Будівництво в межах
присадибної ділянки
ЮРІЙ ТАЦІЙ, заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА та начальник управління адміністративних послуг
Сьогодні зведення багатоквартирних будинків на присадибних ділянках не є законним. Такі види територій надаються у приватну власність безкоштовно і мають цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд. Згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель саме за присадибною ділянкою закріплена її «житлова» функція.
Власники землі загалом можуть змінювати цільове призначення територій. Проте стосовно присадибних ділянок є деякі обмеження. Наприклад, за законом «Про регулювання містобудівної документації» зміна цільового призначення ділянки неможлива, якщо це не відповідає плану зонування території чи генеральному плану. Тому власник, який вирішує будувати багатоквартирні споруди, отримує відмову у зміні цільового призначення ділянки.
Натомість на присадибній ділянці дозволено споруджувати таунхауси або, іншими словами, зблоковані житлові будинки – невисокі одноквартирні житлові будинки з окремим виходом на присадибну ділянку. Крім того, в межах житлової забудови на присадибній ділянці допускається розміщення приміщень для індивідуальної трудової та підприємницької діяльності, як складової власного житла.
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
- Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
- Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.