Сонячна енергія стає найдешевшим способом виробництва електроенергії

На аукціоні поставок електроенергії в Чилі «сонячна» електроенергія досягла найнижчої ціни в 29,10 долл. за 1 МВт – це рекордно низький показник
2105 21.12.2016 в 08:12Провідні аналітики інформаційного агентства Bloomberg назвали сонячну енергію найдешевшим способом виробництва електроенергії, посилаючись на її вартість в 58 країнах світу. В Китаї, Індії і Бразилії, її ціна знизилася на 30 % з 2010-го року і зараз навіть дешевша за вітрову, пише Eco town.

Як пише Іndependent, у серпні, на аукціоні поставок електроенергії в Чилі «сонячна» електроенергія досягла найнижчої ціни в 29,10 долл. за 1 МВт – це рекордно низький показник, що тоді склав половину ціни конкурентів, що пропонують енергію вугільних електростанцій.

«Відновлювані джерела енергії рішуче вступають в нову епоху, підрізаючи ціни на викопні види палива, – зазначив голова Bloomberg New Energy Finance Майл Лібрейк (Michael Liebreich. – Найближчим часом вона випередить інші технології без жодних субсидій».

«Зелені» джерела обходяться дешевше в тих країнах, що розвиваються, і які шукають нові можливості для збільшення потужностей в своїх національних мережах. Разом з тим, в багатих країнах, де нові ВДЕ повинні конкурувати з діючими електростанціями на вуглеводневому паливі, вартість «чистої» електроенергії може бути вищою.

Для строительства солнечных электростанций в зоне отчуждения выделено 1,2 тыс. га земли

Різке падіння цін на сонячну енергію було частково викликано масштабами будівництва нових СЕС в Китаї, які значно додали до загальносвітових потужностей. Крім того, китайський уряд також надає фінансову допомогу й іншим країнам в будівництві сонячних електростанцій.

Дослідження Bloomberg під назвою Climatescope показало, що Індія, Китай, Бразилія, Уругвай і Південна Африка стрімко розвивають свої ринки, щоб першими залучити великих інвесторів в «зелені» енергетичні проекти. Крім того, сонячна енергія незамінна для віддалених островів, таких як Тау (Американське Самоа), що знаходиться в південній частині Тихого океану. Раніше він повністю залежав від поставок дизельного палива. Однак тепер, після того як Tesla і SolarCity побудували там СЕС, острів став абсолютно енергетично незалежним.

Джерело: ecotown.com.ua

 
Интересные новости:
20.12.2016
2897
Строительство детских садов и школ – не проблема для застройщика, если город готов принять объ...
20.12.2016
1373
Этот займ должен обеспечить своевременное достижение ожидаемых результатов и эффективное улучшение и...
16.12.2016
1749
Простимулировать развитие отрасли может дерегуляция, а основными заказчиками отрасли в следующе...
19.02.2021
6259
За 2020 рік було внесено низку важливих коректив до чинного законодавства України та судової практик...
16.02.2021
626
Що змінив коронавірус у сфері доставки...
16.02.2021
416
За тисячу років «кадастр», як система впорядкування інформації, пройшов колосальну еволю...