РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.319 EUR: 42.993
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.319
EUR 40.000 41.000 42.993
USD 41.150 41.649 41.319
EUR 42.900 43.600 42.993
Новость

Борги за воду доведеться оплатити оскільки Київводоканал найняв колекторів. Що треба знати

Київський водоканал звернеться за допомогою до колекторів, аби вибити борги з населення. Що про це відомо?
2765
09 июня 2020 г.



Київський водоканал
звернувся до колекторів


Останні кілька років тарифи на комунальні послуги постійно зростають, на відміну від зарплат та пенсій. Багато хто з киян часто стоїть перед вибором – купити ліки чи заплатити, приміром за воду. Таким чином кількість неплатників зростає. Аби покращити ситуацію з платежами Київський водоканал за допомогою

.

Наскільки законним є звернення до професійних вибивачів боргів та чи суттєво такий крок покращить ситуацію з неплатниками?


Помічники-колектори

Українці завжди були свідомими щодо необхідності сплати за комірне. Проте останні роки його вартість зростає мало не зі швидкістю вітру, тому багато хто просто немає грошей аби заплатити за рахунками. Через збільшення боргів населення Київводоканал вирішив залучати колекторів аби ті допомагали повертати гроші за отримані киянами послуги.

Таким чином незабаром Київводоканал розпочне співпрацю з професійними повертальниками боргів. А все тому, що населення заборгувало компанії за спожиті послуги з централізованого постачання та відведення води, станом на 1 квітня 566 мільйонів 180 тисяч гривень. 80% боргу винна одна десята споживачів. Через них столичний водоканал і укладає угоду з колекторами. Тобто професійні вибивачі боргів спілкуватимуться лише з так званими злісними неплатниками. Йдеться про тих, чий борг перед компанією перевищує 1000 гривень або тих, то не платив за послуги понад рік. А от споживачів, які не платили за воду під час карантину обіцяють не включати до цих списків, відповідно до них не дзвонитимуть колектори.

Директор аналітико-дослідницького центру Олександр Сергієнко розповідає, що звернення до колекторів – це звичайна практика.

За спожиту воду доведеться заплатити

"Будь-які комунальники чи підприємства, що збирають гроші мають підрозділ, який займається саме цими питаннями", – переконує Сергієнко.

З колекторами мати справу неприємно: вони, дійсно, працюють на межі законності й фактично займаються телефонним тероризмом. Для принципової боротьби з боржниками, потрібно розуміти причини заборгованості. На переконання експерта, в комунальній сфері – це невідповідність між рівнем доходів населення і тарифами, які встановлює природний монополіст. Адже всі комунальні компанії фактично є природними, локальними монополістами.

"Ви не знайдете інший водоканал чи теплокомуненерго у своєму місті. Їх просто немає. Тому є факт наявності природного монополіста, але держава замість того аби накинути на нього "вуздечку" та тримати в певних рамках фактично потурає. Це проявляється у постійному зростанні тарифів, які ніколи не знижуються", – говорить Олександр Сергієнко.



Неплатники бувають різними

Щодо так званих злісних неплатників, то в кожній окремій ситуації потрібно розбиратись. Як правило, це спровоковано якоюсь соціальною причиною. Часто людина стоїть перед вибором – заплатити за лікування чи комунальні послуги. Тому "добивати" й без того уражену життєвими негараздами людину – не можна, потрібно йти на поступки, враховуючи індивідуальні обставини. Щоправда, справедливості заради варто сказати, що є й такі неплатники, які їздять на елітарних авто та мають непоганий дохід, але не платять через банальне небажання.

Загалом, наше населення сплачує гроші за комунальні послуги дисципліновано. Українці не люблять жити в борг і в кредит.

"До 2018 року рівень платежів населення за всіма послугами складав понад 92,94%. Лише останні 2 роки через стрімке здорожчання газу і енергоносіїв рівень платежів впав до 80%. Звісно, це б'є по комунальникам і вони намагаються в якийсь спосіб ці кошти з людей "вибивати", – зауважує Олександр Сергієнко.



На думку експерта, колектори навряд чи суттєво вплинуть на ситуацію з платежами. Насправді, немає можливості відключати боржника від послуги. Якщо звісно це не приватний будинок. В багатоквартирних будинках не можна відключити окрему квартиру від води.

А от через одного злісного боржника можуть відключити весь будинок. Але це такі унікальні випадки, коли є колективний договір. Якщо створено ОСББ і вони, як юридична особа, укладають договір, тоді водоканал не цікавить, що 99% квартир справно платять, а одна – ні, приміром, хтось поїхав за кордон і там ніхто не живе тому й утворився борг. В такому випадку можуть від води відключити весь будинок. Це окремі випадки, коли є колективний договір.



Читайте также: ранее мы писали о правилах обращения со строительным мусором и том, почему почему его нельзя выбрасывать в мусорные баки 
Источник:
24tv
09 июня 2020 г.
24500
Верховная Рада еще в марте приняла закон, регулирующий выплаты во время карантина...
09 июня 2020 г.
17628
Суд обязал потребителей без газовых счетчиков снова платить за газ по завышенным нормам - образца 19...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
20 ноября 2024 г.
3889
Верховна Рада України на засіданні 19 листопада ухвалила у другому читанні проєкт закону про державн...
19 ноября 2024 г.
3705
На 2025 рік Уряд виділяє на виплату компенсацій лише 4 млрд гривень – щонайменше вдвічі меншу ...
12 ноября 2024 г.
3908
В той же час Україна потребує 5 мільярдів доларів для термінового відновлення інфраструктури...
Сегодня
435
Современные реалии строительной отрасли требуют высокой квалификации, опыта работы с инновационными ...
Вчера
583
Разновидности, материал изготовлений и особенности шармов...
Вчера
4441
Особлива увага приділялася середньовічним технікам, зокрема, відновленню даху, відомого як «лі...
22 ноября 2024 г.
753
26 листопада 2024 року в Києві відбудеться конференція-діалог "Забезпечення доступу до фінансування ...
11 ноября 2024 г.
1421
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзна...
11 ноября 2024 г.
1313
29 листопада відбудеться семінар та вебінар ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА - 2024/2025! Житло (квартири, п...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
396
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3736
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!