РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 44.004 EUR: 51.548
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 43.650 44.250 44.004
EUR 50.900 51.900 51.548
USD 43.810 44.234 44.004
EUR 51.300 52.051 51.548
Новость официальная

Платіжки за тепло і воду перераховуватимуть автоматично за відсутності послуг

Кабмін ухвалив постанову про автоматичний перерахунок платіжок за тепло, воду та вивезення відходів, якщо послуги не надавалися, надавалися частково або були неналежної якості
3344
02 февраля 2026 г.

За дні без тепла чи води українцям не нараховуватимуть плату

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка зобов`язує надавачів комунальних послуг самостійно перераховувати плату, якщо послуги не надавалися, надавалися не в повному обсязі або були неналежної якості, пише Build Portal, посилаючись на Мінрозвитку. Йдеться про тепло- та водопостачання, а також вивезення побутових відходів.

У міністерстві зазначили, що рішення підготували з урахуванням наслідків масованих обстрілів, зокрема у січні 2026 року, коли в низці міст, у тому числі в Києві, фіксували тривалі перебої з теплом і водою. У столиці тривають відновлювальні роботи - тепло повертають ще близько 250 будинкам. Також повідомляється, що після останніх масованих атак без теплопостачання залишалися мешканці близько 6 тисяч багатоповерхівок Києва, частина з них - двічі.

Постанова передбачає:

  • виконавці комунальних послуг мають фіксувати по кожному багатоквартирному будинку, скільки днів послуги були відсутні або надавалися неякісно;
  • за дні, коли послуг не було у зв`язку з ліквідацією наслідків обстрілів чи аварій, плата не нараховується;
  • вартість послуг перераховується за весь період їх ненадання, надання не в повному обсязі чи неналежної якості;
  • результати перерахунку автоматично відображаються у платіжках наступного місяця - без звернень від споживачів.

Очікується, що механізм дозволить зменшити рахунки споживачів, зокрема за січень 2026 року, та запобігти нарахуванню плати за послуги, які фактично не надавалися або надавалися неякісно. Постанова набирає чинності з дня опублікування та застосовується з 1 січня 2026 року.

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Фото:
mindev
Рубрика:
Читайте все статьи рубрик
КОММУНАЛКА.ТАРИФЫ И СУБСИДИИ
Нововведение в законодательстве
Сколько платить за коммуналку?
Отопление и газоснабжение
Водоснабжение
Новости отопительного сезона
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
30 января 2026 г.
3705
У Києві та інших містах будинки без опалення під’єднують до електропостачання...
30 января 2026 г.
2746
Мінекономіки звернулося до торговельних мереж із пропозицією забезпечити цілодобову роботу окремих с...
28 января 2026 г.
5958
У Києві через пошкодження енергетичної інфраструктури ухвалили рішення призупинити централізовану по...
27 января 2026 г.
7134
За словами Максима Бахматова, техніка вже готується для копання ям і облаштування вуличних туалетів ...
20 января 2026 г.
2771
Новий формат графіків відключень світла передбачає, що у деяких регіонах без електрики можуть залиша...
19 января 2026 г.
3776
Міністр енергетики повідомив, що житлові будинки, де встановлено електричне опалення, внесуть до спи...
14 мая 2025 г.
912
Метою законопроєкту є звільнення власників пошкодженого або зруйнованого житла від сплати за послуги...
19 марта 2025 г.
7212
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
11 декабря 2024 г.
3681
Однак Уряд ще не передбачив фінансування на такі компенсації. Держбюджет-2025 передбачає на про...
24 апреля 2026 г.
4580
Заплановані зміни у сфері житлового управління передбачають нові механізми роботи з житловим фондом ...
22 апреля 2026 г.
4637
Субсидії на неопалювальний сезон 2026 року для більшості нарахують автоматично, але частині отримува...
20 апреля 2026 г.
4111
Столиця запровадила онлайн-подачу заявок на компенсацію за СЕС. Мешканці багатоквартирних будинків м...
Оновлення площі біля Бессарабського ринку має врахувати баланс між транспортом, пішохідною інфрастру...
09 апреля 2026 г.
3659
Міська влада столиці доручила підготувати економічне обґрунтування щодо тарифів на проїзд. Причиною ...
08 апреля 2026 г.
4953
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини ринку ЖКХ в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!