Підсумки круглого столу «Доступне житло може бути енергоефективним»

955 2016-07-19 12:04:00


Учасники круглого столу на тему «Доступне житло може бути енергоефективним», який відбувся 7 липня, підтримали відкрите звернення до Уряду, державних органів, підприємств, установ та організацій, громадськості.

У зверненні учасники заходу звертають увагу на необхідність якнайшвидшого скорочення країною енергоспоживання.

«Житлово-комунальне господарство України споживає понад 40% енергетичних ресурсів країни, саме тому першим кроком до скорочення країною споживання природних енергоносіїв, безперечно повинно стати як впровадження енергетичної реновації в існуючому житловому фонді, так і запровадження будівельних нормативів, які б в умовах ринкової економіки, в першу чергу стали привабливими для замовників будівництва, які фінансуватимуть такі енергоефективні заходи та експлуатуватимуть новозбудований об’єкт", - йдеться у зверненні.

Доступное жилье может быть энергоэффективным, Доступне житло може бути енергоефективним

Учасники заходу наголошують, що Україна відповідно до Конституції є соціально орієнтованою державою, де людина є найвищою соціальною цінністю, а ключову роль в побудові країною добробуту своїх громад відіграє задоволення їх житлових потреб. Тисячі потребуючих житла громадян зіткнулися з реаліями «непід’ємності» ринкових цін на житло, тому саме державні житлові програми дають змогу громадянам реалізувати своє конституційне право на житло. Не останню чергу в привабливості житла для споживача, відіграє його тепло- та енергоефективність.

"Зважаючи на вищевказане, енергетика має вирішальний вплив як на стан економіки в державі, так і на рівень життя населення та зростання його добробуту в цілому. Саме тому, зменшення енергоємності економіки за рахунок впровадження нових технологій, прогресивних стандартів, сучасних систем контролю, управління й обліку, транспортування та споживання енергетичних продуктів і розвиток ринкових механізмів стимулювання енергозбереження, закріплення на законодавчому рівні вимоги будівництва житла з обов’язковим застосуванням енергозберігаючих технологій, є вирішальним кроком до побудови енергоефективного житла в Україні, що в результаті зробить його найбільш привабливим для споживача", - наголошують учасники круглого столу.

В Киеве эксперты обсуждали возможно ли строить доступное энергоэффективное жилье

Усвідомлюючи те, що саме будівельна галузь є серйозним «локомотивом» який підіймає економіку всієї країни, учасники заходу звертаються до Уряду, державних органів, підприємств, установ та організацій, громадськості з наступним:

1. Сприяти підвищенню темпів будівництва нового житла з залученням в цей процес держави, в тому числі шляхом відновлення фінансування державних житлових програм, з обов’язковим встановленням пріоритетності та мотиваційних заходів для забудовників, які при будівництві житлових будинків використовують передовий досвід тепло- та енергозберігаючих технологій;

2. Впровадити енергетичну реновацію існуючого житлового фонду України на підставі розробки та впровадження типових проектних рішень з енергоефективного будівництва, та провести ревізію законодавства України у сфері житлової політики на предмет забезпечення енергозбереження в житловому фонді, в першу чергу, при реконструкції та експлуатації будинків, з метою його удосконалення та уніфікації.

3. З метою реалізації політики Уряду, спрямованої на зниження енергоємності економіки України, створити при Науково-технічній раді Мінрегіону сектор енергоефективності, енергозбереження та відновлюваних джерел енергії, до складу якого повинні увійти фахівці з КиївЗДНІЕП, Держенергоефективності, галузевих асоціацій.

4. Розглянути можливість перерозподілу коштів, що направляються на субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, з метою їх спрямування на доступне для споживача кредитування енрго- та тепло модернізації своїх домівок, які стануть поворотним активом держави, для продовження політики енергоефективності в майбутньому.

5. Розробити та на законодавчому рівні затвердити систему державної підтримки стимулювання підвищення енергозбереження в житлових будинках.

6. Ініціювати створення мережі інформаційно-навчальних центрів з енергоефективності та відновлювальних джерел енергії, з представництвом в кожному регіоні України.

Джерело: Прес-служба ДСФУ "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву"
Фото: Прес-служба Головного будівельного порталу України Build Portal
Интересные новости:
14.07.2016
2989
7 июня состоялся круглый стол «Доступное жилье может быть энергоэффективным», ...
11.07.2016
1378
5 липня відбулась робоча зустріч членів Президії Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів...
01.07.2016
3193
16 июня, в формате 5 o`clock, состоялось обсуждение концепции нормативно-правового регулир...
14.12.2018
533
26 ноября состоялось мероприятие, которое объединяет ключевых игроков и экспертов рынка недвижимости...
14.12.2018
577
26 ноября в Киеве были определены победители престижной премии в категориях «Лучшие компании&r...
04.12.2018
462
DOM.RIA продолжает традицию собирать представителей компаний-застройщиков, агентств недвижимости, ри...