Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.289 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 44.968 |
USD | 41.070 | 41.490 | 41.289 |
EUR | 44.630 | 45.230 | 44.968 |
Протягом трирічного проекту європейські та українські фахівці зі спадщини, архітектори, проектувальники, інженери, інші фахівці, службовці місцевих органів влади та громад українських міст через дослідження, семінари, публічні дискусії, заходи, постійний професійний розвиток та освітні програми для архітектури школи, розберуть теми охорони та відновлення української культурної спадщини. Проект ініційовано Асоціацією архітекторів Литви, співфінансується програмою Європейського Союзу «Креативна Європа».
Це вперше, коли такий широкий міжнародний консорціум архітектурних організацій об’єднує зусилля для досягнення спільних результатів, спрямованих на збереження української спадщини та культури.
Проект розглядатиме спадщину як ресурс для сталого культурного, соціального, екологічного та економічного відновлення, одночасно вирішуючи проблеми збереження, перегляду та підкреслення національної та місцевої культурної ідентичності та відображення пам’яті у відбудові. Учасники проекту поділяться своїми знаннями та досвідом, а також експериментуватимуть з метою формування компетенції щодо охорони спадщини, відновлення культурно значущих планів і проектів та розширення можливостей місцевих громад як інструменту для побудови нової, демократичної та сталої України з унікальна, але європейською культурною ДНК.
Проект реалізує Консорціум з 11 організацій: Асоціація архітекторів Литви (координатор проекту), Архітектори Швеції, Федеральна палата архітекторів та дипломованих інженерів Австрії (BKZT), Королівська Данська академія. Інститут технології та архітектури (IBT), Орден архітекторів Румунії, Національна рада архітекторів, планувальників, ландшафтних працівників та захисників природи (CNAPPC, Італія), Федеральна палата німецьких архітекторів (BAK), Естонська асоціація архітекторів, Національна спілка архітекторів України, Ro3kvit: Urban Coalition for Ukraine, Харківська школа архітектури та Рада архітекторів Європи як асоційований партнер.
«Цим проектом ми хочемо сприяти відродженню мистецького сектору – архітектури – запрошуючи українських архітекторів (зокрема фахівців із охорони спадщини) до співпраці з європейськими архітекторами на рівних: ділитися знаннями та досвідом і разом шукати нове, адаптувати до умов України методологію та шляхи збереження і відновлення української міської та архітектурної спадщини в стійкий та інклюзивний спосіб», – каже Рута Лейтанайте, ініціатор та координатор проекту, член Ради Асоціації архітекторів Литви. «Україна, як і будь-яке інше місце, потребує індивідуальних, а не копі-паст-рішень. Разом з іншими партнерами проекту ми з самого початку домовилися дотримуватися принципу, що всі методології, рекомендації та пропозиції створюватимуться разом з українськими архітекторами, культурологами та спільнотами, намагаючись адаптувати найкращі європейські практики до унікального українського контексту.”
Результатом проекту стане набір рекомендацій щодо:
Оскільки українські та європейські спеціалісти працюватимуть і творитимуть разом, проект надаватиме двосторонні знання (українці навчаються від європейців, європейці навчаються від українців). З іншого боку, партнери з ЄС, які беруть участь, через процес спільної творчості отримають інноваційні знання щодо збереження та відновлення сучасної спадщини, які можна було б використати деінде, не лише в Україні.
Проект започаткує платформу для довгострокової співпраці між архітекторами, урбаністами, ландшафтними архітекторами та антикварами з України та інших європейських країн для захисту та розвитку природи та спадщини як ресурсу для відновлення України.
Проект триватиме 36 місяців (до квітня 2026 року).
День старту проекту відзначається публічною конференцією.
Збережіть дату: перша публічна подія – публічна конференція «UREHERIT: архітектори за спадщину в Україні», присвячена проекту, відбудеться 13 жовтня 2023 року у Львові, Україна (готель «Банк», Україна, 79000 Львів, вул. Листопадового Чину, 8).
Під час конференції всі заходи будуть представлені партнерами Консорціуму, а також буде оголошено прийом заявок від українських учасників. У рамках конференції також відбудеться круглий стіл високого рівня за участю представників української влади, міжнародних архітектурних та пам’яткоохоронних організацій.
Участь у конференції безкоштовна та доступна для всіх, але потрібна реєстрація. Будь ласка, зареєструйтеся, натиснувши тут here.
Фінансується Європейським Союзом. Однак висловлені погляди та думки належать лише автору (авторам) і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи EACEA. Ні Європейський Союз, ні орган, що надає гранти, не можуть нести за них відповідальності.
Джерело: НСАУ
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.