Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.876 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.511 |
USD | 41.700 | 42.185 | 41.876 |
EUR | 43.330 | 44.030 | 43.511 |
Британський інтернет-журнал Dezeen показав 9 найбільш суперечливих архітектурних проєктів 2021 року. Серед них – місто-утопія мільярдера Марка Лора, 305-метровий атракціон у Лондонському Ситі і гуртожиток без вікон для студентів Каліфорнійського університету.
Sky Pool
HAL, Великобританія
Sky Pool – це прозорий плавальний басейн, підвішений на висоті 10 поверху між двома будівлями житлового комплексу Embassy Gardens у лондонському районі Nine Elms. Проєкт почали критикувати після того, як стало відомо, що власникам більш доступного житла у Embassy Gardens не дозволяють відвідувати басейн навіть за плату.
Архітектурний критик Financial Times назвав Sky Pool «візуальним шифром всього, що не так із лондонським бумом нерухомості, його місцевою політикою і архітектурою».
Мешканці розповіли Dezeen, що на нагрівання басейну витрачають 450 фунтів стерлінгів (близько 600 доларів) щоденно, незважаючи на те, що він все одно занадто холодний для плавання взимку.
The Tulip
Foster + Partners, Великобританія
Архітектурне бюро Foster + Partners запропонувало створити у Лондонському Ситі атракціон висотою 305 метрів у вигляді тюльпана.
Уряд Великобританії відхилив проєкт, оскільки будівництво атракціону передбачало значні викиди вуглецю і могло зашкодити історичним будівлям. Крім того, уряд висловив сумніви щодо якості дизайну.
Мер Лондона Садик Хан також відкинув проєкт як «погано продуманий» і такий, що має «дуже незначну суспільну користь».
Telosa
BIG, США
Telosa – це проєкт міста, яке планують створити у західній частині Сполучених Штатів, точна локація ще не визначена. Його розробляє данська архітектурна студія BIG для мільярдера Марка Лора.
Творці Telosa позиціонують проєкт як місто-утопію для п’яти мільйонів жителів, де будуть найвищі стандарти міського життя і «простір для розширення людського потенціалу».
Критики проєкту вказували на той факт, що Марк Лор заробив свої статки завдяки Walmart – компанії з репутацією роботодавця, який дуже мало платить співробітникам.
Також громадськість обурила заява підприємця про те, що потенційні жителі Telosa будуть проходити відбір.
The Tower
Френк Гері, Франція
Архітектор Френк Гері, лауреат Прітцкерівської премії, спроєктував облицьовану сталлю The Tower для мистецького центру Luma Arles на півдні Франції. Будівля повинна була нагадувати картину Ван Гога «Зоряна ніч».
Але проєкт зазнав критики – під сумнів поставили доцільність такої споруди у загальному архітектурному ансамблі давньоримського міста Арль.
Little Island
Томас Хезервік, США
Little Island – це парк, розташований на 132 бетонних колонах на річці Гудзон в Нью-Йорку.
Будівництво парку розпочалося у 2016, але через рік активісти нью-йоркської громадської організації City Club домоглися того, щоб федеральний суд анулював дозвіл на проєкт і зупинив будівництво.
На думку активістів, складна інженерна споруда на Гудзоні небажана, оскільки закриває вид на річку та погано впливає на екологію у затоці.
У 2019-му роботи все ж відновили. Парк відкрився у травні 2021 року.
Bourse de Commerce
Тадао Андо, Франція
Японському архітектору Тадао Андо доручили перепроєктувати історичну будівлю Торгової біржі в Парижі.
Так у ротонді фондової біржі 18-го століття з’явилася циліндрична бетонна стіна заввишки дев'ять метрів.
Американський архітектурний критик Аарон Бетскі був обурений реконструкцією, і у статті для Dezeen написав, що проєкт Андо – це «еквівалент того, що собака робить із ліхтарним стовпом».
All Along the Watchtower
Project Bunny Rabbit, Велика Британія
All Along the Watchtower – це металева тенсегріті, яку розробив колектив архітекторів Project Bunny Rabbit для щорічного конкурсу Antepavilion.
Інсталяція привернула увагу поліцейських, бо була схожа на конструкції, які використовували учасники протестного руху Extinction Rebellion для створення блокпостів.
Поліцейські штурмували офіс Antepavilion і заарештували персонал, бо вважали, що в цих приміщеннях Extinction Rebellion готуються до протестів.
Antepavilion наполягала, що між тенсегріті і Extinction Rebellion немає ніякого зв’язку.
Munger Hall
Чарльз Мангер, США
Munger Hall – проєкт студентського гуртожитку для Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі. Він привернув увагу ЗМІ в листопаді 2021-го, після того як один із університетських архітекторів-консультантів залишив комітет у знак протесту проти будівництва Munger Hall.
За планом, 94 відсотки з 4500 мешканців цієї величезної будівлі жили б у кімнатах без вікон.
Інвестор-мільярдер Чарльз Мангер, який розробив дизайн гуртожитку і пожертвував на проєкт 200 мільйонів доларів, заявляв, що будівля буде стояти «так довго, як піраміди».
Понад 13 тисяч людей підписали петицію із закликом до університету відхилити пропозицію Мангера.
Ummahat AlShaykh Hotel 12
Foster + Partners, Саудівська Аравія
Foster + Partners планують перетворити архіпелаг із 90 незайманих островів у Червоному морі на люксовий готель.
Архітектори пообіцяли, що втручання у природне середовище буде мінімальним, але компанію все ж критикують. Зокрема за те, що вона будує поблизу островів міжнародний аеропорт.
Интересно о ремонтах: как организовать перевозку мебели и вещей
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.