РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.043 EUR: 44.686
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.043
EUR 40.000 41.000 44.686
USD 40.850 41.310 41.043
EUR 44.440 45.151 44.686
Новость

Ринок приватних будинків та нежитлової нерухомості чекає пожвавлення

В Україні очікується суттєве пожвавлення в сегментах приватних будинків та нежитлової нерухомості з другої половини квітня
8318
23 марта 2021 г.


Ринок приватних будинків та
нежитлової нерухомості 


З другої половини квітня, з послабленням карантинних заходів, в усіх найбільших українських містах в сегментах приватних будинків та нежитлової нерухомості очікується суттєве пожвавлення.

За словами Юрія, президента профільної асоціації, ситуація щодо посилення карантину в різних містах України змінюється ледь не щодня. Водночас ринок функціонує, угоди укладаються, а ціни залишаються стабільними.

«Якщо порівнювати з першим локдауном у 2020 році, то в сегментах приватних будинків і нежитлової нерухомості не варто очікувати якихось суттєвих цінових змін. У разі, якщо буде оголошено всеукраїнський локдаун, то кількість угод може знизитися в середньому на 30% в усіх сегментах нерухомості. Проте на цінах це навряд чи позначиться: на час локдауну вони будуть «заморожені», - розповів експерт. 



Він вважає, що зниження активності на ринку буде більше пов’язане з тактикою вичікування потенційних клієнтів. 

«Фактично ринок житиме, як це було навесні 2020-го року. Тобто охочі придбати чи орендувати об’єкт нерухомості, зможуть це зробити без особливих перешкод. Проте ментально більшість потенційних клієнтів відкладуть угоди на 2-3 тижні», - зазначив Юрій.

На його погляд, у період з другої половини квітня по червень, вартість нежитлових приміщень, переважно на перших поверхах житлових комплексів на первинному і вторинному ринках, може зрости до 5%, а ціна приватних будинків збільшиться від 3% до 7% залежно від площі будинку, локації та інших додаткових чинників (об’єктів інфраструктури поряд, транспортного сполучення, рекреаційних можливостей тощо).

«До літа майже повністю буде реалізовано накопичений за час жорсткого карантину відкладений попит на об’єкти нерухомості. Тому варто очікувати зростання цін на затребувані об’єкти», - сказав він.  

 

У свою чергу експерт з нерухомості Андрій, зазначив, що у Львові вартість землі під забудову вкрай висока.

«Земельні ділянки в межах міста, особливо під житлову забудову, надто переоцінені. Вартість такої землі залежно від розташування становить від $25 000 до $55 000 за сотку. Однак такі земельні ділянки досить специфічні і не зовсім влаштовують забудовників, та й повністю «законних» ділянок надто мало. Відтак у цьому сегменті від початку року триває тимчасова пауза», - повідомив він.

За даними експерта, в передмісті Львова ситуація трохи інша: від початку 2021 року ціни на приватні садиби знизилися в середньому на 3-4%. Наразі вартість відремонтованого будинку з присадибною ділянкою становить близько $500 за м2. У той же час будинки від забудовників  на «нульовому циклі», без внутрішнього оздоблення коштують  в середньому $390-400 за м2.

Андрій також наголосив, що з початку року якихось суттєвих цінових змін в сегменті комерційних приміщень не відбулося.

«Пропозиція поки домінує над попитом», - підкреслив експерт.

Порівняно з груднем 2020-го року, ціни на приватні будинки на околицях Дніпра зросли в середньому на 5-10%.  Про це розповів експерт ринку нерухомості Юрій.



За його даними, таке зростання є типовим для регіону, адже активізація цього сегменту ринку завжди відбувається з настанням теплої погоди. Найбільшим попитом користуються будинки площею 80-200 м2 розташовані на відстані до 15-20 км від міста

“Крім сезонного фактору на ціноутворення також впливає подорожчання будівельних матеріалів. Проте я не вважаю, що цьогорічне зростання цін варто розцінювати, як щось надзвичайне. Навпаки: пандемія значно збільшила цікавість потенційних покупців до заміської нерухомості, розташованої у природоохоронних зонах (біля лісу, на березі Дніпра, чи в закритих містечках)”, - розповів експерт.

Щодо ситуації в сегменті нежитлової нерухомості, то Юрій зазначив, що зниження ділової активності, спричинене протиковідними заходами, суттєво вплинули на попит.

