Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.289 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 44.968 |
USD | 41.070 | 41.490 | 41.289 |
EUR | 44.630 | 45.230 | 44.968 |
Шановні друзі, колеги!
Радий нагоді поздоровити вас з Новим 2021 роком та побажати передовсім доброго здоров’я, бадьорості і наснаги – це найголовніше на сьогодні.
Нехай рік прийдешній буде позначений новими здобутками будівельної галузі, принесе щастя, добробут у кожну збудовану нами оселю.
Якщо говорити про підсумки 2020 року, то слід підкреслити, що будівельники, галузь в цілому витримали випробування, викликані поширенням вірусної епідемії, і відповідно - карантинними обмеженнями.
Хочу подякувати всім працівникам галузі за самовіддану працю. Будівництво в країні не зупинилося. Звичайно, не обійшлося без форс-мажору, певного зниження виробничих показників, але в цілому галузь зберегла свій потенціал, передовсім, кадровий.
Маємо навіть невелике зростання чисельності зайнятих у будівництві – на 4 тис. штатних працівників з початку року.
За індексом будівельної продукції випереджаємо рівень 2019 року, досить успішного для будівництва.
Тому дивимося вперед упевнено.
Наміри керівництва держави розширити у 2021 році Національну програму «Велике будівництво» дають підстави очікувати на збільшення притоку капіталовкладень у галузь.
Відзначу, що у Державному бюджеті на 2021 рік передбачені програми з іпотечного кредитування та придбання житла у фінансовий лізинг. Будівельна палата наполягала на необхідності розширення цих напрямів будівництва житла. І нарешті, створено «Українську фінансову житлову компанію», яка має зайнятися розробкою та втіленням механізму доступної іпотеки.
В ході розвитку процесів децентралізації очікуємо і на збільшення фінансування житлових програм на рівні місцевих бюджетів. Особливо цього чекають ті категорії громадян, які потребують соціальної підтримки – вимушені переселенці, учасники бойових дій.
Сподіваємось, що нарешті стартує і програма реконструкції застарілого житла.
2020 рік пройшов під знаком реформування контрольно-дозвільної системи у будівництві. Було сказано багато правильних слів, заявлено планів і намірів, проте зміни здійснювалися повільно і це негативно позначилося на функціонуванні будівельного ринку. Як знаємо, житлові площі, на будівництво яких видано дозволи, помітно скоротилися: більш ніж на третину в Україні та майже в сім разів у Києві.
Ми з надією зустріли появу Плану завершення реформи містобудування, який містить дієві кроки щодо ліквідації ДАБІ та створення прозорих умов роботи на ринку будівництва, і готові долучитися до розробки нового законопроєкту.
Будівельна палата України цього року пройшла важливий етап оновлення.
У лютому 2020 р. відбулися Загальні збори Будівельної палати. На них було прийнято нову редакції Статуту БПУ, яка повніше враховує вимоги законодавства до діяльності нашого професійного об’єднання, оновлено організаційну структуру Палати, переглянуто повноваження та склад її керівних та робочих органів.
Наша організація і надалі продовжуватиме свою діяльність, спрямовану на захист інтересів будівельників, співпрацю з державними органами та місцевим самоврядуванням з метою вдосконалення нормативно-правової бази будівництва в країні, на дотримання правил чесного і прозорого ведення підприємницької діяльності, підвищення престижу професії будівельника, розвиток партнерських і міжнародних зв’язків тощо.
Активно почали діяти оновлені комітети Будівельної палати. На обговорення експертної спільноти виносилася низка актуальних тем розвитку будівництва, передовсім, це питання нормативної бази, реформування системи ціноутворення в будівництві з урахуванням вимог інформаційного моделювання, запровадження дуальної системи навчання в закладах професійної освіти.
Будівельна палата, як один із співзасновників Української ради інженерів-будівельників, продовжувала розвиток міжнародних ділових зв’язків, передовсім з Європейською радою цивільних інженерів та Європейською радою інженерних палат. Зокрема, керівники Будівельної взяли участь у роботі 71-х Загальних зборів Європейської ради інженерів-будівельників (ЕССЕ), у вебінарі «Роль будівництва у національних планах відновлення», який проводився європейським Альянсом «Будівництво 2050».
Досвід європейських колег починаємо активніше застосовувати у наших реаліях.
Продовжувалося плідне співробітництво з організаціями–партнерами Будівельної палати, зокрема, з УСПП, Академією будівництва, Національною спілкою архітекторів, Міносвіти. У 2020 році їх число збільшилося.
Шановні колеги, сподіваємось, що наступний рік дозволить усім нам працювати ефективніше, нарощувати обсяги виробництва, досягати кращих показників для розвитку нашої галузі та економіки держави в цілому.
З Новим роком і Різдвом Христовим!
ЧИТАЙТЕ ДРУГИЕ СТАТЬИ ЦИКЛА
"АНАЛИТИКА И ПРОГНОЗЫ от первых лиц строительного комплекса Украины":
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.