РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 42.155 EUR: 43.500
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 42.155
EUR 40.000 41.000 43.500
USD 42.050 42.600 42.155
EUR 43.500 44.240 43.500
Новость

Сучасна архітектура: чому в Україні не будують знакові об'єкти

Незвичні архітектурні рішення, зелені будинки або найвищі у світі хмарочоси – все це вносить різноманіття у вигляд міст та привертає туристів. Натомість Україна поки лише рухається в напрямку незвичайних та цікавих проектів, і цьому є ряд пояснень.
1950
23 июня 2020 г.


Сучасна архітектура:
Світова практика і Україна 

Дмитро Ісаєнко, секретар комітету з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради VIII скликання
На сьогодні у світі реалізується чимало цікавих архітектурних проектів. Наприклад, найвищою будівлею та першою спорудою, що перетне позначку в 1 кілометр, має стати Jeddah Tower, яку зводять неподалік другого найбільшого міста у Саудівській Аравії.

Її проектна висота складає 1007 метрів, а кількість поверхів – 167. Для порівняння, найвища споруда на сьогодні – це відома у всьому світі Бурдж-Халіфа, що має 828 метрів та 163 поверхи.

За наміром авторів проекту Jeddah Tower, хмарочос стане центром нової надсучасної ділової агломерації з населенням 80 тисяч осіб.

Вартість зведення становить понад 1,2 мільярдів доларів, а тривалість будівництва складає 11 років. Проект розпочали у 2013 та планують завершити у 2024 році.

Натомість вся нова агломерація, тобто це фактично невеликий район міста, затягне на щонайменше 20 мільярдів доларів. Для порівняння, це дорівнює 1/6 частині ВВП України.

Ще одним незвичайним проектом є Agora Garden Tower в Тайбеї, Тайвань. Її головною фішкою буде не висота – майбутня споруда налічує всього 20 поверхів.

Натомість на кожному поверсі білої споруди будуть розташовані сади, а сама башта закручується по спіралі на 90 градусів знизу догори.

Звичайно, її енергоспоживання буде зведено до мінімуму, основу постачання складуть відновлювальні ресурси, а матеріали будуть на 100% піддаватись переробленню.

Фактично, будівля є новим словом в екологічному дизайні. До того ж майбутні власники апартаментів не будуть страждати від відсутності парків – навіть на десятому чи п’ятнадцятому поверсі вони зможуть в будь-який момент погуляти по справжньому саду.

Цікавим з точки зору архітектури є комплекс Dawang Mountain Resort в Китаї. І не лише тому, що на відміну від звичних всім гірських баз відпочинку, він будується не з деревини, а зі скла, металу та бетону.

Принадою курорту є головна будівля, розташована на двох прямовисних скелях. Вона буде звисати вниз, відкриваючи гостям панораму на 30-ти метровий водоспад.

У середині ж комплексу буде все – починаючи від аквапарку та магазинів, і закінчуючи штучною сніжною гіркою для катання на лижах.

У Малайзії вирішили не обмежуватись однією будівлею, натомість там зводять нове місто на 1400 гектарах площі чотирьох штучних островів.

Локація має стати домівкою для більш ніж 700 тисяч людей, використовувати дощову воду для споживання та вирощування продуктів, та відновлювальні джерела електрики.

Також більшість будівель матимуть парки замість звичних дахів. А щоб людям було легко гуляти, всі вони будуть між собою об’єднані разом.

Також прямо зараз у світі зводять неймовірні аеропорти, стадіони, підводні ресторани, готелі, споруди в покинутих кар’єрах та інші чудернацькі об’єкти, кожен з яких дивує та заслуговує уваги.

Загалом, сучасні архітектурні проекти можна поділити на декілька груп. Перша – це різноманітні будівні з приставкою "най-".

Їх зводять для того, щоб показати економічну силу та потужність того чи іншого міста або країни. Також вони виступають "магнітами" для туристів.

Друга велика група – це популярні зараз екологічні проекти. Будинки з садами та парками, зеленими дахами, зроблені з перероблених або таких, що піддаються переробленню, матеріалів.

Поки що вони є досить дорогими й дивними, але саме на таких проектах архітектори тестують сміливі концепти, і деякі з них через п’ять-десять років можуть дістатися до масового сегмента.

Також популярними стали проекти на штучних островах. Чимало економічно потужних регіонів та країн, таких, як Шанхай, Сінгапур, Японія та ряд інших, просто не мають достатньо землі, щоб забезпечити місце для населення, яке постійно зростає.

