РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 43.840 EUR: 50.486
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 43.470 44.070 43.840
EUR 49.900 50.900 50.486
USD 43.630 44.045 43.840
EUR 50.220 50.919 50.486
Новость

У НКРЕКП розповіли, скільки насправді українці мають платити за світло

Голова НКРЕКП повідомив, що економічно обґрунтована ціна на електричну енергію для споживачів значно вища за фіксовані ціни
5618
08 мая 2023 г.


Тарифи на електроенергію
для населення


Тарифи на електроенергію потрібно переглядати не лише для того, щоб отримати додаткове фінансування для ремонту пошкодженої енергоінфраструктури, а й тому, що тариф, що діє, покриває лише чверть вартості. Про це в інтерв'ю розповів голова Нацкомісії, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Костянтин Ущаповський.

"Встановлена Кабінетом міністрів фіксована ціна на електричну енергію для побутових споживачів не покриває всі складові витрати на виробництво, передачу (розподіл) та постачання електричної енергії побутовим споживачам. Фіксована ціна утримується на пільговому рівні за рахунок механізму покладання спеціальних обов'язків на державних виробників електричної енергії - "Енергоатом" та "Укргідроенерго", - пояснив Костянтин Ущаповський.

За його словами, економічно обґрунтована ціна на електричну енергію для споживачів (зокрема - побутових) значно вища за фіксовані ціни. Так, зараз вона становить понад 6 грн за кВт-год (з урахуванням податку на додану вартість). Ущаповський також пояснив, із чого складається ця сума:

  • 3,24 грн/кВт-год - середньозважена ціна купівлі-продажу електроенергії на ринку на «добу вперед» за березень;
  • 0,43 грн/кВт-год - тариф на послуги з передачі з 1 квітня;
  • 1,32 грн/кВт-год - середньозважений тариф на послуги з розподілу електроенергії для другого класу напруги;
  • 0,115 грн/кВт-год - середньозважений тариф на послуги постачальника універсальних послуг; а також 20% ПДВ.

Цікаво про будівництво: причини Не купувати каркаси з ЛСТК

Читайте більше новин про війну росії проти України у спецтемі на Build Portal


Источник:
thepage
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
ЖКХ**
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
08 мая 2023 г.
6785
Міністр зазначив, що наразі спеціалісти з’ясовують, як краще знімати радянську символіку...
05 мая 2023 г.
3585
Згідно з проєктно-кошторисною документацією, на перетині двох магістралей зводитимуть розв’язк...
05 мая 2023 г.
5073
На час проведення ремонтних робіт необхідно перекрити крани на газопроводах перед газовими приладами...
03 мая 2023 г.
5484
У Пенсійному фонді назвали причину зменшення субсидії...
02 мая 2023 г.
4445
Прогнозовано, що збільшення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення вплине на кін...
26 апреля 2023 г.
7357
Парк будуватимуть у шість черг. Першу чергу будівництва парку планують завершити влітку 2024 ро...
14 мая 2025 г.
864
Метою законопроєкту є звільнення власників пошкодженого або зруйнованого житла від сплати за послуги...
19 марта 2025 г.
7161
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
11 декабря 2024 г.
3630
Однак Уряд ще не передбачив фінансування на такі компенсації. Держбюджет-2025 передбачає на про...
27 марта 2026 г.
3010
Столиця співфінансуватиме встановлення модульних котелень у житлових будинках. Програма охоплює тако...
26 марта 2026 г.
3403
В Україні ухвалили закон, який звільняє власників зруйнованого або пошкодженого житла від оплати ком...
24 марта 2026 г.
3106
Київ завершує опалювальний сезон через стабільне потепління. Відключення житлового фонду стартує 24 ...
У Києві розглянули ескіз реставрації садиби Зеленських на вул. Кониського. Проєкт отримав рекомендац...
У Мінрегіоні заявили, що міст Патона перебуває у комунальній власності Києва, тому саме місто відпов...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини ринку ЖКХ в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!