Чи можна отримати неоформлену нерухомість у спадок

Верховний Суд роз’яснив, чи можна успадкувати неоформлену нерухомість
1233 24.04.2020 в 06:50

Неоформлена нерухомість у спадок


Право на спадщину входить до складу спадщини після смерті спадкоємця, який не здійснив державну реєстрацію права. Таке рішення прийняв Верховний Суд.

Суть справи: після смерті сина мати повинна була успадкувати половину його квартири. Однак не встигнувши оформити документи на право власності на квартиру вона також померла. При цьому мати залишила заповіт, відповідно до якого належну їй частку у квартирі заповіла іншому сину.

Цей син звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Нотаріус відмовив у видачі свідоцтва на право на спадщину на частку у квартирі, вказавши на відсутність документів у померлої матері про державну реєстрацію права власності на частку у квартирі. Син звернувся до суду з позовом про визнання за ним права власності у порядку спадкування.

"Сталінки" коштують більше за новобудови: чому швидко зростає ціна на вторинне житло (ІНФОГРАФІКА)

Суди перших двох інстанцій відмовили у задоволенні позову.

Однак колегія суддів Цивільного суду ВС, задовольнивши касаційну скаргу, відправила справу на новий розгляд у місцевому суді.

Про це свідчить постанову по справі № 523/3522/16-ц.

Відповідно до ч. 3 ст. 1296 Цивільного кодексу, відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Податок на нерухомість збільшено. Скільки тепер доведеться платити за квартиру та офіс

Колегія суддів зазначила, що законодавець розмежовує поняття "виникнення права на спадщину" та "виникнення права власності на нерухоме майно, що входить до складу спадщини", і пов`язує із виникненням цих майнових прав різні правові наслідки.

Виникнення у спадкоємця права на спадщину, яке пов`язується з її прийняттям, як майнового права зумовлює входження права на неї до складу спадщини після смерті спадкоємця, який не одержав свідоцтва про право на спадщину та не здійснив державну реєстрацію права.

Источник: 3m2
 
Интересные новости:
21.04.2020
1885
Через пандемію у Франції планують перетворювати автосмуги на велодоріжки. Велосипед розглядають як о...
05.06.2020
828
Мінрегіон підготував 10 аргументів, які допоможуть створити ОСББ...
03.06.2020
708
Ремонт – процес тривалий і недешевий. У поспіху дуже багато допускаються фатальних помилок, як...
01.06.2020
1062
Инвесторы банка “Аркада” вышли на митинг с требованием возобновить строительство жилых к...