувати і як діяти учасникам будівельного ринку?
Робити будь-які довготривалі прогнози зараз вкрай важко. Якщо розглядати можливий розвиток подій у короткій перспективі, то ми очікуємо поступове відновлення попиту на квадратні метри. Про вихід на довоєнні масштаби з точки зору об'єму реальних угод говорити поки що передчасно, однак ми спостерігаємо тенденцію зростання зацікавленості первинним ринком нерухомості. Тож сподіваємося, що перебіг подій на фронті буде вдалим, напруга і страх у суспільстві поступово знижуватимуться, а відтак — зростатиме і будівельна галузь, і економіка України в цілому.
Стосовно дій гравців ринку, то найкраще рішення зараз — відкласти старт нових проєктів та сфокусуватись на тих житлових комплексах, будівництво яких має високу ступінь готовності.
Build Portal: Ваші побажання до Дня будівельника партнерам, клієнтам, колегам і читачам порталу
В першу чергу бажаю перемоги країні і настання довгоочікуваного миру для всіх нас. Це зараз найважливіше. І як тільки стихнуть постріли, настане новий етап — етап відбудови України. Впевнена, будівельна галузь відіграватиме одну з ключових ролей у відновленні держави. Тож маємо зберігати мужність, стійкість та спокій, готуючись до нових звершень, які на нас чекають після завершення війни.
ЧИТАЙТЕ ІНШІ СТАТТІ ЦИКЛУ
«Велика перекличка до Дня будівельника»:
Олена Шуляк, народний депутат, заступник голови профільного комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
Україна перебуває на порозі нового масштабного будівництва
Семен Кривонос, Голова Державної інспекції архітектури та містобудування України
Задача чітка – стимулювати галузь
Лев Парцхаладзе, президент Конфедерації будівельників України
Після війни економіка України зростатиме в геометричній прогресії
Петро Шилюк, Герой України, президент Будівельної палати України
Разом з органами влади вже зараз працюємо, щоб забезпечити умови для відновлення будівельних робіт
Андрій Івко, перший заступник Голови Державного агентства автомобільних доріг України
Буде величезна потреба у кваліфікованих кадрах, якісних матеріалах та передових технологіях
Олексій Кулагін, керуючий власник девелоперської компанії "Омокс"
Андрій Озейчук, директор Rauta
Спеціалісти Rauta розробили проект безкаркасних будинків, які мають високу енергоефективність та довговічність
Юрій Обух, директор «Рууккі Україна»
Сьогодні «Рууккі Україна» працює задля відбудови зруйнованих ворогом споруд
Сергій Комнатний голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву
Тут і зараз потрібні нові інструменти вирішення житлової проблеми мільйонів наших громадян
Павло Качур, голова Асоціації виробників цементу України «Укрцемент»
З перших днів цементна галузь, як і весь свідомий український бізнес, допомагає країні
Ігор Парубський, власник та керівник медіа групи «Дім та інтер'єр»
Найбільший наш внесок - об'єднання ком'юніті
Тетяна Антонюк, головна редакторка Commercial Property
Commercial Property тримає інформаційний фронт
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.