РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 42.155 EUR: 43.500
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 42.155
EUR 40.000 41.000 43.500
USD 42.050 42.600 42.155
EUR 43.500 44.240 43.500
Статьи

Чек-лист: як зробити стрічковий фундамент з дренажем

В якому випадку без дренажу не обійтись і як зробити утеплення стрічкового фундаменту
8128
26 апреля 2021 г.


Слово дренаж запозичене з французької мови і буквально означає відведення ґрунтових вод або води з поверхні землі. Найчастіше він застосовується для покращення агротехніки і в якості додаткового захисту при будівництві будівель і споруд. Як зрозуміти, що на вашій ділянці дренаж необхідний? З відповіддю на це питання і спробуємо розібратися у даній статті.


Для чого потрібна дренажна система?

Дренажна система захищає підвал, фундамент, цоколь від згубного впливу вологи. Відмова від її пристрою цілком може обернутися серйозними проблемами, пов'язаними з руйнуванням фундаменту, пошкодженням цоколя і навіть фасаду. Якщо волога не встигає піти від плями забудови, взимку вона перетвориться на лід і збільшиться в об'ємі. Грунт почне тиснути на стінки фундаменту. Навесні лід розтане, грунт повернеться до колишніх розмірів. Такий тиск на фундамент призводить до його переміщень і, як наслідок, до руйнування.

Тріщини на цоколі дуже часто провокують пошкодження на фасаді, ремонт якого не тільки позначиться на сімейному бюджеті, а й потребує серйозних трудових затрат.

Відсутність дренажу згубна для приміщень з підвалами і цокольним поверхами. Вона призводить до перезволоження грунту, проникнення вологи всередину, а це вже серйозний ризик появи цвілі і грибків.


В якому випадку без дренажу не обійтись?

Зрозуміти, потрібен чи ні дренаж на конкретній ділянці, допоможе невеликий аналіз. Необхідно оцінити тип ґрунту в районі забудови, рівень грунтових вод, кількість поверхів у будинку, наявність підвалу, висоту цоколю, якість грунтової основи. На здимних грунтах, включаючи супісок, глину, суглинок, при будівництві будинку з підвалом на вологій ділянці незалежно від матеріалу стін найкращим варіантом є влаштування утепленого стрічкового фундаменту з дренажною системою.

Утеплення фундаменту у поєднанні з теплою відмосткою слугує хорошою профілактикою впливу сил морозного здимання. Одночасно з цим теплоізоляція конструкцій, що стикаються з грунтом, скорочує загальні тепловтрати і, разом з утепленням фасаду, даху є ефективним енергозберігаючим заходом.

Очевидно, що в умовах контакту з агресивним середовищем під землею, утеплювач повинен володіти набором певних фізико-механічних характеристик. Для утеплення фундаменту і відмостки виправдане застосування гладких плит екструзійного пінополістиролу (XPS) марки . Завдяки закритопористій структурі і однорідному гладкому шару поверхні, матеріал практично повністю стійкий до впливу вологи, не вбирає її, а значить не руйнується з часом.

Крім того, стійкий до хімічних сполук і проростання коріння, чудово утримує тепло, не привертає увагу комах і не є для них привабливим середовищем. Це саме той випадок, коли довговічність утеплювача, а вона становить не менше 50 років, безпосередньо впливає на довговічність фундаменту, а значить, і всього будинку в цілому.


Тепер розглянемо покрокову інструкцію утеплення стрічкового фундаменту

У приватному житловому будівництві стрічковий фундамент глибокого закладення з підвалом або цокольним поверхом - поширений варіант бетонної основи. Від вологи таку основу потрібно захистити за допомогою гідроізоляції і дренажу, а від промерзання - шаром теплоізоляції з XPS. Будівництво стрічкового фундаменту починається з грунтових робіт. Спочатку потрібно прибрати родючий шар, вирити котлован і засипати його дно спочатку щебенем, а потім піском.

 

Засипання необхідно робити пошарово, при цьому кожен шар поливати водою і трамбувати за допомогою віброплити.

 

Після цього укладається бетонна підготовка.

 

По такій основі дуже зручно монтувати гідроізоляційний шар: спочатку вона обробляється праймером, а через 12 годин, після повного висихання, можна монтувати бітумно-полімерну мембрану.

 

Зазвичай гідроізоляція, що наплавляється, укладається у два шари. Важливо стежити за тим, щоб укладання полотен велося зі зміщенням, а напуски становили не менше 100 мм. Полотна другого шару в обов'язковому порядку розташовуються зі зміщенням щодо нижньої мембрани.

