РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 42.166 EUR: 43.642
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 42.166
EUR 40.000 41.000 43.642
USD 42.000 42.501 42.166
EUR 43.700 44.431 43.642
Новость

О. Мазурчак: «Забираючи в Київенерго майно, місто бере Троянського коня»

Київрада буде судитися з Київенерго. Причина – розриті тепломережі. Про перспективи цих позовів в суді, а також в цілому про стан тепломереж у столиці розповів екс-перший заступник голови КМДА, екс-заступник міністра з питань житлово-комунального господарства Олександр Мазурчак
4002
10 мая 2018 г.



Київрада буде судитися з Київенерго. Причина – розриті тепломережі. Про це заявив депутат Київради, голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Володимир Бондаренко. Він сказав, що зараз в столиці понад 2 тисячі аварійних розриттів тепломереж і додав, що столична влада буде наполягати, щоб всі їх закопали за кошти Київенерго.

Про перспективи цих позовів в суді, а також в цілому про стан тепломереж у столиці розповів екс-перший заступник голови Київської міськдержадміністрації, екс-заступник міністра з питань житлово-комунального господарства Олександр Мазурчак.

Які перспективи у цих позовів?

Справа не перспективна. Тому що було прийнято рішення сесії про передачу вже повністю майнового комплексу Київенерг" на баланс міської ради. В зв'язку з цим Київенерго не буде витрачати на це гроші, скоріше за все. А мотивація їх буде дуже проста – є борги населення. Не все населення платить, ніколи не буває 100 % сплати. Відповідно, вони скажуть, що ті кошти, які були в боргах, от ви їх заберіть в населення і витратьте на закопування цих мереж. Я думаю, що саме така буде себе поводити захист Київенерго.

Це не буде виглядати як перекладання зі здорової голови на хвору?

Кожен буде зацікавлений в тому, щоб відстоювати свої інтереси. Адже при передачі Київенерго віддасть зараз все майно, але стоїть питання: куди дінуться борги? І яким чином потім борги будуть повертатися, куди. От вони скажуть, що якби в нас були повернуті повністю борги, ми би закрили оці всі розриття. Оскільки в нас є борги і перед бюджетною сферою. Є борги населення. От ви поверніть їх і тоді ми зробимо.

Умови передачі активів Київенерго місту якимось чином прописані?

Там є дуже багато ще проблем. Ви знаєте, що ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 має електричну генерацію. Електрична генерація залишається, як майно Київенерго. Вона не передається. Тому що вона була куплена в держави, і контрольний пакет знаходиться саме в Київенерго. Друге питання – є так звані невід'ємні поліпшення, які Київенерго зробило за свій рахунок протягом тих років, коли використовувало майно. І тепер теж стоїть питання, яким чином їх забрати. Або вертати їм гроші, або віддавати їм щось інше в замін. Наприклад, підстанції, електромережі, що колись ми хотіли зробити, розмінятися з ними. Це теж питання не вирішене. Третє питання – якщо в свій час з 2010 по 2013 рік ми вклали за рахунок Київенерго, змусили їх вкладати по 200 млн грн в мережі – це 600 млн, то останніх 2-3 роки взагалі Київенерго в мережі нічого не вкладало. От тому і така велика кількість сьогодні розривів. І сьогодні повністю всі затрати на підтримання мереж, на оновлення і проведення капітальних ремонтів, все це лягає на міський бюджет.

Яку суму може скласти ліквідація розривів, вже не говорячи про оновлення мереж і взагалі всієї системи?

Якщо дивитися по сьогоднішніх цінах, то треба приблизно 600 млн гривень щорічно вкладати в мережі для того, щоб вони просто не погіршувалися.

А щоб проводити хоча б якусь модернізацію?