Також намивні острови роблять поруч із великим містами, де ціна землі настільки велика, що дешевше створити власну, ніж купувати наявну.

З розростанням агломерацій та збільшенням населення, такі проекти будуть ставати актуальними для все більшого числа місцевостей.

Також з кожним новим об’єктом архітектури з’являється краще розуміння особливостей штучних островів на річках, в затоках та інших локаціях.

І якщо біля відомих пальм в Дубаї почала застоюватись вода, це стали враховувати надалі для будь-яких інших проектів.

Що стосується України, невисоку популярність цікавих архітектурних проектів у нас можна пояснити саме відсутністю трьох вищезгаданих факторів.

У країні немає надлишкових коштів, щоб будувати кілометрові хмарочоси. Тоді як аналогічні за місткістю будівлі по 20-25 поверхів будуть коштувати щонайменше в п’ять-вісім разів дешевше.

При цьому в нас є достатньо вільної площі, щоб розмістити на ній всі ці об’єкти.

Також мало хто готовий інвестувати в екологічні проекти з невідомими або й зовсім відсутнім періодом майбутнього прибутку та поверненням витрат.

Покупці ж просто не згодяться переплатити дві ціни за квартиру або офіс, тільки тому, що він зроблений з перероблених матеріалів, та використовує енергію сонця.

Попит в житловому та комерційному сегментах диктує девелоперам необхідність простих та функціональних рішень без надлишків. Незалежно від сегмента, люди чи компанії не будуть переплачувати за неефективні площі.

Якщо шукати українську архітектуру в інтернеті, то всі статті будуть про фортеці, помістя колишніх дворян або магнатів. Найбільш "сучасними" проектами є модерністські будинки на кшталт "тарілки", готелю "Салют", або ж круглі "початки" житлових будинків-кукурудз на Оболоні.

До речі, вони розкривають ще одну причину невисокої популярності незвичайної архітектури в сучасній Україні. На жаль, багато прогресивних проектів дуже швидко застарівають.

Уже через декілька десятків років будівля з запасом фізичної міцності на сторіччя може бути зовсім не актуальною морально. Це також ризики для власників нерухомості, які можуть втратити у вартості активів, а тому вирішують йти більш стандартним та перевіреним шляхом.

Архітектура є одним з дзеркал суспільства, його розвитку та цінностей. Сьогодні в Україні покупці готові платити за практичність, простоту та функціональність.

Люди та бізнеси не женуться за приставками "най-" та не готові нехтувати комфортом або зручністю. Це означає, що принаймні п’ять-десять років наші будинки не будуть фігурувати в глобальних рейтингах цікавих архітектурних проектів, окрім, можливо, якихось приватних садиб.

Сьогодні Україна має повний диктат замовника та покупця над архітекторами. Хоча деякі нові проекти можуть зламати цей тренд – принаймні, на рендерах, виглядає саме так.

 

Читайте також: раніше ми писали, про які тонкощі потрібно знати при бурінні та облаштуванні свердловини 
Источник:
mbiz
03 июня 2020 г.
1509
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів розповів про стан справ в будів...
03 июня 2020 г.
1892
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів аналізує підсумки роботи б...
08 мая 2020 г.
1856
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів про виробництво щебен...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
15 января 2025 г.
5955
Аналітики українського маркетплейсу нерухомості, проаналізували ціни на квадратний метр жи...
15 января 2025 г.
3089
Регламент (ЄС) 2024/3110 замінить чинний Регламент (ЄС) № 305/2011. Основні зміни спрямовані на гарм...
13 января 2025 г.
3939
Нововведення дозволить запобігти незаконним забудовам, спростить відведення ділянок та забезпечить а...
01 января 2000 г.
13
Екологічне виробництво Ruukki – шлях до вуглецево-нейтрального будівництва...
Вчера
8344
Однак доступ до "небесно басейну" обмежений, навіть для мешканців хмарочосів...
Вчера
4402
Сучасний дизайн повинен бути адаптованим до клімату. Абсолютно нова будівля має деякі конструкт...
20 декабря 2024 г.
1930
20 грудня обговоримо важливі питання цифровізації та вдосконалення будівельної галузі...
18 декабря 2024 г.
2492
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзначені ...
10 декабря 2024 г.
1664
12 грудня 2024 року в Києві відбудеться визначна подія для професіоналів будівельної, девелоперської...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
2890
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
529
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!