РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.011 EUR: 44.726
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.011
EUR 40.000 41.000 44.726
USD 40.950 41.451 41.011
EUR 44.550 45.349 44.726
Новость

В. Грусевич: У 2018 році собівартість будівництва зросте приблизно на чверть

Виконавчий директор Конфедерації будівельників України розповив про тонкощі будівництва підприємств та інших будівель за рахунок іноземних інвесторів, а також зазначив на скільки може подорожчати нерухомість
1762
21 декабря 2017 г.



У Державній архітектурно-будівельній інспекції заявили, що кількість об'єктів, які побудовані за кошти іноземних інвесторів, зросла у три рази у порівнянні з 2015 роком. Про це повідомив глава Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев. За його словами, всі об'єкти, що будуються з іноземними інвестиціями, знаходяться під його особистим контролем.

Крім іншого, іноземці вкладають кошти в сферу альтернативної енергетики в Україні, зокрема, в будівництво сонячних батарей.

Про тонкощі будівництва підприємств та інших будівель за рахунок іноземних інвесторів в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів виконавчий директор Конфедерації будівельників України Віталій Грусевич.


Наскільки складно на сьогодні іноземним інвесторам будувати певні об'єкти в Україні?

Нічим процедура не відрізняється по замовленнях, по всіх процедурах, по отриманню дозволів як для національного підприємства, так і для зарубіжного інвестора. В Україні зараз є правило, воно діє декілька років, з приводу того, що проектувати можна або за єврокодами, або відповідно до національних нормативів та стандартів. Проте, в зв'язку з тим, що Україна на сьогоднішній день не прийняла для себе процедуру проходження експертизи проектів, виконаних за єврокодами, і ми не маємо суб'єктів, які провадять таку експертизу, відповідно всі проекти промислових будівель, громадських будівель, житлових будівель в нас відбувається проектування за національними ДБНами та стандартами, проходять стандартну процедуру експертизи, отримання дозволу і будівництво.


Якщо ми говоримо про будівництво з боку іноземних інвесторів, чи дійсно ви можете підтвердити з власних спостережень, що зростає кількість відповідних будівництв, в яких беруть участь іноземці?

Те, що я особисто бачив, то ситуація зараз на будівельному ринку приблизно наступна. У кого нормально складений менеджмент, у кого гарно вибудувана структура і є стратегія, останні роки дихається і ведеться бізнес набагато легше, іде поліпшення, іде ріст і розвиток. Ті компанії, які повиходили на будівельний ринок, в будівельний бізнес із якихось суміжних напрямків: торгували металобрухтом, вирішили, що будівельний бізнес прибутковий і привабливий; торгували рибою чи ще чимось, заходять в будівельний бізнес, і в них є проблеми, у багатьох є проблеми. І в наступному році будуть зупинення певні будівництв, тому що розраховували, що дешево побудують, що собівартість буде сім тисяч гривень, а насправді більше хабарів заплатили, непрофесійний проект – і собівартість вже в них виходить 11 тисяч гривень. А на ринку більше, ніж по 10,5-10,8 торгувати не можна. От такі випадки зараз я спостерігаю.

Іноземних інвесторів приїжджає в Україну досить багато. Приїжджають потужні будівельні компанії, які зустрічаючись зі мною, кажуть про те, що в Україні є велика перспектива. І саме зараз час інвестувати в Україну для того, щоб через декілька років мати гарні прибутки і гарні статки. І в 2018 році в нас з'являться багато нових брендів в Україні, і це дуже потужні будівельні компанії світового рівня.


Вони зможуть витримати конкуренцію з українськими компаніями, які мають і адмінресурс, і своїх людей в місцевій владі?

Зможуть однозначно. І навіть виходячи з того, що зараз дуже багато людей працюють в Польщі. І для того щоб зберегти темпи будівництва, українським національним підприємствам доведеться з нового року платити зарплату таку ж саму, яку людина отримує в Польщі. Інакше знайти на сьогоднішній день монолітчика, знайти каменяра – днем з вогнем, як то кажуть, неможливо. Бригади працюють, навіть не отримують заробітну платню, пропрацювавши місяць, їм пропонують відступні, їм пропонують підйомні, забирають або на інше будівництво в тому ж самому місті, або просто приїжджає автобус, збирають людей і відправляють на Польщу.


Якщо будуть підвищувати зарплатні для працівників, це має викликати в тому числі і здорожчання самої нерухомості?

100 %. У 2018 році приблизно на 20-25 % собівартість будівництва буде більше. І відповідно, ціни також будуть рости.