 

Потім можна переходити до монтажу стрічкової частини. Для цього потрібно з зовнішнього боку встановити опалубку і зв'язати арматурний каркас. Перетин арматури визначається індивідуальним розрахунком і залежить від багатьох параметрів. Після того як арматурний каркас повністю готовий, можна встановити опалубку з внутрішнього боку і перейти до укладання бетонної суміші.

Коли стрічкова частина фундаменту набрала необхідну міцність, можна перейти до гідроізоляції та утеплення. Поверхню фундаменту слід вирівняти, прибрати виступи, кути, зробити перехідні галтелі з ЦПС.

 

Рулонну гідроізоляцію можна монтувати тільки на рівну основу. Перед укладанням матеріалу стіни фундаменту по аналогії з бетонною підготовкою слід обробити праймером, дочекатися його повного висихання і перейти до наплавлення гідроізоляції. Монтаж ведеться знизу вгору. У цьому випадку також важливо дотримуватися зміщення швів і стежити за тим, щоб напуски полотнищ становили не менше 100 мм. За умови, якщо будівництво ведеться на ділянці з високим рівнем грунтових вод, наплавлення гідроізоляції бажано виконувати у два шари.

Коли фундамент захищений від вологи, настає черга монтажу утеплювача. Дуже важливо зберегти герметичність гідроізоляційного шару, а тому плиту XPS фіксують спеціальними кріпленнями, які не пошкоджують гідроізоляційний шар. Таке кріплення з одного боку має плоску основу з клейким шаром, а з іншого - шип з зубцями. Кріплення з розрахунку 4-5 штук на плиту XPS приклеюються на основу, а потім на них насаджується утеплювач.


Потім теплоізоляційний шар фіксується зворотним засипанням. У процесі монтажу утеплювача також необхідно стежити за зміщенням швів по горизонталі і вертикалі.

На завершення по периметру фундаменту закладається дренажна труба, потім поверх неї виконується відсипання піском, а після цього укладається профільована мембрана, яка також виконує дренуючу функцію.

Поєднання утепленого стрічкового фундаменту і дренажної системи - гарантія надійності, а головне, довговічності будь-якого котеджу. А якщо в будинку планується облаштування цоколю або підвалу, то дренаж разом з утепленим фундаментом і відмосткою – саме те, що необхідно. Важливо пам'ятати, що ремонтувати фундамент, лікувати підвал від протікання - це дорого, затратно і практично неможливо. Тому найкращі ліки від проблем на ділянці з високим рівнем грунтових вод - якісна профілактика.

Читайте також: в яких випадках потрібно утеплювати цоколь, коли і як це правильно робити 


Джерело: SWEETONDALE

Інформацію опубліковано на правах реклами

23 октября 2020 г.
5714
Експерти розповіли про переваги утеплення фундаменту будинку, та пояснили на що треба звернути увагу...
23 января 2018 г.
4182
Какие материалы могут с достоинством выдержать все воздействия и обеспечить правильную и долговечную...
28 декабря 2017 г.
8492
Фундамент из бутового камня станет надёжным и долговечным основанием для дома...
08 мая 2016 г.
5403
Специалисты рекомендуют выбирать тип фундамента для будущего дома в зависимости от того, какой дом б...
07 июля 2015 г.
5840
Очень часто приняв решение строить свой дом, владельцы не могут сразу определиться с тем, какой спос...
07 июля 2015 г.
6675
Основное правило при возведении фундамента - прежде чем приступить к земляным работам, нужно размети...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
23 декабря 2019 г.
3175
У компаніях FOMALGAUT GROUP впроваджений 3-рівневий контроль якості продукції. При цьому компанії гр...
31 октября 2019 г.
3442
Осенью становится актуальной подготовка незавершенного строительства к зимовке, то есть консервации,...
24 октября 2019 г.
5148
Бензиновый генератор пригодится в местности, где отсутствует электроснабжение или наблюдаются частые...
Сегодня
8332
Однак доступ до "небесно басейну" обмежений, навіть для мешканців хмарочосів...
Сегодня
4391
Сучасний дизайн повинен бути адаптованим до клімату. Абсолютно нова будівля має деякі конструкт...
16 января 2024 г.
2228
Інноваційна технологія безкаркасних холодильних та морозильних складів з сендвіч-панелей дозволяє на...
23 ноября 2023 г.
2752
Створити комфортний будинок, в якому споживання енергії навіть в найхолоднішу пору року буде зведено...
14 марта 2023 г.
6964
Дізнайтесь на реальному прикладі застосування технологій народного будівництва, як українці обирали ...
Сфери застосування та переваги профнастилу від українського виробника "Стальний Світ"...
Как правильно выбрать оборудование для эффективной упаковки? Большой обзор....
BUILD PORTAL - Агрегатор статей
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!