РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.043 EUR: 44.686
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.043
EUR 40.000 41.000 44.686
USD 40.740 41.140 41.043
EUR 44.230 44.831 44.686
Статьи

Майструємо перголу

Як правильно змайструвати перголу
2812
24 июня 2019 г.



Будівництво перголи

Життя нині повне змін, нових тенденцій і модних віянь. Зараз у сфері оформлення прибудинкової території активно набирає популярності така інновація, як пергола.

Пергола – це навіс для створення затінку над проходом або терасою у спекотні сонячні дні. Запозичене це слово із італійської мови, що означає «навіс» або «прибудову». На початках перголи створювали із в’юнких зелених рослин, що перепліталися між собою. Для надання форми та додаткової міцності у таких перголах застосовували дерев’яні або кам’яні підпори. З плином часу вони еволюціонували в окрему, незалежну від зелених рослин споруду та із винятково функціонального перетворилися на функціонально-інтер’єрний предмет.



Перелік матеріалів, що їх застосовують для виготовлення пергол, дуже великий. Тим паче, матеріали можна комбінувати й поєднувати, наприклад камінь із металом та склом. Якщо ж говорити про нинішню тенденцію, яка буде актуальною ще впродовж тривалого часу, то це – використання деревини. Не останню роль у формуванні такої тенденції відіграє природне походження деревини, її екологічність та неповторний зовнішній вигляд. Й, звичайно, чудові фізико-механічні характеристики матеріалу, які дають змогу швидко і просто спорудити не лише вишукану, а й міцну перголу будь-якої форми та конфігурації.

Та все ж таки у деревини є один недолік – вона чутлива до впливу атмосферних факторів і грибків. А оскільки пергола – це споруда зовнішня, то використану для її виготовлення деревину слід якісно захистити. Для цього рекомендуємо ІМПРЕГНАТ і ЗАХИСНО-ДЕКОРАТИВНИЙ ЛАКОБЕЙЦ ТМ VIDARON.

Але для початку перголу потрібно спорудити. Для цього визначаємо місце її встановлення, конфігурацію і заміряємо габарити. За цими даними проектуємо перголу та розраховуємо розміри її конструктивних елементів. У найпростішому виконання це з’єднані між собою балками чотири стовпці, на які замість традиційного даху вкладені бруски із певним кроком. Краще обрати стійку до впливу атмосферних опадів деревину, наприклад, модрину або акацію.

Коли перголу споруджено, беремося до її захисту та декорування, яке розпочинаємо із шліфування. Усі дерев’яні елементи ретельно шліфуємо уздовж волокон деревини. Зернистість шліфшкурки підбираємо залежно від ступеня нерівності поверхні деревини, а на завершальному шліфуємо зернистістю 220. Очищаємо споруду від пилюки та можливих забруднень. Якщо є жирні та засмолені місця, промиваємо їх очищеним бензином і даємо висохнути.

На першому етапі використовуємо безбарвний ЗАХИСНО-ДЕКОРАТИВНИЙ ІМПРЕГНАТ. Цей засіб глибоко проникає в деревину та захищає її від грибка, синяви і комах. Наносимо імпрегнат пензлем уздовж волокон, втираючи його у деревину. Через 24 год, коли нанесений шар засобу висохне, виконуємо міжшарове шліфування шліф шкуркою зернистістю 320.



Очищаємо поверхню від шліфувальної пилюки і переходимо до завершального етапу – декорування. Тут використовуємо ЗАХИСНО-ДЕКОРАТИВНИЙ ЛАКОБЕЙЦ TM VIDARON. Цей засіб є як безбарвним, так і 14 готових до застосування кольорів, що дає змогу не лише зберегти природну красу деревини, а й надати їй потрібного забарвлення. Лакобейц стійкий до впливу атмосферних факторів і формує на деревині міцне й еластичне покриття. Останнє дуже важливо, адже внаслідок температурних та вологісних перепадів (особливо зі зміною пір року) дерев’яні деталі змінюють свої розміри, тож якщо покриття не є еластичним, то воно дуже швидко почне тріскати.



ЗАХИСНО-ДЕКОРАТИВНИЙ ЛАКОБЕЙЦ можна наносити пензликом, валиком або методом розпилення. Головне тут – рівномірність нанесення. Щоб досягти найкращого декоративного ефекту та високого рівня захисту, на перголу слід нанести 2-3 шари лакобейцу. Наступні шари можна наносити не раніше, ніж через 12 год, коли цілком висохне попередній шар. Також перед нанесенням наступного шару необхідно обов’язково виконати міжшарове шліфування (так зване матування поверхні) та обезпилення поверхні.

Після того, як захисно-декоративне покриття повністю набуде експлуатаційних характеристик (до 7 днів), дерев’яній перголі не страшні жодні природні примхи і вона завжди буде готова огорнути вас приємною прохолодою затінку у спекотні дні.

Джерело: vidaron.com.ua
Інформацію розміщено на правах реклами

24 июня 2019 г.
2175
Элементы крепления фасадной изоляции: для чего и как их использовать...
21 июня 2019 г.
2400
Як правильно та якісно пофарбувати стелю...
19 июня 2019 г.
2240
Узнайте об основных технологиях утепления домов, их особенностях и преимуществах...
14 июня 2019 г.
2385
Особенности и преимущества бесшовных гидроизоляционных систем ALCHIMICA...
13 июня 2019 г.
2522
Вікна FAKRO використали в дизайні вілли в Північній Голландії...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
23 декабря 2019 г.
2972
У компаніях FOMALGAUT GROUP впроваджений 3-рівневий контроль якості продукції. При цьому компанії гр...
31 октября 2019 г.
3230
Осенью становится актуальной подготовка незавершенного строительства к зимовке, то есть консервации,...
24 октября 2019 г.
4967
Бензиновый генератор пригодится в местности, где отсутствует электроснабжение или наблюдаются частые...
Сегодня
4667
Новий міст спроєктований не як інфраструктурний об’єкт, а як новий громадський простір...
11 июля 2024 г.
9707
Новий простір діє одночасно як міський парк і меморіал...
11 июля 2024 г.
3570
Лікарню збудовано на кошти мецената Ніколи Терещенка, там безкоштовно надавали послуги незаможн...
16 января 2024 г.
1950
Інноваційна технологія безкаркасних холодильних та морозильних складів з сендвіч-панелей дозволяє на...
23 ноября 2023 г.
2496
Створити комфортний будинок, в якому споживання енергії навіть в найхолоднішу пору року буде зведено...
14 марта 2023 г.
6660
Дізнайтесь на реальному прикладі застосування технологій народного будівництва, як українці обирали ...
У специфічних сферах будівництва та виробництвы нерідко використовують такий вид металопрокату, як с...
Вітчизняний виробник будматеріалів SWEETONDALE вивів на ринок покращену лінійку матеріалів для навіс...
BUILD PORTAL - Агрегатор статей
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!