Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.286 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.466 |
USD | 41.150 | 41.649 | 41.286 |
EUR | 43.040 | 43.800 | 43.466 |
Карантинні обмеження обговорюються. Що нового планує запропонувати МОЗ України?
Година для літніх людей. Запропонувати суб'єктам господарювання, що здійснюють торгівлю, щоб, наприклад, з 10-ї до 12-ї години - це час для людей віком 60+. Тоді і транспортом вони можуть доїхати, бо час пік уже проходить, і менше контактів у приміщеннях буде із людьми молодшого віку. Це дозволить нам врятувати життя літніх людей.
Щодо запровадження нової зони на додачу до вже існуючих червоної, помаранчевої, жовтої, зеленої. На разі додаткова зона (рівень епідемічної безпеки) не передбачається. Коли ми говоримо про червоний рівень небезпеки, то щотижня комісія спільно з органами місцевого самоврядування території, де є червоний рівень епідемічної небезпеки, вибирають обмеження, що діятимуть на цій території з переліку, що затверджений кабміном.
Хочемо запропонувати новий критерій, коли не дамо вибирати щось із переліку обмежень. Зараз, коли перевищено 320 випадків на 100 тисяч населення - це червоний рівень епідемічної небезпеки. Можна щось вибирати із списку обмежень. Але якщо в області відсоток позитивних тестів становитиме більше 20% із 100 протестованих, то там не можна буде обирати з переліку. Тобто застосовується весь перелік обмежень. І у той перелік обмежень потрапляє і громадський транспорт. Зараз цей принцип застосовано до Ужгорода і Житомира.
Щодо роботи громадського транспорту. Коли ми дивимося на європейські країни, то бачимо, що там, де запровадили жорсткий карантин, залишили транспорт працюючим. Транспорт в Європі і в Україні - це різні речі. Моє прохання до всіх мерів міст - сьогодні вже думати, шукати і просити перевізників виводити більше рухомого складу на маршрут, щоб зменшити скупчення людей саме в час пік, бо це велике потенційне джерело інфікувань.
Робота шкіл і дитячих садків. Це друге обмеження, яке не застосовується при жорсткому карантині. В більшості країн Європи школи не закриваються. Ми також пропонуємо сьогодні дитячі садочки і початкові (школи 1-4 класи) не закривати навіть за червоного рівня епіднебезпеки. Після 4-го класу - 5-тий і вище, тут вже можна переводити на дистанційну освіту.
Карантин вихідного дня. Може бути європейська практика, коли закривається все. Може бути, коли закриваються певні сфери бізнесу, що не є ключовими для формування вкладу в економіку країни, але є ключовими, коли йдеться у вклад у поширенні інфікування. Зараз, коли йдеться про карантин вихідного дня, ми говоримо про закриття розважальних закладів, майданчиків відпочинку в ТРЦ, фудкортів, щоб працювали тільки магазини. Щоб людина могла прийти тільки в магазин, купити і вийти із ТРЦ. Краще відпочивати на свіжому повітрі і замовляти їжу додому. За цим стежитиме Нацполіція, державна служба з питань безпечності харчових продуктів і комісії, створені органами самоврядування. Зараз це - на стадії узгодження. Щоб був механізм, що реально працюватиме і впливатиме на ланцюг передачі коронавірусної хвороби.
Польові шпиталі. Такий варіант розглядається. Заповненість ліжкомісць пацієнтами з коронавірусом у лікарнях по країні - у діапазоні 65-70%. Якщо виходимо за 75%, то включаємо додаткові лікарні й додаткові ліжка. Маємо певну межу, до скількох ці лікарні можемо підключати. Бо є ж інші хвороби - діабет, інфаркт, інсульт, вони не «пішли у відпустку», поки світ бореться з пандемією. Тому і є ця межа, після якої будемо виходити за межі закладів охорони здоров’я. У першу чергу говоримо про санаторії і заклади готельного типу. І третя черга - заклади, що перебувають у пристосованих приміщеннях з великою площею: виставкові центри, палаци спорту, льодові арени, де можна швидко поставити ліжка, протягнути кисень. Але постає питання медичних працівників. Є межа додаткової мобілізації медпрацівників. Обладнанням можна забезпечити, а ось лікарями - ні. Треба буде залучати волонтерів. Питання до людей, чи хочемо ми цього? Тому, коли хтось хоче вольготно зняти маску, то треба подумати про наслідки. Те, що ми бачимо у країнах, де є вже років з 10 традиція носіння масок, то там і стримується поширення коронавірусу. Епідеміологи США сказали, що якби всі люди носили хоча б три тижні підряд маску, то це б настільки обмежило поширення коронавірусу, що це б і без імунопрофілактики дозволило дійти до такого зниження, що б не впливало на систему охорони здоров’я.
Як вакцинуватися від грипу. Зараз і вакцина від грипу - глобальний дефіцит. Уряд виділив кошти для закупівлі вакцини, але на жаль не можемо закупити. Але якщо у вас є можливість - треба вакцинуватися, навіть не думаючи.
І найголовніша рекомендація. Ковід - ковідом, але є інші хвороби. Тому - здоровий спосіб життя, фізична активність, здоровий сон. Без емоцій реагуємо на всі ситуації, що відбуваються. І жодного граму алкоголю. Слухайте поради, носіть маски, і все буде у нас добре.
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.