РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.592 EUR: 43.509
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.592
EUR 40.000 41.000 43.509
USD 41.500 41.999 41.592
EUR 43.350 44.039 43.509
Новость

На щиті «Батьківщини-Матері» встановили український герб (ФОТО, ВІДЕО)

Тризуб піднімали два дні через погану погоду й ракетну атаку. Розміри Тризуба – 4,5 на 7,5 метрів. Вага металевого виробу – до 500 кілограмів
10161
07 августа 2023 г.

Тризуб на щиті
"Батьківщини-Мати"


В Києві на монументі «Батьківщина-Мати» в неділю, 6 серпня, встановили тризуб на місці, де була радянська символіка. Раніше за таку зміну українці проголосували в опитуванні, яке торік пройшло у застосунку «Дія».

Тризуб мали підняти ще в суботу о 18:00, однак через повітряну тривогу роботу відклали майже на дві з половиною години.

Як наслідок – через погану погоду та повітряні тривоги – в суботу тризуб підняли лише на 24 метри і продовжили роботу вранці в неділю. Тризуб має бути закріплено на висоті 90 метрів, усі роботи, пов’язані із заміною символіки на «Батьківщині-Матері», мають завершити до Дня прапора. Розміри Тризуба – 4,5 на 7,5 метрів. Вага металевого виробу – до 500 кілограмів.

Після встановлення тризуба над щитом здійняли український прапор. Наступним етапом роботи буде зварювання. До закріплення тризуба на щиті залучили команду українських альпіністів, повідомило «Суспільне».

Український тризуб для реконструкції монумента «Батьківщина-Мати» виготовили із європейської сталі. Декомунізація монумента загалом коштувала 28 млн грн. Оновлену версію монумента планують відкрити на День незалежності, 24 серпня.

 

Крім того, раніше гендиректор музею історії України Юрій Савчук розповів, що монумент перейменують: замість «Батьківщина-Мати» буде «Україна-Мати».

Спершу передбачалося, що тризуб виготовлять з української сталі, виплавленої на комбінаті «Запоріжсталь». Пізніше Міністерство культури та інформаційної політики заявило, що запорізька сталь має дефекти, однак на комбінаті з цим не погодились.

30 липня зі щита монумента «Батьківщина-Мати» у Києві почали демонтувати радянський герб. У перший день робіт зняли частину конструкції вагою 80 кг, а повністю радянську символіку демонтували 1 серпня.

Монумент «Батьківщина-Мати» був споруджений у 1981 році, він є пам’яткою науки і техніки місцевого значення. Пам'ятник вважається найвищою монументальною скульптурою в Європі: висота скульптури (від п’єдесталу до кінчика меча) складає 62 метри, а загальна висота (включно з п’єдесталом) – 102 метри. Вага монумента – 450 тонн.





Цікаво про будівництво: у Харкові запрацював новий завод з випуску металочерепиці

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal


Источник:
zaxid
04 августа 2023 г.
1099
Веломаршрут планують прокласти зі сторони Биківні на узбіччі. Маршрут буде проходити вулицею Путивль...
03 августа 2023 г.
11201
Генеральний директор музеї історії України у Другій світовій війні розповів, що буде з спиляним...
02 августа 2023 г.
9387
Роботи планують завершити до Дня Незалежності, тобто протягом трьох тижнів...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
19 февраля 2025 г.
3158
Україна витратила на підготовку інфраструктури 300 мільйонів гривень, але через обстріли і нестачу к...
19 февраля 2025 г.
9367
Українські чиновники стверджують, що поточний текст угоди порушує вітчизняне законодавство та потреб...
06 февраля 2025 г.
2279
Нова постанова Уряду запроваджує автоматичний розгляд документів, що дають право на виконання підгот...
21 февраля 2025 г.
11349
Три будівлі, повністю побудовані з деревини, створять простір, який дозволяє місту «дихати&raq...
20 февраля 2025 г.
5506
Подорож фунікулером триває п’ять хвилин і цей проєкт реалізовувався 15 років та коштував сім м...
19 февраля 2025 г.
5386
Перетворення млинів на галерею передбачало масштабне очищення будівлі від промислових елементів. Вті...
13 февраля 2025 г.
1546
12 березня відбудеться семінар "ПОДАТОК та ОБЛІК в БУДІВНИЦТВІ". Участь можлива у online та offline ...
07 февраля 2025 г.
1427
18 лютого відбудеться засідання Ради Будівельної палати України...
19 февраля 2025 г.
2185
20 лютого на конференції зустрінуться провідні експерти, будівельні компанії, виробники матеріа...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
3022
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
585
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!