Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.319 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 42.993 |
USD | 41.150 | 41.649 | 41.319 |
EUR | 43.100 | 43.800 | 42.993 |
Шилюк Петро Степанович – Президент Будівельної палати України, Герой України, Голова наглядовоъ ради ПАТ "ДБК -4", лідер будівельної галузі.
Україна будувала в Радянські часи до 24 млн. кв.м. житла, мали 84 Домобудівних комбінати по Україні і якщо на сьогодні залишилось хоча б 10, то це дуже добре. Працювало більше 1,5 млн. чол. в будівельній галузі, на сьогодні лише 350 тис. фахівців.
В Китаї будують на одного жителя 1 кв.м., то ми лише 0,28 кв.м.
Нажаль, будівельна галузь в перманентній кризі, і ми повинні розуміти, що кожен будівельник дає роботу, як мінімум восьми суміжникам.
В 60-х роках за період Хрущова М.С. були створенні Домобудівні комбінати панельного домобудування, була виконана програма по модернізації житла. За нормами того часу зовнішня стіна була з коефіцієнтом термоопору - 0,9 м2 ·К/Вт, а на сьогодні вимоги становлять 3,3 м2 ·К/Вт.
Нам довелось перейти від керамзито-бетонних панелей до трьох шарових панелей, щоб витримати коефіцієнт теплопровідності2,8 м2 ·К/Вт, інакше не надавали дозволу на будівництво. Але всі будівлі що збудовані до 80-х років з коефіцієнтом термоопору 0,9 м2 ·К/Вт так і залишились не утеплені і не переоснащенні. Термомодернізацію ми ще й не розпочали.
На сьогодні, ми перейшли на вентильований та контактний фасади, які витримують сучасні вимоги 3,3 м2 ·К/Вт, як я уже відзначав.
Дуже правильно було б ставити коефіцієнт термоопору 2,8 м2 ·К/Вт, а решту коштів яка була б затрачена на досягнення показника 3,3 м2 ·К/Вт направити на утеплення тих будинків з коефіцієнтом термоопору 0,9 м2 ·К/Вт.
Закордоном із 100% - лише 35-50% фінансування направляють на нове будівництво, а до 65% на утеплення старих фасадів, а ми ж робимо все до навпаки:
У Москві програму «хрущовок» давно вже вирішили, їх взагалі немає, їх знесли і побудували за новими нормативами нове житло. В Києві ж залишилось до цих пір більше 5 млн. кв.м. житла побудованого в 65-х роках.
Повернувшись до фасадів, хочу сказати, що я прихильник вентильованого фасаду, тому що, наприклад будинок на Осокорках збудований з вентильованого фасаду стоїть уже 20 років, а знайти контактний фасад який простояв 20 років без ремонту неможливо.
Тому слід завжди розуміти, що дешево зробивши не є запорукою ефективності та довговічності.
Доповнить вдалий виступ Омельчук Василь Петрович – головний технолог ПАТ «Домобудівний комбінат– 4»
На сьогодні в Україні, зокрема в Києві, домінуючим є монолітно-каркасне будівництво, в той же час багаторічний досвід країн Європи свідчить, що інтенсивний розвиток нарощення будівництва можливий на індустріальній основі.
Хочу навести приклад, в Білорусії був експериментально збудований панельний будинок. Проведений експеримент з проектування будівництва енергоефективного житла, продемонстрував можливість для будинків індустріальної серії зниження більше чим в два рази енергоспоживання на опалення.
Домобудівний комбінат №4 має досвід будівництва як панельних так і каркасно-монолітних будинків.
В 2007 році був збудований перший експериментальний монолітно-каркасний 36 поверховий житловий будинок на ж/м Позняки, м. Київ з яких три секції - контактний фасад. На сьогодні тепло-вентильовані фасади випускають і в Україні, зокрема і на ДБК-4.
В той же час, основною продукцією Домобудівного комбінату №4 є і залишається будівництво індустріальних будинків індустріальної серії АПВС К-134 «М». ДБК-4 постійно займається модернізацією, і вона пов'язана як з підвищенням теплових вимог, так і підходом самого керівництва до проблематики.
Починаючи з 1996 року підвищився термоопір до показників 2,2-2,5 м2 ·К/Вт і щоб відповідати новим вимогам перейшли від керамзито-бетонних до трьохшарових зовнішніх стінових панелі.
Згодом, відповідно до нових нормативних вимог 2006 року трьохшарові панелі уже не відповідали нормам, але ДБК – 4 уже був готовий до підвищення показників термоопору до 2,8 м2·К/Вт, нами було вже розпочато будівництво експериментального панельного будинку індустріальної серії АПВС К-134 з тепловентильованим фасадом.
На замовлення Київміськбуду ми будували будинки і з контактного фасаду і якщо враховувати, що будинок збудований за всіма нормами то він не гірший інших.
Говорячи про переваги систем тепловентильованого фасаду, то можна відмітити:
1. Вимагають мінімальних витрат з підготовки стін і надають можливість за рахунок регулювання кріпильних елементів вирівнювати площину стін в досить широкому діапазоні з забезпеченням необхідного рівня теплового захисту стінової конструкції.
2. Різноманітність форм і фактури зовнішніх опоряджувальних елементів дозволяють досить широко урізноманітнити і надати архітектурну виразність житловим будинкам.
3. Завдяки вентильованому прошарку підтримується стабільний тепловологісний стан мінераловатного утеплювача.
4. Роботи з монтажу тепловентильованих фасадних систем можливо виконувати і в холодний період року.
5. Ремонтоздатність системи – є можливість легкого демонтажу і, відповідно, монтажу зовнішніх опоряджувальних елементів, що в свою чергу дає можливість контролю за станом утеплювача.
Источник: www.avbmv.com.ua
Фото: www.avbmv.com.ua
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.