РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.592 EUR: 43.509
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.592
EUR 40.000 41.000 43.509
USD 41.500 41.999 41.592
EUR 43.350 44.039 43.509
Новость

Найбільший у світі: у Японії планують збудувати плавучий вітрогенератор з розмахом лопатей 200 метрів

Такі установки підходять для розміщення на глибоководних морях. Установка зможе генерувати до 15 МВт електроенергії
4972
28 ноября 2022 г.


Найбільший у світі
плавучий електрогенератор


Японська енергетична компанія Toda та фахівці університету Осаки розроблять проект найбільшого у світі плавучого вітрогенератора. Інженери мають намір побудувати прототип турбіни, здатної генерувати до 15 МВт електроенергії.

Про це повідомляє видання Nikkei Asia.

Експеримент буде проводитись у кілька етапів. Фінальне будівництво планується розпочати 2025 року.

У 2023 році дослідницька група розробить проект плавучої турбіни великої потужності. Група складається з 10 інженерів компанії Toda та Осакського університету, що спеціалізуються на морських вітрогенераторах та морській техніці. Ключове завдання цього етапу роботи полягатиме у розробці комп'ютерних моделей для аналізу ризиків та навантажень на плавучу платформу, а також у розборі питань, пов'язаних із масовим виробництвом подібних установок та передачею електроенергії.

У 2024 році інженери створять демонстраційну установку плавучої турбіни, здатну генерувати 10 МВт електроенергії. А в 2025 році планується побудувати вітрогенератор з розмахом лопатей приблизно 200 метрів, що втричі більше, ніж у нинішніх аналогічних установок.

Згідно з попередніми прогнозами, така турбіна зможе генерувати 12-15 МВт електроенергії.

Порівняно зі стаціонарними вітрогенераторами, які встановлюються на поверхню морського дна, плавучі турбіни обходяться дорожче при встановленні та обслуговуванні.

Цей чинник заважає їх широкомасштабному розгортанню навіть у Європі, де за останні роки морська вітроенергетика набула значного розвитку. Проте відсутність навколо Японії мілководних морів робить проект плавучих вітрогенераторів привабливішим.

Консорціум компаній на чолі з Toda експлуатує першу комерційну плавучу турбіну поряд із узбережжям префектури Нагасакі. Вартість одного кіловата електроенергії, що видобувається установкою потужністю 2 Мвт, становить 36 ієн (близько $0,26).

Щоб знизити собівартість генерації електроенергії нижче 10 єн за кіловат-годину та зробити вітрогенератори конкурентоспроможними з тепловими електростанціями, необхідно значно збільшити потужність морських турбін.

Цікаво дізнатись: необхідність та види спецодягу

Читайте більше новин про війну росії проти України у спецтемі на Build Portal

Источник:
mind
28 ноября 2022 г.
3840
Вже розробляється концепція з відновлення Харкова та Миколаєва, у якій при плануванні післявоєнної в...
25 ноября 2022 г.
5259
Сонячну енергію можна збирати набагато ефективніше в космосі, тому що там немає ні ночі, ні хмар. Ці...
25 ноября 2022 г.
7013
Підлога, стіни та дах BioHome3D площею близько 56 квадратних метрів створені з екологічно чистих дер...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
19 февраля 2025 г.
3132
Україна витратила на підготовку інфраструктури 300 мільйонів гривень, але через обстріли і нестачу к...
19 февраля 2025 г.
9338
Українські чиновники стверджують, що поточний текст угоди порушує вітчизняне законодавство та потреб...
06 февраля 2025 г.
2278
Нова постанова Уряду запроваджує автоматичний розгляд документів, що дають право на виконання підгот...
21 февраля 2025 г.
11347
Три будівлі, повністю побудовані з деревини, створять простір, який дозволяє місту «дихати&raq...
20 февраля 2025 г.
5505
Подорож фунікулером триває п’ять хвилин і цей проєкт реалізовувався 15 років та коштував сім м...
19 февраля 2025 г.
5380
Перетворення млинів на галерею передбачало масштабне очищення будівлі від промислових елементів. Вті...
13 февраля 2025 г.
1540
12 березня відбудеться семінар "ПОДАТОК та ОБЛІК в БУДІВНИЦТВІ". Участь можлива у online та offline ...
07 февраля 2025 г.
1427
18 лютого відбудеться засідання Ради Будівельної палати України...
19 февраля 2025 г.
2162
20 лютого на конференції зустрінуться провідні експерти, будівельні компанії, виробники матеріа...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
3021
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
585
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!