РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.486 EUR: 44.747
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.486
EUR 40.000 41.000 44.747
USD 41.200 41.660 41.486
EUR 44.540 45.241 44.747
Новость официальная

В липні 2024 року зростання ВВП України прискорилося до 4,4%

На наступний рік НБУ погіршив прогноз з 5,3% до 4,1%
1708
16 августа 2024 г.

Зростання ВВП прискорилося до 4,4%

Зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України в липні 2024 року прискорилося до 4,4% із 3,1% у червні та 3,5% у травні через швидше, ніж торік, збирання врожаю.

Про це йдеться в Місячному економічному моніторингу Інституту економічних досліджень і політичних консультацій (ІЕД).

«Загалом, за оцінкою, реальна валова додана вартість (ВДВ) у сільському господарстві зросла на 27% рік до року в липні. При цьому сукупний урожай зернових, ймовірно, буде меншим цього року через нижчу врожайність», - зазначає ІЕД.

За його оцінкою, реальна ВДВ у торгівлі зросла в липні-2024 майже на 7% до липня-2023, оскільки вищі показники роздрібної торгівлі дещо нівелюються повільним відновленням оптової торгівлі.

Крім того зазначається, що продовжував відновлюватися транспортний сектор: зростання ВДВ у ньому в липні перевищило 8%. І хоча темпи зростання перевезень «Укрзалізницею» дещо сповільнилися, український морський коридор відіграє важливу роль для експорту.

Водночас реальна ВДВ в електроенергетиці, як вважають в ІЕД, скоротилася майже на 9% рік до року через руйнування ТЕС, електромереж і планових ремонтів блоків на АЕС. Планові відключення електроенергії збільшилися в липні через спеку і підвищення попиту протягом місяця, в результаті реальна ВДВ у переробній промисловості сповільнила зростання до 3,4%, а у видобувній промисловості вона становила менше 1%.

Раніше ІЕД та Німецька економічна група (Berlin Economics) спрогнозували зростання ВВП України цьогоріч на 3,6%, а у 2025 - на 3,4%.

Як повідомлялося, Нацбанк України наприкінці липня покращив прогноз зростання ВВП на цей рік із 3% до 3,7%, водночас він очікує його сповільнення в III кварталі до 3,1% і в IV кварталі до 2,3%. На наступний рік НБУ погіршив прогноз з 5,3% до 4,1%.

Мінекономіки оцінило зростання ВВП України в червні 2024 року порівняно з червнем минулого року приблизно в 1,1%, що нижче за травневий і квітневий показники 3,7% і 4,3% відповідно. У результаті за підсумками півріччя зростання сповільнилося до 4,1% з 4,3% за підсумками п’яти місяців. Водночас Мінекономіки зберігає прогноз зростання ВВП за підсумками року на рівні 3,5%.

 Цікаво про будівництво і ремонти: Мікробіологічна корозія бетону як фактор деструкції біогазових комплексів 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
news
15 августа 2024 г.
5363
Проєкт LUNARSABER є на початковій стадії розробки, але вже отримав підтримку від DARPA...
15 августа 2024 г.
3289
Презентовано список потенційних преференцій, які, на думку розробників законопроєкту, забезпеча...
15 августа 2024 г.
1876
Реструктуризація євробондів зі списанням 37% від суми боргу призвела до погіршення кредитних рейтинг...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
19 марта 2025 г.
5547
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
14 марта 2025 г.
4808
Міський голова анонсував «очищення» міської влади, а також зміниу структур КМДА...
27 марта 2025 г.
8578
Архітектор спроєктував цей будинок у 1959-му - в рік своєї смерті. Слідуючи плану більш як 60-р...
25 марта 2025 г.
484
Які варіанти телебачення пропонує Volia, як перевірити можливість підключення у вашій квартирі ...
25 марта 2025 г.
744
Як правильно обрати анкер і якими є практичні поради до його застосування...
24 марта 2025 г.
836
На його меті – забезпечення можливості громадянам України отримати компенсацію або підтримку д...
20 марта 2025 г.
2186
16 квітня відбудеться RECOVERY CONSTRUCTION FORUM UKRAINE 2.0 - подія, яка стане майданчик...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Igor Vykhrystiuk is a successful Ukrainian businessman, entrepreneur and expert in construction, env...
04 апреля 2022 г.
435
Ігор Вихристюк – успішний український бізнесмен, підприємець і фахівець у сфері будівництва, е...
04 апреля 2022 г.
696
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!