Ринок заміської нерухомості
З 2017 року динаміка заміського житла тільки зростає, а кількість введених квартир у Київській області в 1-му півріччі 2020 була порівняння з цифрою торік. Поступово, обсяг пропонування в передмісті Києва бере верх над показниками столиці.
Забудовники оцінили,що майже 50 ЖК у Києві й області призупиняли роботи на період карантину. Але вже в травні, робота була відновлена, ринок поступово відновлюється.
«Прогноз на 2020 рік - збереження темпів попереднього року - до + 15 % зростання»
Тенденція до зростання попиту на заміське житло загалом, переважно завдяки новим категоріям покупців у кожному сегменті:
- У сегменті квартир - покупці з невеликими бюджетами, у пошуках альтернатив покупки квартири в столиці
- У сегменті котеджів - бізнес-аудиторія, що змінює столицю на комфорт заміського життя.
Відзначається відновлення продажів квартир після карантину на торішньому рівні. Забудовники, що працюють у сегменті котеджів, таунхаусів, дуплексів, помічають підвищений попит на об’єкти, у порівнянні з минулим роком.
Зважаючи на період локдауна, очікується, що сумарно, за 2020 рік, темп продажів збережеться на рівні 95 % від 2019 року, з подальшим відновленням зростання.
Особливості попиту на багатоквартирне приміське житло:
- Квартири з терасами, з двориками
- Комфортні і продумані планування
- Максимум інфраструктури всередині комплексу, зачинена територія - зразок «європейського» передмістя
Особливості попиту на малоповерхове заміське житло:
- Підвищені вимоги до якості
- Оптимізація площ і ділянок до 120–170 м.кв. і 8–10 соток відповідно
- Сучасна і приваблива архітектура
- Максимум інфраструктури всередині комплексу, зачинена територія
- Максимізація прибудинкової території
- Зростання кількості й масштабу проєктів
- Сучасна архітектура
Основні тренди на ринку заміської нерухомості:
- Багатоквартирних забудова: глобально тренди ринку не змінилися, споживач не змінює бажану кімнатну, і не готовий істотно йти на поступки в питаннях комфорту, якості проєкту та інфраструктуридля скорочення бюджету. Однак, став більш прискіпливим, і готовий витратити більше часу для пошуку найкращого варіанту, що задовольнить усі його критерії. Додаткові опції: максимальна інфраструктура, тераси, квартири з ділянкою, більш адаптовані планувальні рішення. Топтренди: забудова «місто в місті»; квартири з підвищеним комфортом.
- Котеджна забудова: попит формує нова категорія бізнес-аудиторії, добре розбирається в трендах архітектури й будівництва, що ставить високі вимоги до зручності розташування, оточення й інфраструктурі, якості і зручності планувань. Топтренди: проєкти з продуманим генпланом; оптимізація форматів.
- Таунхауси: усі забудовники описують сегмент, як дуже перспективний, адже це майже свій будинок за ціною квартири. Для успіху формату, має бути компроміс між зазначеними видами житла в питанні архітектури, і якісне розташування: зручна дорога, добре розвинена інфраструктура, зручне планування у 2 або 3 рівнях від 90 до 135 м.кв., і свою ділянку майже дві сотки.
Читайте также: ранее мы писали о том, как выбрать фильтр для воды для дома и квартиры
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.