А для того, щоб зробити модернізацію, це треба вже мільярди доларів вкладати, щоб зробити дійсно реальну якусь зміну. Наприклад, ви знаєте, що більше 2 тисяч будинків в місті Києві не мають циркуляції і не забезпечені нормально гарячою водою? Є проблеми з тим, що крім ТЕС, які передаються, ще порядку 170 котелен, не всі ці котельні є сучасними, там потрібно міняти котли і проводити модернізацію. Тобто це досить серйозні гроші, і забираючи в Київенерго майно, місто бере Троянського коня.

Якби в Київенерго все це залишилося і посипалося з плином часу, на кому була б відповідальність?

Залишати в тому варіанті, в якому воно було, неможливо було. Тому що це була унікальна ситуація, коли не було договору оренди, не було договору концесії, а так званий був договір тимчасового використання. Такого по закону немає. І треба було в будь-якому випадку або робити новий договір з новими умовами, або забирати.

Можуть поки що тепломережі перебувати в такому стані?

Ні, це нереально. Зараз починається період випробувань. Повинні бути за літній період проведені випробування всіх мереж. Що таке випробування? Це збільшення тиску в мережах для того, щоб проявилися слабкі місця, і там будуть прорвані мережі. Це ще будуть сотні поривів. Тому ні в якому разі. Все місто стане тільки в суцільних ямах і в поривах. Тому їх треба ліквідовувати. І плюс це ж втрати. Втрати води, втрати теплоносія. Це відсутність гарячої води у населення в літній час, що було в попередньому році. Тому їх треба ліквідовувати терміново. Питання повинно бути вирішене в двох площинах. Я думаю, що скоріше за все воно буде пов'язано з цими боргами. Кому залишаються борги, той і ліквідовує ці пориви.

А якщо місто власним коштом все ж таки наведе лад, потім вимагати з Київенерго не зможе нічого?

Я думаю, що це буде слабка позиція, тому що вони будуть захищатися саме цими питаннями боргів.

А боргів скільки накопичилося?

Я зараз не знаю, скільки. В мене є дані по Україні, по Україні зараз 70 млрд боргів по енергоносіях від населення. Це і по водоканалах, і по теплокомуненерго. Це борги населення за енергоносії.

В інших регіонах така ж ситуація, як і в Києві?

В більшості районів теплокомуненерго знаходяться в муніципальній власності, комунальній. І тому там дещо інше, там місто завжди бере на себе відповідальність за ліквідацію всіх аварій. В місті Києві ми маємо тільки 2,5 тис. кілометрів тепломереж. Тому ясно, що такої кількості немає ні в одному більше місті.

Джерело: Голос Столицы

25 апреля 2018 г.
3133
Что будет со скандально известным «домом-монстром» на Нижнем Валу, гостиничным комплексо...
24 апреля 2018 г.
3479
Руководитель крупнейшей в Украине компании, специализирующейся на ремонте и строительстве автомагист...
05 апреля 2018 г.
4442
Александр Фоменко рассказал, в чем сложности передачи коммунального имущества на баланс Киевтеплоэне...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
15 января 2025 г.
5982
Аналітики українського маркетплейсу нерухомості, проаналізували ціни на квадратний метр жи...
15 января 2025 г.
3163
Регламент (ЄС) 2024/3110 замінить чинний Регламент (ЄС) № 305/2011. Основні зміни спрямовані на гарм...
13 января 2025 г.
3962
Нововведення дозволить запобігти незаконним забудовам, спростить відведення ділянок та забезпечить а...
Вчера
410
The leading European manufacturer of steel construction solutions has set an ambitious goal: to redu...
Вчера
4468
Концепція базується на грі з рельєфом – один з фасадів будівлі підпорядковується важливій пішо...
20 декабря 2024 г.
1949
20 грудня обговоримо важливі питання цифровізації та вдосконалення будівельної галузі...
18 декабря 2024 г.
2495
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзначені ...
10 декабря 2024 г.
1666
12 грудня 2024 року в Києві відбудеться визначна подія для професіоналів будівельної, девелоперської...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
2896
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
531
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!