“Вартість продажу та оренди нежитлових приміщень є відносно сталою. Однак з активізацією малого та середнього бізнесу цінові коливання стануть більш помітними”, - резюмував експерт. 

За словами експерта з нерухомості Ігоря від початку року вартість земельних ділянок та приватних будинків в Харкові практично не змінилася, але традиційно для початку весни відбулося збільшення активності в цьому сегменті. Він повідомив, що вартість земельних ділянок дуже диференційована: так ціна за сотку стартує від $500 на окраїнах Харкова, а у центральних районах міста сягає $30 000 - $35 000

Щодо ситуації в сегменті нежитлових приміщень, то у першому кварталі 2021 року спостерігалося традиційне зниження активності, проте наприкінці лютого ситуація трохи поліпшилася.
“Активізація відбулася в сегменті стріт-рітейлу, де вартість приміщень становить від $700 за м2 на окраїнах та до $3500 в центрі міста”, - розповів він. 

За його даними на кінець березня у Харкові вартість непрофесійних офісних приміщень складає $500/м2, а ціна на офіси класу А сягає $1500 /м2. У той же час вартість логістичної та виробничої нерухомості становлять $90-170/м2

“Потенційні інвестори дуже зацікавлені в придбанні об'єктів готового бізнесу попри те, що ставки доходності по ним впали до 8-12%”, - зазначив Ігор.

Експерт з нерухомості Олена розповіла, що станом на середину березня вартість земельних ділянок і приватних будинків в Києві та передмісті істотно не змінилася попри те, що зазвичай активність у цьому сегменті розпочинається з настанням весни.

«Ціни лишаються в межах грудня: вартість земельних ділянок під приватну забудову становить від $900 до $2500 за сотку залежно від їхнього розташування. Проте з лютого попит за земельні ділянки зріс майже на 3,5%. Тому вже у другій половині квітня ми очікуємо, що вартість землі під забудову може зрости в середньому на 1,5-2%», - зазначила експертка.

Щодо вартості нежитлових (комерційних) приміщень на первинному та вторинному ринках переважно у складі житлових комплексів, то Олена підкреслила, що ціни в цьому сегменті так само стабільні: від $800 до $1400 за м2. Проте в центральній частині столиці вартість таких приміщень значно дорожче – від $2000 за м2.

«Цінова ситуація в різних сегментах ринку нерухомості дзеркальна. Пожвавлення ринку, так само, як і певні паузи, пов’язані, наприклад, з карантином, впливають майже однаково на всі сегменти. Ми очікуємо суттєве пожвавлення ринку, але вже по завершенню жорсткого карантину», - підсумувала вона.

22 марта 2021 г.
7107
Депутаты предлагают поэтапно выдавать застройщикам деньги инвесторов по достижению определенных этап...
19 марта 2021 г.
1098
Качественных квартир в 2021 году станет меньше – земли под новостройки остается в Киеве все ме...
05 марта 2021 г.
2113
Средние цены на первичном рынке жилья в пригороде столицы выросли на 3,5% и составили 19 403 грн/м к...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
12 июля 2024 г.
3109
З появою ЄДЕССБ усі процеси відбуваються в онлайн-форматі, кожен крок  фіксується, а будь-які с...
11 июля 2024 г.
3635
Дефіцит робочої сили, який оцінюють у 20-50%, впливає на всі процеси будівництва. Як він загрожує ри...
10 июля 2024 г.
3995
З житлового фонду соціального призначення можна буде орендувати житло у кількох форматах...
Сегодня
4686
Новий міст спроєктований не як інфраструктурний об’єкт, а як новий громадський простір...
11 июля 2024 г.
9715
Новий простір діє одночасно як міський парк і меморіал...
11 июля 2024 г.
1128
Вітчизняний виробник будматеріалів SWEETONDALE вивів на ринок екструдований пінополістирол XPS ...
12 июля 2024 г.
1305
23 липня 2024 року відбудеться ексклюзивна панель КБУ на тему «АНАЛІТИКА УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ НЕ...
11 июля 2024 г.
1087
31 липня у КВЦ «Парковий» в Києві пройде Конгрес - INVEST IN UKRAINE, в рамках якого від...
28 июня 2024 г.
1623
Захід стане майданчиком для конструктивного діалогу, висловлювання та обговорення різноманітних думо...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
159
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3476
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!