РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.043 EUR: 44.686
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.043
EUR 40.000 41.000 44.686
USD 40.740 41.140 41.043
EUR 44.230 44.831 44.686
Новость

Урбаністика у XXI столітті: яке майбутнє чекає міста

І які завдання має вирішувати кожен новий об'єкт
7530
21 февраля 2022 г.


Як зміняться обриси
сучасних міст


Попит на якісний стандарт життя диктує умови. Однотипні висотки «вийшли з чату», їм на зміну прийшла дружня архітектура з цікавими фасадними рішеннями, функціональними плануваннями кожного корисного метра території, які створюють комфортне місце проживання. Сьогодні існує запит на створення мультизадачних просторів, де максимально враховано потреби мешканців для планування їхнього майбутнього. Забудовник, реагуючи на запит клієнта щодо задоволення потреб у підвищенні якості життєдіяльності, створює концептуальні проєкти багатофункціонального рівня. 


Урбаністика – гра в довгу: проєкти нерухомості з індивідуальним життєвим сценарієм

Епоха мультиформатних проєктів у будівництві – наслідок становлення світової тенденції сталого розвитку економіки країн. Створювати ресурси, щоб вони приносили користь якнайдовше, стало не лише модним, а й необхідним. Саме тому будівельні проєкти сьогодні розробляються не просто в розрізі концепції забудови, а й з урахуванням розвитку сценарію подальшого масштабування та розвитку простору, що створюється.

Не просто побудувати висотки з максимально зручним плануванням, а створити закрите цілісне середовище, яке має функції та набір послуг, забезпечуючи наявність дружньої до людей атмосфери. Вивірені архітектурні рішення, квартирографія, зонування втілюються з ідеальною точністю та відображають концепцію у візуальному характері об'єкта.

Сталий розвиток житлового чи робочого простору – це завчасне забезпечення ще не озвучених і не усвідомлених потреб жителей. Дати більше очікуваного можна лише в разі поетапного розвитку життєвого сценарію проєктів нерухомості, в основі якого – турбота про майбутні покоління.


Концепція перемагає: життя в місті, не виходячи з ЖК

Створення сприятливого середовища, що спонукає до розвитку, творчості, діяльності, планування свого майбутнього в безпеці, з урахуванням належності до певної соціальної групи, реалізується в мультиформатних концепціях mixed-use. Тут можна жити, працювати та відпочивати. Проєкти, що створюються з урахуванням потенційного масштабу у вигляді відпочинкових зон, спортивних комплексів, творчих студій, сімейних центрів, лайфворкінгів і комерційних просторів, нагадують живі організми. Вони здатні як розвиватися усередині створеної інфраструктури, так і ставати частиною найближчого міського простору, доповнюючи його функціонал і надаючи естетичну складову.

Впровадження у будівництві well-стандарту, де враховані екологічні норми якості води, повітря, його очищення, освітлення території та зон усередині житлового простору, акустичний комфорт, забезпечує психологічне здоров'я та є запорукою благополуччя мешканців.

Поряд з екстер'єрами переглядаються також концепції архітектурного оформлення інтер'єрів: зон громадського користування. Поняття «під'їзд» скоро втратить свою актуальність, оскільки дедалі частіше забудовник робить вибір на користь громадської вітальні, лобі, де відбувається перший контакт людей із простором внутрішньої території. Усе частіше тут можна скористатися такими зручностями, як м'які меблі для очікувань, візочна, невелика зона для читання, мінікав'ярня, приміщення для миття лап тварин.

Урбаністика як світова тенденція сьогодні сприяє ефективному нетворкінгу для людей. Ком'юніті, де мешканці зацікавлені в створенні та підтримці дружньої атмосфери. Попит на створення соціальних зв'язків у межах концептуального житлового чи комерційного простору лише зростатиме.


