Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.289 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 44.968 |
USD | 41.070 | 41.490 | 41.289 |
EUR | 44.630 | 45.230 | 44.968 |
В Україні стартував експериментальний проект щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, який триватиме до 30 листопада 2020 року. Запровадження проекту відбулось за ініціативи Мінрегіону, Мінцифри та за підтримки проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», передає Build Portal, посилаючись на Мінрегіон.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив:
«Я вам повідомляю, що повністю запущений новий реєстр ДАБІ, який уже стоїть на серверах держави і контролюється державними спецслужбами . Сьогодні його неможливо змінити, він повністю публічний - ви зараз відкрийте його і подивіться, скільки об’єктів за тиждень уже внесено – близько тисячі», - сказав Шмигаль.
Він додав, що наразі вже неможливо «домовитися» про введення в експлуатацію об’єктів, які були збудовані без дозволу, бо реєстр не дає цього зробити.
Прем’єр зазначив, що це було першим кроком реформи дозвільної системи у будівництві.
«Другий крок – (профільний) Комітет зареєстрував законопроєкт, який ми всіляко будемо підтримувати, щоб його винесли буквально на найближчі сесійні засідання. В цьому законопроєкті … білі прозорі учасники будівельного ринку дали свої пропозиції, як має працювати дозвільна система у сфері будівництва. Дозволів на початку, на вході, в принципі не має бути по концепції. Має бути так, як в усьому цивілізованому світі - прийняття в експлуатацію об’єктів, які безпечні для використання людьми. Це і є основа тієї реформи, яка уже прописана в законопроєкті. Ми цю реформу просуваємо, рухаємо і завершимо ще в цьому році як і обіцяли українцям», - резюмував він.
Електронна система складається з Реєстру будівельної діяльності, електронного кабінету та порталу Електронної системи.
Реєстр будівельної діяльності забезпечує створення, збирання, накопичення, обробку, захист, облік інформації про об’єкти та учасників будівництва і зв’язки між ними. Електронною системою здійснюється автоматична реєстрація і внесення відповідних відомостей (даних) до Реєстру будівельної діяльності. Перевірка документів та відомостей, які вносяться до Реєстру будівельної діяльності, проводиться шляхом здійснення формато-логічного контролю та контролю із застосуванням підсистеми управління ризиками.
Доступной ипотеки не будет? В НБУ недовольны продлением моратория на взыскание жилья
Портал державної електронної системи у сфері будівництва надаватиме відкритий доступ до відомостей нового Реєстру будівельної діяльності, а також актуальну статистику щодо наданих послуг, оновлювану у реальному часі, онлайн-консультації через чат-бот та калькулятор для визначення класу наслідків будівель. Інформації на порталі Електронної системи розміщується без необхідності прийняття будь-яких розпорядчих актів чи рішень посадових осіб.
Доступ замовників до результатів адміністративних послуг, що надаються за допомогою Електронної системи, здійснюється через електронний кабінет користувача Єдиного державного веб-порталу електронних послуг “Портал Дія”.
Проект передбачає надання замовникам будівництва адміністративних онлайн послуг з подання, внесення змін, зміни даних, реєстрації, видачі, скасування та анулювання документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і документів, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, через Єдиний державний веб-портал електронних послуг «Портал Дія»:
Надання онлайн адмінпослуг відбуватиметься через підсистему управління ризиками Електронної системи та автоматичний розподіл повідомлень про початок підготовчих та будівельних робіт, присвоєння ідентифікатора об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) складовим частинам будинку, будівлі, споруди (квартирам, гаражним боксам, машиномісцям, іншим житловим та нежитловим приміщенням, які після прийняття об’єкта в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна).
Електронна система виконує функції:
Експериментальний проект розроблено з метою створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, отримання в режимі онлайн, доступних та зручних послуг у сфері містобудівної діяльності через електронний кабінет, автоматизація процесу перевірки повноти даних у поданих документах, відкритість та прозорість при отриманні послуг, отримання актуальної інформації про статус розгляду поданих через електронній кабінет електронних документів на отримання послуги.
На думку Першого заступника Міністра розвитку громад та територій України Василя Лозинського, «запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва дозволить зменшити паперовий документообіг між суб’єктами містобудування, знівелює упереджене відношення чиновників, зменшить вірогідність подання підроблених документів».
Переваги нового реєстру
Довідково
Відповідно до Закону України від 17 жовтня 2019 року № 199-IX з 1 грудня 2020 року запроваджується Єдина державна електронна система у сфері будівництва.
Єдина державна електронна система у сфері будівництва – єдина інформаційно-телекомунікаційна система у складі містобудівного кадастру, що забезпечує створення, перегляд, відправлення, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробку, використання, розгляд, зберігання, захист, облік та надання інформації у сфері будівництва, а також електронну взаємодію між фізичними та юридичними особами, державними органами, органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративних послуг, з метою отримання визначених цим Законом послуг у сфері будівництва (стаття 221 Закону № 199-IX).
Розпорядженням КМУ від 20 травня 2020 р. № 565-р затверджено План заходів щодо створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
Передумовою запуску системи стало прийняття постанови КМУ від 01 липня 2020 року № 559 “Про реалізацію експериментального проєкту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва”, що регулює технічні та організаційні аспекти першої черги впровадження системи.
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.