У «Нафтогазі» рекомендують українцям запасатися газом на рік вперед. Чи дійсно варто це робити

У «Нафтогазі» порадили українцям запасатися газом на рік вперед
5386 23.06.2020 в 07:50


Купівля газу на
рік вперед?


Більшість постачальників, зокрема «Нафтогаз», пропонують споживачам купувати газ на рік вперед за ціною, яка діє в той час, коли вони його купують.

Про це розповів представник «Нафтогаз України» Максим Рабінович, додавши, що зараз ціна на газ є найнижчою за останні 15 років.

«Ми бачимо, що у нас досить багато газу в європейських і світових сховищах. І наш прогноз, що ціна на газ буде нижчою, ніж торік. Зростатиме тоді, коли почнеться опалювальний сезон - у жовтні, найімовірніше, ціна буде вищою, ніж зараз. Але точний відсоток сказати не можу, бо це ринок. Наприклад, цього місяця ціна буде приблизно від 5 до 10% менше, ніж попереднього. Минулого місяця вона була на 15% нижчою, ніж до цього».

Переплата за газ: "Нафтогаза" возвращает не все деньги. Люди остались "в минусе" 

Рабінович зазначив, що зараз ринок іде вниз і ціна у платіжках зменшується динамічно, як і на ринку. Тобто кожне домогосподарство зможе бачити, чому в нього така ціна і що вона відповідає тенденціям ринку.

Він також розповів про відкритий ринок газу для побутових споживачів. За його словами, є велика ймовірність того, що його незабаром відкриють, адже було усунуто всі перепони. Йдеться про те, що «Нафтогаз» переглянув процедуру зміни постачальника й зробив її легкою. Цього тижня відбудеться конкурс на постачальника останньої надії та інше. Рабінович також пояснив, що найкращий період для відкриття ринку - коли ціна на ресурс є мінімальною.

«Зараз немає жодних передумов для того, що ми залишимо ПСО, бо щось не зроблено. Домашнє завдання для цього виконали уряд, «Нафтогаз» і всі постачальники. І головне, я вважаю, що цей ринок повинен стати клієнтоцентричним, тобто клієнти вже голосують за те, що ринок має бути відкритим», - резюмував топменеджер.

Запуск рынка газа приведет к массовым отключениям населения накануне отопительного сезона (ДОКУМЕНТ)

Контекст. Раніше голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв зазначав, що вигоду від зниження вартості газу на європейських хабах мають відчути й українські споживачі. Період падіння ціни є вдалим для того, щоб надати можливість українським побутовим споживачам скористатися всіма перевагами ринку, які є у промислових.


Читайте також: раніше ми писали, про які тонкощі потрібно знати при бурінні та облаштуванні свердловини 

 

Источник: thepage
 
Интересные новости: