Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.876 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.511 |
USD | 41.700 | 42.185 | 41.876 |
EUR | 43.330 | 44.030 | 43.511 |
Після остаточного ухвалення законопроєкту №5655 будівельна галузь запрацює за новими правилами: чесно, прозоро, без схем і корупції. Будувати можна буде лише за наявності всіх дозвільних документів, які отримуватимуть електронно. Будівельна сфера стане повністю цифровізованою, в Україні реально охоронятимуть історичні пам’ятки, а люди зможуть впливати на хід будівництва.
1. Будувати – лише за наявності дозвільних документів
ТРЦ замість шкіл, ресторани замість медзакладів, сумнівні житлові комплекси та небезпечні інфраструктурні об’єкти – все це піде у минуле. Після завершення реформи містобудування зводити об’єкти можна буде лише за наявності всіх дозвільних документів, а отримувати їх будуть через електронну систему, без участі чиновників.
2. Єдина електронна система з усіма реєстрами
Будівельна сфера України буде повністю цифровізована і вміщатиметься в зручній електронній системі, що об’єднає в собі всі реєстри. Процеси в ній відбуватимуться публічно, прозоро і автоматизовано. Не треба буде шукати сотні папірців і вбивати години на пошуки необхідної інформації по кабінетах чиновників.
3. Реальна охорона історичних пам’яток
На територіях з відповідним охоронним статусом будувати буде просто неможливо. Адже дані про такі території та об’єкти зберігатимуться в електронній системі, що автоматично відмовлятиме в дозволах на початок робіт, якщо хтось зазіхне на історію. Для тих, хто все-таки наважиться, передбачена кримінальна відповідальність.
4. Голос людей чутимуть
Завдяки реформі, яку ми впроваджуємо, українці зможуть реально впливати на перебіг будівництва. Якщо раніше на думку громадськості могли не зважати, то зараз ситуація докорінно зміниться. Для цього достатньо буде залишити в електронній системі свої скарги щодо об’єкта, який будується. Це автоматично призведе до його перевірки.
5. Жорстка відповідальність за незаконне будівництво
Відповідно до законопроєкту № 5655, сума стягнення за порушення для різних об’єктів складатиме до 950 прожиткових мінімумів (2,357 млн грн) і більше. Законопроєкт передбачає і класифікацію штрафів, що від тяжкості порушення може множити суми до 5 разів. Наприклад, замовник будівництва об’єкту класу СС3, який незаконно проводить будівельні роботи на пам’ятці архітектури, сплатить штраф у 5-кратному розмірі – це майже 12 млн грн.
Ми також готуємо законопроєкт №5877, що запровадить кримінальну відповідальність для порушників. Наприклад, за незаконне будівництво, що створило небезпеку чи призвело до тяжких аварій, загибелі чи масового захворювання населення, пропонується карати позбавленням волі терміном від трьох до п’яти років. Нарешті всі, хто наважиться порушити закон, відповідатимуть за свої вчинки. Це мотивуватиме ринок працювати чесно і для людей.
6. Моніторинг будівництва на місцях
Органи місцевого самоврядування позбавляються дозвільних функцій (адже це автоматично робитиме е-система). Однак вони матимуть більше контролю над дотриманням містобудівної документації. У разі порушення задекларованих забудовником намірів, ОМС зможуть без рішення суду зносити незаконні об’єкти. Таким чином вони швидко реагуватимуть на порушення на своїх територіях.
7. Електронний цифровий підпис
Усі етапи будівництва фіксуватимуться електронним цифровим підписом: е-система вимагатиме від кожного учасника будівництва особисто зафіксувати свою роботу. Тож якщо на якомусь етапі щось піде не так – буде чітко зрозуміло, хто за це відповідальний.
8. Контроль роботи учасників будівництва
Після завершення реформи містобудування слідкуватимуть не лише безпосередньо за процесом будівництва, а й за його виконавцями. Йдеться про контроль якості роботи підрядників, проєктувальників, експертних організацій та інших. Це унеможливить роботу над об’єктами «липових» експертів і стане запорукою якості будівництва.
9. Усі документи перевірятимуть автоматично
Ошукати електронну систему не вдасться – «людський фактор» виключений, адже це не чиновник, який міг би піти на фальсифікацію. У разі виявлення порушень у документації відкриватиметься кримінальна справа.
10. Потреби людей будуть враховані
Україна нарешті стане зручною для всіх. При будівництві враховуватимуться потреби людей з інвалідністю і маломобільних груп. Раніше ці норми часто ігнорувалися, проте після реформи проєктувальники, генпідрядники та інші учасники будівництва повинні враховувати вимоги доступності для таких людей. Інакше вони просто не здадуть свій об’єкт в експлуатацію.
Интересно о ремонтах: как выбрать полотенцесушитель в ванную?
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.