Мінрегіон «дасть» більше світла на «підземку» та «наземку»

Пішохідні переходи мають стати безпечнішими завдяки сучасним вимогам до їх освітлення у ДБН – Парцхаладзе
680 20.05.2019 в 08:06Зміна норм ДБН

У новому ДБН «Природне і штучне освітлення» містяться вимоги до влаштування оптимального освітлення пішохідних переходів. Це має сприяти підвищенню видимості пішоходів для водіїв та безпеки дорожнього руху загалом. Норми вступили в дію з 1 березня цього року.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«Впроваджуємо сучасні вимоги до освітлення пішохідних переходів, як наземних, так і підземних. Найважливіший аспект, прописаний у нових нормах - освітлення наземних переходів повинно забезпечувати видимість пішоходів на проїзній частині для водіїв транспортних засобів. Освітленість підземних переходів потрібно підвищувати для пішоходів. Ці норми вже набрали чинності і діють з 1 березня цього року», - написав він.

Згідно з ДБН, мінімальна освітленість наземних пішохідних переходів у житловій зоні має складати 6 люксів, середня - 20 люксів. У комерційній та промисловій зоні мінімальна освітленість складає - 15 люксів, середня - 30 люксів.

Якщо пішохідні переходи виділені маячками або спеціальними світловими знаками, їх слід встановлювати на кожній стороні і на центральному острівці на висоті 2-3 м над проїзною частиною.

Яскравість освітлення має бути мінімум 300 кд/м, а припустима частота миготінь - 40-60спалахів на хвилину.

Рекомендується, щоб освітлення в зоні переходу було контрастним за кольором - для привернення більшої уваги.

Що стосується підземних пішохідних переходів, унормовано, що в них мають використовуватися світильники із захисним кутом (не менше 15 градусів або з дифузійними розсіювачами) для кращого освітлення.

ДБН «Природне і штучне освітлення” розроблений фахівцями ТОВ «КИЇВПРОМЕЛЕКТРОПРОЕКТ» на заміну діючого ДБН 2006 року.

Його норми поширюються на проектування освітлення приміщень у житлових, цивільних, промислових будівлях і спорудах, на територіях промислових та сільськогосподарських підприємств, зовнішнього освітлення населених пунктів, у тому числі, вулиць, доріг, парків, пляжів, фасадів будівель, прибудинкових територій, дитячих майданчиків тощо.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Интересные новости:
20.05.2019
958
Не загороджувати сусідів: в Україні планують встановити мінімальну відстань, на якій дозволяється ви...
17.05.2019
715
На українських трасах планують робити дорожню розмітку зі світловідбиваючими вставками для підвищенн...
16.05.2019
896
При будівництві висотних будинків будуть передбачатися сучасні вимоги до пожежної безпеки, - новий Д...
22.08.2019
509
Мінрегіон оновлює державні будівельні норми щодо медичних закладів і запрошує обговорити питання, чи...
22.08.2019
3828
З 1 грудня вступають в силу нові ДБН щодо житлових будинків з цілою низкою принципових змін, що стос...
21.08.2019
468
В Україні оновлено державні будівельні норми щодо проектування готелів. Зокрема, у нових змінах знач...