РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.734 EUR: 49.121
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.734
EUR 40.000 41.000 49.121
USD 41.500 41.999 41.734
EUR 48.800 49.500 49.121
Новость официальная

Київ може відмовитись від водозабору з Десни, через забруднення річки, але альтернатива не здатна забезпечити місто водою на 100%

Вода, яка подається у домівки киян, безпечна, повідомляє Київводоканал
2820
11 сентября 2024 г.

Забруднення Десни

Через забруднення річки Десна Київ може перейти на альтернативні джерела водопостачання, але ця система не зможе забезпечити на 100% водою.

Про це заявив заступник директора Київводоканалу Володимир Костюк в етері телеканалу Еспресо.

Костюк зазначив, що Десна залишається «основним видом водопостачання для очисних споруд Деснянських водопровідних станцій і становить 70% підготовленої питної води для мешканців Києва». За його словами, через забруднення у столиці можуть відмовитись від водопостачання цих водопровідних станцій.

«Альтернативи такому водозабору сьогодні немає. Його втрата призведе до серйозних наслідків й розбалансування системи водопостачання столиці», - пояснив посадовець.

Костюк зазначив, що забруднена вода спустилась нижче Чернігова, а органічне забруднення продовжується.

«Змоделювати яка вода прийде на водозабір через 4−5 днів, неможливо. Втім, ми очікуємо найгірших результатів. Якщо такі результати підтверджуються й наша чинна технологія не здатна буде очистити воду, то можливий сценарій відмови від цього джерела водопостачання й перехід на інші джерела. Зокрема, Дніпровську станцію та артезіанські джерела», - сказав заступник директора Київводоканалу.

Костюк підкреслив, що попри це альтернативна система не зможе на 100% забезпечити водопостачанням усю столицю.

В Facebook Київводоканал зазначив, що ситуація з водопостачанням є контрольованою. Якість води. яка подається у домівки киян, відповідає усім встановленим нормам, жодної загрози для споживачів немає, підкреслює пресслужба.

«Хочемо підкреслити, що представник Київводоканалу в ефірі телеканалу Еспресо озвучив найбільш песимістичний сценарій розвитку подій, вірогідність якого наразі низька. Разом з тим, Київводоканал готовий до можливих викликів і завчасно вживає усіх заходів, щоб кияни продовжували отримувати якісне водопостачання», - зазначає Київодоканал.

Забруднення води в річках Сейм і Десна - що відомо

27 серпня Державне агентство меліорації та рибного господарства України повідомило, що в річці Сейм, яка є притокою Десни, зафіксовано значне перевищення гранично допустимих концентрацій забруднювальних речовин, зокрема, амонію та завислих речовин.

Забруднення поширилося всією акваторією Сейму в Сумській області та дісталося Чернігова.

30 серпня заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький заявив, що річка Сейм була забруднена на території Росії.

У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України повідомили, що якість води в річках Сейм і Десна контролюється, і жодної загрози для питного водопостачання немає.

Київводоканал 7 серпня підкреслив, що в разі необхідності технологічний процес водопідготовки у Києві буде скоригований. Наразі вода, яка подається у домівки киян, безпечна. Чернігівська ОВА у цей же день заявляла про зменшення рівня забруднення річок.

 Цікаво про ремонти і будівництво: Як створити додатковий комфортний простір у квартирі: утеплення балконів і лоджій з використанням теплоізоляції STYROPLIT 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
nv
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
ЖКХ
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
10 сентября 2024 г.
2827
Найближчим часом підрядна організація разом із спеціалістами КП розробить і представить громаді проє...
05 сентября 2024 г.
1835
Щоб розпочати сезон вчасно та підвищити стійкість об’єктів енергосистеми в умовах постійних об...
04 сентября 2024 г.
3346
Українці в електронному кабінеті можуть дізнатися тарифи та укласти договір на постачання комунальни...
16 июня 2025 г.
2790
«Київміськбуд» планує реструктурувати боргові зобов’язання...
16 июня 2025 г.
2559
Партнери підтвердили подальшу підтримку України у впровадженні ключових реформ та надали оцінку прог...
26 мая 2025 г.
3031
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
02 июля 2025 г.
1431
Роль праймера у створенні надійної адгезії та технічні переваги бітумного праймера SWEETON...
30 июня 2025 г.
7107
Через зростання цін і нестачу доступного житла Барселона стикається з серйозною житловою кризою. Том...
19 июня 2025 г.
3068
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
17 июня 2025 г.
478
Запрошуємо на Business Day КБУ, який відбудеться вже завтра - 18 червня 2025 року. Другий блок буде ...
17 июня 2025 г.
3094
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!