Реновація застарілого житлового фонду
ЮРІЙ ТАЦІЙ, заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА та начальник управління адміністративних послуг
Більша частина житлового фонду в Україні застаріла та потребує масштабної реконструкції. Чинне законодавство не має чіткого механізму, який дає розуміння, як провести оновлення застарілих міських кварталів. Цю колізію вирішили виправити в Мінрегіоні.
У проєкті закону визначається алгоритм прийняття рішення про реконструкцію застарілого житлового фонду, розширюється перелік джерел фінансування проєктів реконструкції (серед іншого, фонди фінансування реконструкції, утворені органами місцевого самоврядування). Також передбачається, що реконструкції підлягатимуть багатоквартирні будинки, об’єкти інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, розташовані в межах кварталу застарілого житлового фонду.
Заходами комплексної реконструкції кварталів визначається:
- реконструкція багатоквартирного будинку в межах кварталу (мікрорайону);
- модернізація багатоквартирних будинків в межах кварталу (мікрорайону);
- знесення багатоквартирних будинків в межах кварталу (мікрорайону) з подальшим новим будівництвом об’єктів;
- реконструкція об’єктів інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, розташованих в межах кварталу (мікрорайону).
Спосіб реалізації цих заходів обиратиметься на підставі, зокрема, програм реконструкції, які розроблятимуться з урахуванням результатів технічного обстеження будівель і споруд, їх енергетичного аудиту та техніко-економічних розрахунків.
Затверджуватимуть програми та проєкти комплексної реконструкції кварталів органи місцевого самоврядування. За розселення мешканців відповідатиме інвестор-забудовник та орган місцевого самоврядування. Розселення здійснюватиметься на підставі відповідних договорів, зокрема, про надання рівноцінного об’єкта нерухомого майна (квартири та/або нежитлового приміщення) в маневровому фонді у тимчасове користування.
Законопроєкт пройшов громадське обговорення і наразі триває його підготовка до повторної правової експертизи та отримання висновку від Мін’юсту. Після чого законопроєкт буде поданий на розгляд Уряду.
Цікаво про ремонти: раніше ми писали про особливості хюґе-інтер'єру і те, як створити справжній скандинавський затишок у себе вдома
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.