РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.289 EUR: 44.968
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.289
EUR 40.000 41.000 44.968
USD 41.070 41.490 41.289
EUR 44.630 45.230 44.968
Новость

Ринок новобудов столиці. Підсумки I півріччя: як змінились ціни, обсяги будівництва і тенденції (ІНФОГРАФІКА)

Підсумки ринку житлової нерухомості Києва та його основні тенденції
3974
04 августа 2020 г.


Житлова нерухомість столиці:
підсумки І півріччя 

Більше половини першого півріччя 2020 року ми прожили в карантині на тлі глобального поширення COVID-19. Звичайно ж, ринки первинної та вторинної нерухомості, не могли не відреагувати на ситуацію. Починаючи з оголошення карантину з 16 березня, а також більшу частину квітня, потенційні покупці первинки «завмерли» в очікуванні. При цьому, забудовники щосили намагалися не зупиняти будівництва і налагодити консультації і продажі онлайн. Крім карантину, на ситуацію на ринку вплинули й інші фактори, в тому числі реформа ДАБІ. 


Ціни

За даними аналітиків з січня 2020 року вартість квадратного метра виросла на 4,6% і склала в червні 25 100 грн/кв. м. При цьому на графіку видно, що зростання припало на лютий-березень, і всього на плюс 100 грн за квадрат ціна змінилася в травні.

Читайте:

Одним з факторів, який продовжує підтримувати ринок первинної нерухомості, крім зростаючого курсу долара, залишається зниження ставок по депозитах в банках, що робить інвестиції в нерухомість більш привабливими.

Проте, кількість угод знизилася з минулим роком і не відповідає очікуванням забудовників мінімум на 30%, в окремих проектах - набагато гірше.

«Плани в бік зниження переглянули навіть найстабільніші гравці ринку нерухомості», - прокоментували в столичній будівельній компанії.

При цьому варто зазначити, що економ і комфорт-клас в даній ситуації виявилися більш стабільні і навіть показують хоч і незначне, але зростання в ціні. Тоді як бізнес і преміум житло втрачають в ціні вже 3 місяці поспіль і падіння продовжиться.

«З огляду на те, що сьогодні надлишку коштів немає ні у кого, такі вклади в нерухомість припиняться до прояснення ситуації і відновлення бізнес-активності до колишнього рівня. На жаль, окремі несистемні забудовники не зможуть пережити цей час. Зараз ми знаходимося в ситуації, що нагадує 2008 рік - тільки може бути ще гірше, тому що масштаби нашого ринку стали більше, а прийдешня криза знову торкнеться всього світу», - зазначає експерт з нерухомості Валерій.


Обсяги ринку та основні гравці

Перед тим як рахувати обсяги 2020 року, нагадаємо, що за 2019 рік в Україні було введено в експлуатацію 775 багатоквартирних будинків площею понад 11 млн кв. м, при цьому в Києві - 58 будинків (понад 2,1 млн кв. м) і в області ще 149 будинків (1,8 млн кв. м).

За перші 5 місяців 2020 року в столиці було видано 9 документів про введення в експлуатацію багатоквартирних будинків загальною площею трохи більше 315 000 кв. м, а той час як в області - 32 документа на практично 450 000 кв. м.

Читайте:

Більшість учасників ринку впевнені, що саме реформування дозвільної служби призведе до істотного скорочення обсягів житлового будівництва за підсумками року.

«Окрім того, падіння купівельної активності оголила давню проблему українського ринку: неспроможність деяких девелоперів виконувати взяті на себе зобов'язання і будувати не тільки за рахунок надходжень від продажем майбутніх квартир. Сучасна модель сталого девелопменту вимагає мінімум 60-70% власних грошей в загальному кошторисі проекту, високих темпів будівництва і готової до високої конкуренції концепції продукту», - коментують забудовники.

В цілому на ринку активні 82 забудовника, в продажу 250 ЖК. Але кількість нових проектів в 2020 сильно скоротилася в порівнянні з 2019, що дозволить забудовникам не тільки утримувати вартість, але і планово підвищувати її, хоча б в гривні.


