Як законно розширити кімнату за рахунок балкону – пояснили у Міністерстві

У Міністерстві розвитку громад і територій розповіли, як можна розширити кімнати за рахунок лоджій або балконів

3071 11.09.2019 в 07:34


У багатьох випадках дозвіл на це не потрібен

«Напевно у всіх, хто планує чи вже робить ремонт у квартирі, з’являється питання - чи об‘єднувати кімнату з лоджією або балконом? Адже таким чином можна збільшити житлові метри. Раніше для цього потрібно було отримувати дозвіл у Державній архітектурно-будівельній інспекції (ДАБІ) і, чекати на нього інколи доводилось декілька місяців. На даний час роботи з перенесення стін або перегородок у власному помешканні не потребують отримання спеціальних документів. Кабінет Міністрів України затвердив оновлений перелік будівельних робіт, які не вимагають дозволів на їх проведення та введення в експлуатацію», - розповів замміністра розвитку громад і територій Лев Парцхаладзе.

Він підкреслив, що такі будівельні роботи можливо виконувати лише якщо немає втручання в несучі конструкції та інженерні системи загального користування. У інших випадках необхідно отримувати дозвіл на перепланування, а перелік необхідних документів для цього визначається ДАБІ та/або ЦНАП.

Відтак заступник міністра пояснив, що для розширення площі квартири за рахунок балкону або лоджії потрібно спочатку зробити 2 речі:

  • демонтаж перегородки;
  • утеплення лоджії або балкону.

«Перегородки діляться на декілька категорій. Їх роблять з цегли, каменю, дерева, бетонних плит. У кожному випадку передбачено різний процес демонтажу. Він відрізняється кількістю етапів та тривалістю робіт», - додав Парцхаладзе.

Відтак заступник міністра детально описав, що потрібно робити на кожному з 2-х етапів: демонтажу та утеплення. Щоб перетворити утеплений балкон не тільки в чудове місце для відпочинку або роботи, а й вдало прикрасити їм інтер’єр необхідно ретельно продумати його дизайн і поєднання з характером усієї житлоплощі. Мінімальна кількість предметів необхідних меблів, використання дзеркал і розсувних вікон, вибір світлих тонів стін і стелі візуально збільшать зоровий простір.

По закінченню робіт такий балкон або лоджію можна перетворити в робочий кабінет, дитячу кімнату, спортзал, кухонний куток, бібліотеку, гардеробну кімнату, розширену вітальню, спальне місце, зимовий сад або квіткову оранжерею.

Раніше ми розповідали про те, як приватизувати житло, і хто може це робити безкоштовно. А також про 7 способів заощадити при покупці нової квартири.

 
Интересные новости:
10.09.2019
17200
Грядут тотальные проверки получателей субсидий. Чиновники смогут собирать полные досье на украинцев,...
10.09.2019
1781
Жюри международного архитектурного конкурса единогласно выбрало лучший проект будущего Мемориального...
03.09.2019
1658
Госреестры в Украине открыты уже несколько лет, но украинцы зачастую об этом не знают, и не умеют за...
06.12.2019
641
Енергоефективність житлового сектору тісно пов'язана зі створенням ОСББ: державний Фонд енергоефекти...
29.11.2019
1056
В’їзд автівок у центр обмежують у великих містах Європи: Лондоні, Мадриді, Берліні. Досвід пок...
26.11.2019
869
Дерева статистично значимо допомагають зменшити ризики передчасної смерті у містах. Мешканці, які жи...