Сонячна енергія стає найдешевшим способом виробництва електроенергії

На аукціоні поставок електроенергії в Чилі «сонячна» електроенергія досягла найнижчої ціни в 29,10 долл. за 1 МВт – це рекордно низький показник
1935 21.12.2016 в 08:12Провідні аналітики інформаційного агентства Bloomberg назвали сонячну енергію найдешевшим способом виробництва електроенергії, посилаючись на її вартість в 58 країнах світу. В Китаї, Індії і Бразилії, її ціна знизилася на 30 % з 2010-го року і зараз навіть дешевша за вітрову, пише Eco town.

Як пише Іndependent, у серпні, на аукціоні поставок електроенергії в Чилі «сонячна» електроенергія досягла найнижчої ціни в 29,10 долл. за 1 МВт – це рекордно низький показник, що тоді склав половину ціни конкурентів, що пропонують енергію вугільних електростанцій.

«Відновлювані джерела енергії рішуче вступають в нову епоху, підрізаючи ціни на викопні види палива, – зазначив голова Bloomberg New Energy Finance Майл Лібрейк (Michael Liebreich. – Найближчим часом вона випередить інші технології без жодних субсидій».

«Зелені» джерела обходяться дешевше в тих країнах, що розвиваються, і які шукають нові можливості для збільшення потужностей в своїх національних мережах. Разом з тим, в багатих країнах, де нові ВДЕ повинні конкурувати з діючими електростанціями на вуглеводневому паливі, вартість «чистої» електроенергії може бути вищою.

Для строительства солнечных электростанций в зоне отчуждения выделено 1,2 тыс. га земли

Різке падіння цін на сонячну енергію було частково викликано масштабами будівництва нових СЕС в Китаї, які значно додали до загальносвітових потужностей. Крім того, китайський уряд також надає фінансову допомогу й іншим країнам в будівництві сонячних електростанцій.

Дослідження Bloomberg під назвою Climatescope показало, що Індія, Китай, Бразилія, Уругвай і Південна Африка стрімко розвивають свої ринки, щоб першими залучити великих інвесторів в «зелені» енергетичні проекти. Крім того, сонячна енергія незамінна для віддалених островів, таких як Тау (Американське Самоа), що знаходиться в південній частині Тихого океану. Раніше він повністю залежав від поставок дизельного палива. Однак тепер, після того як Tesla і SolarCity побудували там СЕС, острів став абсолютно енергетично незалежним.

Джерело: ecotown.com.ua

 
Интересные новости:
20.12.2016
2588
Строительство детских садов и школ – не проблема для застройщика, если город готов принять объ...
20.12.2016
1260
Этот займ должен обеспечить своевременное достижение ожидаемых результатов и эффективное улучшение и...
16.12.2016
1635
Простимулировать развитие отрасли может дерегуляция, а основными заказчиками отрасли в следующе...
12.11.2019
1653
На початку листопада набрав чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів Укр...
10.10.2019
5408
На стройках страны ощущается острый дефицит рабочих рук, не хватает специалистов практически по всем...
09.10.2019
2164
Назначение Александра Ткаченко на должность главы Киевской городской государственной администрации, ...