Тенденції і прогнози

На ринку первинної нерухомості збереглися тенденції останніх років: домінування комфорт-класу, підвищення висотності і щільності забудови, відмова від точкової забудови на користь великих житлових комплексів з розвиненою інфраструктурою.

Гучні скандали з «Укрбуд» і «Аркада», а також поодинокі ситуації з незаконними будівництвами в цілому, підривають довіру до забудовників і змушують частину покупців довше і ретельніше перевіряти проекти первинної нерухомості. А оскільки відсоток інвесторів на ранньому етапі будівництва скоротився і все більше покупців готові вкладати на більш пізніх термінах реалізації проектів, більшість забудовників не готові запускати відразу декілька майданчиків, і в 2020 році ми бачимо скорочення стартів нових ЖК.

Також експерти ринку відзначають зміну пріоритетів у потенційних покупців і підвищення інтересу до заміського формату. Цей тренд відзначає эксперт Ігор: «Тривале перебування людей у власних квартирах змусило їх переглянути ставлення до житла, до громадських просторів в житловому районі, будинку, квартирі».

Ірина відзнає, що зараз спостерігається глобальна переоцінка цінностей і переформатування попиту, яке назрівало давно. «Результатом стане концентрація більшої частини платоспроможного попиту навколо концепцій місто в місті, багатофункціональних комплексів, сервісних ЖК, еко-комплексів з рекреаційної складової в категоріях комфорт + і бізнес-класу, - звертає увагу екрпертка. - Покупець буде більш прихильний до тих компаній, що зуміли довести свою стійкість, надійність, не припиняли будувати проект. Серед критеріїв оцінки проекту чільні ролі відведені концепції, локації, формату новобудови, інфраструктурі, функціональності території, різноманітної квартірографіі, яка враховує останні тренди та ергономіку простору, динаміці будівництва, фінансовим інструментам покупки і ціною».

Серед інших трендів для житлової нерухомості варто відзначити і перерозподіл маркетингових бюджетів в бік онлайн каналів, а також зміни в бізнес-процесах команд забудовників - частина роботи може бути реалізована віддалено.

Ще одна тенденція, яка наразі чітко окреслилася - зростання запитів на розстрочку від забудовника і іпотеку, хоча умови і процентна ставка все ще далекі від діючої практики європейських країн. При цьому через високі вимоги НБУ щодо резервування капіталу при кредитуванні первинного житла, а також низьку захищеність прав кредитора, банкам все ще не вигідна іпотека, і покупку в іпотеку пропонують поодинокі банки.

В цілому ж, відзначається позитивний настрій забудовників, так компанії продовжують будувати і заселяти поточні проекти, а також планують запустити нові до кінця року.

Читайте также: ранее мы писали о новых возможностях смеси для ровного пола  

Источник:
propertytimes
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
Вчера
4695
Це може призвести до повного припинення діяльності основної програми компенсацій в Україні в наступн...
Вчера
1884
Для цього народні депутати пропонують передбачити відповідні видатки із загального бюджетного фонду...
31 октября 2024 г.
2611
Згідно з ухваленим документом, громадським об'єднанням, які опікуються охороною культурної спадщини,...
Вчера
1150
Всередині нього буде знаходитися величезний атріум зі спіралеподібною вежею в центрі. Навколо цієї в...
Вчера
525
Автор проєкту, відомий японський архітектор Шигеру Бан, зазначає, що музей є роботою з органічним фа...
31 октября 2024 г.
3369
Автори проєкту вирішили перепланувати об'єм будинку та оптимізувати його просторову конфігурацію від...
22 октября 2024 г.
1406
Захід стане майданчиком для конструктивного діалогу, висловлювання та обговорення різноманітних думо...
15 октября 2024 г.
1685
19 листопада усі провідні бімщики країни знову зустрінуться, щоб подискутувати, обговорити події, но...
10 октября 2024 г.
1266
У Києві відбудеться професійний форум, де зберуться провідні експерти та фахівці будівельної га...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
345
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3673
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!