Презентовано методологію ґендерного аудиту доступності та можливості її впровадження в громадах
У Мінрегіоні, під час круглого столу «Ґендерний аудит доступності: розширення прав жінок з інвалідністю», відбулось обговорення актуальних питань щодо формування в умовах децентралізації інклюзивної політики та ґендерної рівності.
ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» та структурою ООН «Жінки в Україні» було презентовано методологію ґендерного аудиту доступності та можливості її впровадження в громадах, а також представлені рекомендацій щодо внесення змін до ДБН з урахуванням ґендерної специфіки.
За результатами обговорення представлених рекомендацій, методологій та розгляду апробаційного досвіду застосування ґендерного аудиту доступності на прикладі Краматорська та Сєвєродонецька, Мінрегіон спільно з структурою ООН Жінки в Україні та ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» розпочинає роботу щодо:
- внесення змін до форми акту, складеного за результатами проведення планової (позапланової) перевірки (наказ Мінрегіону від 15.05.2012 № 240), в частині доповнення переліку питань щодо проведення заходу державного нагляду (контролю) питаннями ґендерної доступності;
- впровадження форм обстеження об’єктів за їх функціональним призначенням з метою проведення моніторингу доступності об’єктів для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, у тому числі з урахуванням ґендерної специфіки.
- проведення моніторингу та оцінки діяльності структурних підрозділів, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Міністерства, та акціонерних товариств, повноваження з управління корпоративними правами держави щодо яких здійснює Мінрегіон, в частині забезпечення останніми безбар’єрного простору;
- активізації роботи Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при Мінрегіоні;
- впровадження періодичного навчання з питань проведення ґендерного аудиту доступності керівників структурних підрозділів Держархбудінспекцій, державних адміністрацій, представників комітетів доступності на місцях та сертифікованих експертів з питань технічного обстеження будівель і споруд.
Нагадаємо, що у Мінрегіоні озвучили план дій на наступні 5 років.
Читайте також про те, що в Україні розпочав роботу електронний кабінет забудовника.
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
- Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
- Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.