Петр Шилюк: Общие объемы строительных работ растут медленнее, чем хотелось (укр.)

Президент строительной палаты Украины, Герой Украины Петр Шилюк рассказал об итогах 2021 года для строительной отрасли
30026 11.01.2022 в 06:42Підсумки року, що минає, можна оцінити як досить суперечливі. З одного боку, суттєво збільшуються обсяги житлового будівництва, Прогнозуємо, що в цілому за рік вийдемо на 10 млн. кв.м., житла,  і це буде дуже непоганим результатом. 

Наголошу, що будівництво житла є важливим соціальним завданням у наших умовах, адже в Україні в середньому забезпеченість власним житлом не висока, порівняно з іншими сусідніми країнами.

З іншого боку, загальні обсяги будівельних робіт зростають повільніше, ніж хотілося, тим паче у порівнянні з 2020 роком, коли темпи були взагалі незадовільними. До того ж, майже 3/4 загального обсягу будівництва виконано підприємствами лише восьми регіонів - Києва та Київської, Одеської, Дніпропетровської, Харківської,  Львівської, Полтавської і Донецької областей.

Таку тенденцію нерівномірного розвитку регіонів, незбалансованого розподілу фінансових, матеріальних і трудових ресурсів спостерігаємо не перший рік.

Безумовно, політика децентралізації, збільшення повноважень місцевого самоврядування має вирівняти ситуацію. І будівельні організації повинні діяти тут активніше, шукати своє місце у цих процесах.

Варто також відзначити, що нарешті сталися суттєві зрушення у реформуванні системи архітектурно-будівельного контролю. Повноцінно запрацював новий орган – Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ).

Сподіваємось, що у системі будуть нарешті ліквідовані корупційні прояви, забудовник зможе вільно і прозоро отримувати всі необхідні дозвільні документи і буде менше залежатиме від чиновника.

У справі реформування треба рухатися далі. Зокрема,  чекаємо на ефективне вирішення проблеми захисту прав інвесторів будівництва. Ми всі знаємо, які скандали виникали з так званими довгобудами, а їх в країні нараховується  близько 200. І це торкається інтересів десятків тисяч людей.

Вважаю, що прийняття Закону «Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» стане важливим кроком  на шляху створення сприятливого інвестиційного клімату у будівництві.

Держава повинна забезпечити як законодавчу підтримку  будівельної діяльності, так і захист інвестицій у будівництво, посилити контроль і відповідальність у сфері містобудування.

Важливою складовою реформи містобудування стало  оновлення будівельних норм і стандартів, відповідно до європейським нормативів, впровадження інформаційного моделювання у будівництві. Відзначаємо тут зусилля Мінрегіону, Мінцифри.

У контексті державної підтримки давно чекаємо і на сприяння у питаннях модернізації виробничих потужностей будівельного комплексу.  Не секрет, що технічна база багатьох підприємств застаріла, зношена, не відповідає сучасним трендам у будівництві.

Так може б держава виявила зацікавленість у модернізації існуючих домобудівних потужностей, стимулювала ці процеси?

Йдеться передовсім про відкриття спеціальних кредитних ліній, запровадження певних податкових та митних преференцій для закупівлі сучасного обладнання.

Адже це відкрило б нові можливості у житловому будівництві. Дозволило вийти на нові показники у  спорудженні  якісного і, головне, доступного житла з поліпшеними характеристиками, у проведенні широкої реконструкції застарілого житла, про яку так багато говоримо.

 


ЧИТАЙТЕ ДРУГИЕ СТАТЬИ ЦИКЛА 
"АНАЛИТИКА И ПРОГНОЗЫ от первых лиц строительного комплекса Украины":Алексей Чернышов, Министр развития общин и территорий Украины:

В течение года нам удалось внедрить фундаментальные изменения и вывести реформу градостроительства на финишную прямую (укр.)Семен Кривонос, Глава Государственной инспекции архитектуры и градостроительства Украины:

Получить разрешительные документы стало просто, удобно и без коррупции (укр.)


Лев Парцхаладзе, президент Конфедерации строителей Украины:

В строительной сфере произошло много позитивных измененийИгорь Кушнир, глава правления - президент ХК «Киевгорстрой»

Рынок недвижимости давно не видел настолько резкого подъема


Анна Лаевская, коммерческий директор "Интергал-Буд":

2021 год продемонстрировал, что представители власти могут и готовы прислушиваться к мнению стейкхолдеров рынка


Алексей Кулагин, управляющий собственник девелоперской компании «ОМОКС»:

Мы создали полный комплекс объектов новой инженерной инфраструктуры, способный обеспечить город с 300-тысячным населением 
Екатерина Никитина, основатель Build Portal, президент Best Media Group:

Объемы жилищного строительства выросли, и это могло бы быть обнадёживающей новостьюПетр Куликов, ректор Киевского национального университета строительства и архитектуры:

Мы все больше ориентируемся на потребности наших партнеров из реального сектора экономики (укр.)Ольга Соловей, Управляющий партнер URE Club, издательница Propertytimes. com.ua и 3m2. ua:

Мы видим, как появляются уникальные новые проекты, изменяющие город к лучшему (укр.)Игорь Парубский, владелец и руководитель медиа группы «Дом и интерьер»:

Мы повышаем ставки, повышаем критерии оценки (укр.)Татьяна Антонюк, главный редактор Commercial Property: 

Уходящий год был легче для игроков рынка коммерческой недвижимости (укр.)Павел Качур, председатель Ассоциации "Укрцемент":

Украина способна обеспечить себя цементом в полном объеме и высокого европейского качества (укр.)


Сергей Комнатный, глава правления Государственного фонда содействия молодежному жилищному строительству

Очередной год нашего труда – каким он был? Каким станет год следующий? (укр.)


 
Интересные новости:
20.01.2022
18323
Ольга Соловей, Управляющий партнер URE Club, издательница Propertytimes. com.ua и 3m2. ua расск...
21.01.2022
21446
Главный редактор Commercial Property Татьяна Антонюк рассказала о работе рынка коммерческой нед...
10.01.2022
33681
Лев Парцхаладзе, президент Конфедерации строителей Украины рассказал о ключевых трендах строительной...
21.01.2022
21094
Владелец и руководитель медиа группы «Дом и интерьер», Игорь Парубский рассказал об итог...
30.12.2021
2279
Петро Степанович Шилюк, Президент Будівельної палати України, Герой України привітав професійну спіл...
31.12.2021
106211
Инсайды о реальной ситуации в строительной отрасли Украины, итоги 2021 года и прогнозы от первых лиц...