Друге життя промзон: реновація та редевелопмент у житлові кластери

Одне з основних і дуже болючих питань для девелопера – пошук територій для проєктів багатофункціональної моделі з вираженою інфраструктурою. Усе частіше забудовники вдаються до реновації занедбаних об'єктів промислових зон. Такі рішення вигідні не лише забудовнику, а й міській владі, адже вони спонукають до поліпшення середовища, зростання якості життя та зниження навантаження на наявну інфраструктуру міста.

Підготувати занедбану територію та здійснити реновацію промислових будівель – завдання непросте й дуже затратне. Тому забудовники орієнтуються на подальший стратегічний розвиток майбутніх об'єктів. Створення рекреаційних зон з урахуванням вільної екосистеми, зеленими насадженнями, багаторівневою системою зонування території, де відбувається змішання форматів, – привід для об'єднання девелопера, міської влади та інвесторів.

Єдина модель перетворює застарілу територію, завдяки  чому вона вписується в міську інфраструктуру, утворюючи новий кластер. Оптимально поєднані зони об'єкта дозволяють вписати в новий простір магазини, школи, центри дозвілля та розвитку, коворкінги, офіси, складські приміщення та інші складові комфортного середовища. Громадська складова надає забудові особливого значення для території району зокрема й міста загалом. Тому грамотна концепція, яка пов'язує всі елементи об'єкта в єдиний формат, така важлива на етапі створення проєкту.


Ідеологія «нових міст»: злиття з природою замість «кам'яних джунглів»

Одним із вагомих трендів сучасності експерти вважають створення «нових міст», які зводяться з нуля й органічно вписуються в довкілля. Такий формат створює нову екосистему в ландшафті міста. Параметри життєдіяльності в таких об'єктах формують умови підвищеного комфорту, здатні розширити людські можливості у сфері відпочинку, саморозвитку, реалізації та якісної соціалізації загалом.

Концепція «нового урбанізму» дозволить протистояти наслідкам глобального потепління, майбутньому дефіциту водних та енергоресурсів, а також максимально впроваджувати технологічні інновації у будівництві та облаштуванні територій з урахуванням енергозбереження й екологічних норм. Головна перевага – можливість власників такого житла бути в центрі «незайманого» природного середовища, що вже значно підвищує рівень задоволення від життя.

Ідеологія «нового урбанізму» вже проникла в забудову США. Концепція може лягти підвалиною в план будівництва нової столиці Єгипту поблизу Каїру. Нові райони спрогнозовані в Лондоні, Парижі, Амстердамі. Згодом їм пророкують роль центра міста.

Интересно узнать: как снести старый дом

Тетяна Тону
Источник:
mind
09 февраля 2022 г.
6723
В связи с подорожанием стройматериалов и инфляцией в целом застройщики в 2022 го...
04 февраля 2022 г.
5798
Уточнення вимог до розроблення проектної документації на нове будівництво, реконструкцію та капіталь...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
12 июля 2024 г.
3093
З появою ЄДЕССБ усі процеси відбуваються в онлайн-форматі, кожен крок  фіксується, а будь-які с...
11 июля 2024 г.
3619
Дефіцит робочої сили, який оцінюють у 20-50%, впливає на всі процеси будівництва. Як він загрожує ри...
10 июля 2024 г.
3994
З житлового фонду соціального призначення можна буде орендувати житло у кількох форматах...
Сегодня
4663
Новий міст спроєктований не як інфраструктурний об’єкт, а як новий громадський простір...
11 июля 2024 г.
9707
Новий простір діє одночасно як міський парк і меморіал...
11 июля 2024 г.
1122
Вітчизняний виробник будматеріалів SWEETONDALE вивів на ринок екструдований пінополістирол XPS ...
12 июля 2024 г.
1290
23 липня 2024 року відбудеться ексклюзивна панель КБУ на тему «АНАЛІТИКА УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ НЕ...
11 июля 2024 г.
1080
31 липня у КВЦ «Парковий» в Києві пройде Конгрес - INVEST IN UKRAINE, в рамках якого від...
28 июня 2024 г.
1623
Захід стане майданчиком для конструктивного діалогу, висловлювання та обговорення різноманітних думо...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
158
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3476
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!