Громада київського Подолу вимагає переглянути проект Подільского мосту

Жителі київського Подолу занепокоєні можливим негативним впливом від збільшення автомобільного трафіку внаслідок відкриття Подільського мосту. Громада Подолу побоюється, що проєкт може не враховувати рух громадського транспорту і реалізовуватися всупереч цілям Стратегії розвитку міста Києва
2003 25.09.2019 в 07:50Результатом зустрічі стало звернення до київського міського голови

У Культурно-мистецькому центрі НаУКМА відбулося громадське обговорення можливих проблем і ризиків, пов’язаних із будівництвом Подільського мостового переходу (зокрема, з тією частиною мосту, яка виходить на Поділ).

Подоляни занепокоєні можливим негативним впливом від збільшення автомобільного трафіку внаслідок відкриття Подільського мосту. Громада Подолу побоюється, що проєкт може не враховувати рух громадського транспорту і реалізовуватися всупереч цілям Стратегії розвитку міста Києва - розповідає Хмарочос.

Найбільше громадськість занепокоєна можливістю з’їзду та заїзду на міст через Нижній та Верхній Вали.

Результатом зустрічі стало звернення до київського міського голови та КМДА з наступними вимогами до проєктування, будівництва і експлуатації Подільського мосту:

1. Розглядати транспортний ефект як кількість переміщених людей, а не пропускну здатність для автомобілів.

2. Розраховувати економічний ефект з урахуванням:

  • закриття бізнесів на Валах і зменшення привабливості Подолу як району для життя, відпочинку і туризму;
  • збільшення забруднення повітря і витрат на охорону здоров’я внаслідок зростання кількості автомобілів;
  • повернення заторів через кілька років внаслідок виникнення індукованого попиту, спровокованого створенням нової автомобільної інфраструктури.

3. Заборонити звуження тротуарів і зеленої зони на Валах і Глибочицькій, а також вирубування бульвару на Валах.

4. Створити по всій довжині Подільського мостового переходу, всіх підходів до нього, а також Валів і Глибочицької виділені смуги руху громадського транспорту, а також велосмуги або велодоріжки.

5. Розглянути можливість організації руху легкого рейкового транспорту (LRT) колією метро по Подільському мостовому переходу щонайменше до прокладання нової лінії метро.

6. Передбачити заходи регулювання (стримування зростання) транзитного автомобільного трафіку через Поділ за допомогою:
світлофорів,

  • зменшення кількості і звуження смуг руху автомобілів,
  • розвитку громадського транспорту, велоруху та пішохідної інфраструктури,
  • переведення односторонніх вулиць на Подолі у двосторонні з місцями для паркування жителів,
  • інших засобів заспокоєння руху.

7. Розглянути варіант створення однорівневої розв’язки на перетині з’їздів з мосту, Валів і Набережно-Хрещатицької. Відкидати цей варіант лише у разі наявності достатньої кількості однозначних переконливих аргументів на користь будівництва багаторівневої розв’язки на Валах, з урахуванням усіх попередніх пунктів.

8. Опублікувати результати порівняльного аналізу різних варіантів будівництва правобережних підходів до Подільського мостового переходу, зокрема, з урахуванням транспортного ефекту — кількості перевезених людей, а не пропускної здатності автомобілів, економічного ефекту, викидів шкідливих речовин, вартості будівництва для кожного варіанту та інших важливих параметрів.

В обговоренні взяли участь експерти з мобільності та містобудування і представники органів місцевої влади. Учасники дискусії наголошували, що найперший проєкт Подільського мосту розроблявся ще у 1980-х роках, а, відтак, деякі його аспекти можуть втратити актуальність. При цьому за радянських часів саме позиція пам’яткоохоронців вплинула на те, що проєкт будівництва мосту не передбачав виведення руху з Троєщини на Вали.

Також у зверненні сказано, що будівництво нової автомобільної інфраструктури не розвантажує дороги і не зменшує затори, бо «чим більше доріг — тим більше машин виїжджає на дороги. Нова інфраструктура лише тимчасово розвантажує вулиці — проходить кілька років, кількість автомобілістів зростає і затори повертаються з новою силою».


Раніше ми вже писали про те, які проблеми існують у Подільського моста. А також про те, яким чином планують вирішити питання з'їзду с Подільского мосту з жителями Русанівських садів.

Источник: hmarochos
 
Интересные новости:
10.09.2019
6231
Подольский мост в Киеве с переменным успехом строят 26 лет. Но в последнее время строительство актив...
05.09.2019
2856
Заступник голови КМДА Дмитро Давтян повідомив про те, що роботи на будівництві Подільского мосту про...
14.08.2019
7517
На строительстве Подольско-Воскресенского мостового перехода в Киеве начался демонтаж массивных врем...
18.08.2020
853
У строителей Подольского моста в Киеве изъяли ванты, которые они готовы были навесить еще в марте...