Купівельна спроможність українців дасть їм можливість купувати таку нерухомість, яка ще подорожчає? Вже зараз окремі аналітики кажуть про загрозу обвалу на ринку нерухомості в Києві зокрема?

Потреба в Україні десь є приблизно 30 мільйонів кв. м житла щороку по тих цінах, які відповідали б рівням доходу населення України. Це мінімальний показник. Проте, за ту ціну побудувати просто неможливо. І відповідно баланс попиту і пропозиції відбувається наступним чином, що ціну дійсно диктує, з однієї сторони, ринок, а от собівартість – це диктує вартість трудових ресурсів, вартість будівельних матеріалів. И оцей баланс породжує певні обсяги будівництва, які здатні продукувати компанії будівельної галузі. Обсяги відповідно будуть зменшуватися. Тому що населення не може купити лишні квадратні метри, а будівельник теж не зможе будувати і залишати на ринку вільні квадратні метри. Тобто обсяги самого будівництва зменшаться. Будівельники вже давно, вже декілька років продають не квадратні метри, а продають юніти. Це на сьогоднішній день найприйнятнішою однокімнатною квартирою є юніт від 36 до до 43 кв. м.


Що таке юніт?

Юніт – це об'єкт, який може бути привабливий, в цей об'єкт може бути вкладена сама квартира, плюс складова, інколи для того, щоб не переносити продажі паркомісць на кінцевий період часу будівництва або вже поза нього, то інколи пропонується юніт, куди навіть входить паркомісце.


Що зміниться з цими юнітами?

З цими юнітами нічого не зміниться. Розцінювати забудовник на інвестиційній фазі буде саме купівельну можливість населення. У населення є можливість купити однокімнатну квартиру приблизно за 35 тисяч доларів, двокімнатну вони готові купувати за 50 тисяч доларів, і трикімнатну громадяни України готові купляти за 70 тисяч доларів. От їм на цю суму потрібно запропонувати юніт. Треба вгадати з площею квартири, відповідала місцезнаходженню об'єкта, і для цієї квартири необхідно забезпечити комфорт прилеглої території, яскравість фасаду, гарно оснащені місця загального користування, і саме головне – це вхідна група. Так, щоб людині це сподобалося. На ту суму грошей, яку вона готова потратити. Економіка зараз розраховується саме так.


Якщо зайдуть іноземні компанії, вони зможуть запропонувати покупцям якісь програми кредитні, які не можуть запропонувати українські виробники?

Однозначно. От вони якраз відрізняються від наших компаній тим, що в них кредитні можливості зовсім інші, фінансове плече в них набагато потужніше, і вони дійсно готові запропонувати українцям більш привабливі умови навіть по розстроченню платежу за рахунок самого забудовника. Проте, на цьому етапі, на сьогоднішньому, ті будівельні компанії, які приходять в Україну, вони говорять про будівництво промислових об'єктів і про об'єкти громадського призначення. Про житло вони поки що не говорять. Вони його аналізують.

Джерело: gs.fm

20 декабря 2017 г.
2391
На строительство планируют потратить 500 тысяч евро...
20 декабря 2017 г.
2044
Причиной штрафа стала концентрация более 50% акций в 12 компаниях без разрешения ведомства...
20 декабря 2017 г.
1886
Кроме того, выделены деньги на строительство футбольных полей, достройку больниц и восстановление До...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
12 июля 2024 г.
3112
З появою ЄДЕССБ усі процеси відбуваються в онлайн-форматі, кожен крок  фіксується, а будь-які с...
11 июля 2024 г.
3639
Дефіцит робочої сили, який оцінюють у 20-50%, впливає на всі процеси будівництва. Як він загрожує ри...
10 июля 2024 г.
3995
З житлового фонду соціального призначення можна буде орендувати житло у кількох форматах...
Сегодня
4695
Новий міст спроєктований не як інфраструктурний об’єкт, а як новий громадський простір...
11 июля 2024 г.
9716
Новий простір діє одночасно як міський парк і меморіал...
11 июля 2024 г.
1129
Вітчизняний виробник будматеріалів SWEETONDALE вивів на ринок екструдований пінополістирол XPS ...
12 июля 2024 г.
1307
23 липня 2024 року відбудеться ексклюзивна панель КБУ на тему «АНАЛІТИКА УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ НЕ...
11 июля 2024 г.
1087
31 липня у КВЦ «Парковий» в Києві пройде Конгрес - INVEST IN UKRAINE, в рамках якого від...
28 июня 2024 г.
1623
Захід стане майданчиком для конструктивного діалогу, висловлювання та обговорення різноманітних думо...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
159
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3476
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!