Житло в новобудовах може подорожчати ще на 10- 15%. Коли очікувати ріст цін

У 2022 році на первинному ринку житла очікується суттєве збільшення попиту
11778 15.12.2021 в 09:15Попит на новобудови
у 2022 році


Подорожчання на первинному ринку можливе за сприятливих економічних умов та суттєвого зростання попиту. При цьому найбільші цінові коливання можливі в період з квітня по червень та з жовтня по грудень включно.

Таке припущення висловив Михайло, засновник та керуючий партнер групи будівельних компаній.

Строительную отрасль обложат новыми налогами. Гетманцев собирает рабочую группу


Який сегмент житла подорожчає найсуттєвіше

Експерт вважає, що з весни наступного року на первинному ринку житла очікується суттєве збільшення попиту. Проте цікавість покупців буде зосереджена переважно на об’єктах класів комфорт та комфорт+. На його погляд, за сприятливої політико-економічної ситуації в країні, у 2022 році лише у 30 - 40% новобудов зростання цін буде мотивоване підвищеною популярністю у покупців. Передусім це стосується об’єктів високої якості зі створюваними умовами для комфортного життя та можливістю зберегти кошти від знецінення.

"У 2022 році понад 60 – 65% попиту на первинному ринку буде зосереджено на 1,2-кімнатних квартирах площею до 60 метрів квадратних саме в об’єктах класів комфорт та комфорт+, яким притаманні висока якість будівництва, а також передбачене створення повноцінного інфраструктурного комплексу", – розповів Михайло.

Топ-10 переваг реформи містобудування

Експерт зазначив, що цінова ситуація на первинному ринку також залежатиме від темпів розвитку іпотечного кредитування, ефективності законодавчих змін у сфері містобудування, що мають гарантувати покупцям безпечне придбання осель. Він переконаний: щоби суттєво збільшити попит на новобудови, частка укладених за допомогою іпотеки угод має зрости до щонайменше 25 – 30% від усього обсягу продажів на первинному ринку житла. Фахівець нагадав, що за підсумками 9 місяців 2021 року лише близько 0,5% іпотечних угод на ринку житла припало на первинний ринок, а за програмою “Доступна іпотека” трохи більш як 20% стосувалося придбання житла в новобудовах.

"Розвиток іпотеки і законодавче регулювання первинного ринку - пов’язані між собою процеси. Адже мова йде не лише про доступність іпотеки для громадян, а ще й про те, щоб іпотека запрацювала на "безпечному" первинному ринку. За оптимістичного сценарію, у найближчі роки кількість виданих іпотечних кредитів для придбання житла на первинному ринку може скласти 40 – 50% від загального обсягу іпотеки, що може спровокувати новий житловий бум", – розповів експерт.


Перспективи розвитку будівництва житла в Україні

У найближчі 3 – 5 років на первинному ринку варто очікувати суттєвих змін в роботі забудовників. З одного боку змінюватимуться бізнес-процеси в девелоперських компаніях, а з іншого – зростатиме якість житлових комплексів.

Карплюк: «Законопроєкт №5655 – це фінальний постріл в голову корупції в будівельній галузі”

Зараз у Києві лише 20% забудовників працюють за новими стандартами, які полягають в девелопменті повного циклу (від проєктування, будівництва до експлуатування побудованих ЖК). Окрім цього, сучасні девелопери все частіше використовують власні інвестиції, які становлять до 60% від собівартості проєкту.

Важливим для розвитку первинного ринку житла може стати й поступова орієнтація вітчизняних компаній на створення великих житлових масивів за принципом "нового міста": самодостатніх, інтегрованих в довкілля житлових просторів з усім необхідним для комфортного життя, роботи, відпочинку, занять спортом тощо. А собівартість зведення таких об'єктів може на 30 – 35% бути вищою за звичайні проєкти комфорт-класу. Крім того, додає експерт, до 2025 – 2027 років у Києві частка нових масштабних проєктів може сягнути 25 – 30% від усієї пропозиції на первинному ринку житла.

Интересно о ремонтах: как организовать перевозку мебели и вещей
Источник: realestate
 
Интересные новости:
07.12.2021
6268
У першому кварталі 2022 року на первинному ринку Києва вартість житла економ- та комфорт-класу залиш...
02.12.2021
23328
У грудні середня ціна за квадратний метр у Києві продовжила зростати...
21.02.2022
28258
Чи загрожує ринку зниження цін і які класи житла страждають найбільше від відсутності попиту...
07.02.2022
13651
Житло за містом не втрачає попит. Ба більше - ринок активно переформатовується, з’являються но...