РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 39.297 EUR: 42.309
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 39.297
EUR 40.000 41.000 42.309
USD 39.200 39.670 39.297
EUR 42.100 42.709 42.309
Ми допрацьовуємо BuildPortal. Зовсім скоро він стане ще кращим!

Енергомодернізація будівель: поновлено кредитування ОСББ за державною програмою “Енергодім”

Програма “Енергодім” Фонду енергоефективності дає змогу мешканцям багатоквартирних будинків не лише скоротити споживання енергії, отже - зменшити витрати на комунальні послуги, а й суттєво поліпшити технічний стан будинку, зробити проживання у ньому більш комфортним, збільшити ринкову вартість квартир
1559 06.09.2023 в 09:17



Поновлено кредитування ОСББ за
програмою “Енергодім”


Вперше з лютого 2022 року було поновлено банківське кредитування учасників Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім” Фонду енергоефективності. Тепер учасники цієї програми зможуть отримати кредит у ГЛОБУС БАНКУ - нового партнера установи. Відповідна угода між Фондом і банком була підписана 5 вересня 2023 року.

“Кредитування ОСББ у межах Програми “Енергодім” - вагома допомога, яка пришвидшує процес термомодернізації житла в Україні, - зазначає Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності. - У липні цього року ми відновили прийом заявок на участь у Програмі - для цього спростили пакет “А”, який раніше передбачав проведення більшого обсягу робіт. Такий крок дасть змогу максимальній кількості ОСББ швидко підготуватися до нового непростого опалювального сезону”.

Він також зазначив, що ОСББ, які беруть участь у Програмі, отримують грант від Фонду - 40% компенсації на встановлення або модернізацію індивідуального теплового пункту і, за необхідності, встановлення вузла комерційного обліку тепла. За умовами Програми, 20% вартості проєкту ОСББ можуть залучати з інших джерел, зокрема міських програм, 40% - обов’язковий власний внесок співвласників будинку. 

“Саме тут на допомогу приходить кредитування, яке фактично не діяло після початку повномасштабної війни. Ми вдячні новому партнеру - ГЛОБУС БАНКУ - за відповідальну позицію, за підтримку важливої ініціативи. Отримавши кредит, ОСББ зможуть швидко закуповувати необхідне обладнання і починати роботи. Спільні зусилля допомагають прокладати шлях до енергонезалежного майбутнього України. В основі такого майбутнього - енергоощадний житловий фонд, формування інституту відповідального власника”, - наголосив Єгор Фаренюк.

Програма “Енергодім” Фонду енергоефективності дає змогу мешканцям багатоквартирних будинків не лише скоротити споживання енергії, отже - зменшити витрати на комунальні послуги, а й суттєво поліпшити технічний стан будинку, зробити проживання у ньому більш комфортним, збільшити ринкову вартість квартир. Передбачене спрощеним пакетом “А” встановлення індивідуального теплового пункту - найбільш швидкоокупний та ефективний захід зниження споживання теплової енергії у багатоповерхівках. Максимальний термін реалізації такого проєкту - шість місяців (з можливістю продовження ще на три місяці). Протягом 2023 року Фонд планує отримати приблизно 100 заявок від ОСББ, прогнозований обсяг виплачених грантів - 50 млн грн.

Своєю чергою Сергій Мамедов, Голова правління ГЛОБУС БАНКУ, розповів, що, попри воєнні ризики, банк кредитуватиме ОСББ за програмою “Енергодім” вже зараз. При цьому розроблена спеціальна програма, що передбачає надання кредиту ОСББ без початкового внеску під 16% річних терміном на 5 років.

“Відновлювати країну потрібно вже зараз за принципом: “Бери та роби”. Саме тому напередодні опалювального сезону попри непередбачувані умови війни, банк ухвалив рішення про надання кредитів ОСББ - учасникам програми “Енергодім”, та додатково розробив спеціальну лояльну програму для позичальників. ОСББ вкрай важливо отримати своєчасне фінансування для енергомодернізації житла”, - зазначив він.

Посилаючись на аналітиків банку, Сергій Мамедов розповів, що понад 60-70% заявок на пільгове кредитування з енергомодернізації стосуватимуться житлових будинків зведених наприкінці 1970-1980-х роках (переважно панельні 9, 12 та 16-поверхові будинки, термін експлуатації яких без капітального ремонту вже становить від 40-50 років). 

На думку банкіра, участь комерційних банків у таких програмах від ДУ “Фонд енергоефективності” має на меті: 

  1. збільшення енергонезалежності України в умовах війни;
  2. надання банківської підтримки на всіх етапах співпраці з ОСББ з максимальним спрощенням необхідних банківських процедур: фактично ОСББ, який є учасником програм Фонду енергоефективності, отримає не лише розрахунковий рахунок в банку-партнері програми, а “живі гроші” на необхідну модернізацію та ще й “банківського консультанта” з усіх важливих фінансових питань.

“Програму “Енергодім” можна вважати одним із важливих стратегічних напрямків реновації житлового фонду України, який не потребуватиме глобальної реконструкції наявних житлових кварталів. Крім того, громадянам зараз дуже важливо бачити та відчувати, що держава створює максимально сприятливі умови для необхідних позитивних зрушень у повсякденному житті. Відновлення країни починається прямо зараз: з утеплених фасадів, встановлення лічильників тепла, з можливості зробити життя в будинках більш комфортним і ощадливим”, - резюмував Сергій Мамедов.


Цікаво про будівництво:
 як перетворити скляні фасади будинків на витвір мистецтва


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal


Джерело: ГЛОБУС БАНК

 
 
Интересные новости:
06.09.2023
2392
У Мінагрополітики зазначили, що ведення державного обліку сприятиме уникненню дублювання&n...
06.09.2023
1833
Найбільше відновили медзакладів у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Черніг...
06.09.2023
3552
Перевіряти підприємства будуть за наявності безпечних умов. Мораторій на усі податкові перевірки бул...
08.05.2024
1557
Угода передбачає будівництво великих вітрових і сонячних електростанцій з 2026 по 2030 рік з сумарно...
08.05.2024
4533
Враховуючи євроінтеграційний курс України, фінансову модель реновації доцільно розробляти, орієнтуюч...
06.05.2024
3123
Потреба роботодавців у кваліфікованих кадрах на тлі пожвавлення економічної активності стимулюватиме...