РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.592 EUR: 43.509
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.592
EUR 40.000 41.000 43.509
USD 41.500 41.999 41.592
EUR 43.350 44.039 43.509
Новость

Ринок праці vs COVID-19. Чим загрожує продовження карантину

Як карантин вплинув на ринок праці і чим загрожує продовження обмежень
1874
29 апреля 2020 г.

Що відбувається на ринку праці


Протягом карантину зменшилася не тільки кількість вакансій. Резюме на сайтах з пошуку роботи також поменшало, хоча безробітних в Україні значно побільшало. Про що це свідчить, і чому уряду варто відслідковувати ці індикатори.

В умовах карантину уряду важливо мати індикатори, що фіксують зміни в економіці як реакцію на введені обмеження. На ринку праці таким індикатором може бути кількість вакансій та резюме на порталах з пошуку роботи. 

Як відомо, карантин почався 12 березня, 18 березня були запроваджені транспортні обмеження, а 22 квітня карантин було продовжено до 11 травня.

Експерти опрацювали тижневі дані щодо нових вакансій та резюме, розміщених на одному з сайтів пошуку роботи за місяць до карантину і за місяць після його початку. З 1 квітня вони також почали збирати більш детальні щоденні дані. 

Про що вони свідчать? 

Як змінилась кількість вакансій та резюме на сайті 

 

Протягом карантину спостерігалося поступове падіння кількості і вакансій, і резюме. Оскільки кількість вакансій знижувалася швидше, то середня кількість резюме на одну вакансію зросла з двох до трьох.

За даними Державної служби зайнятості, у березні кількість зареєстрованих безробітних в Україні зросла на 22% порівняно з цим же періодом 2019 року.

Падіння кількості нових резюме на тлі зростання безробіття може означати, що частина тих, хто втратив роботу, вирішила не шукати нову, тобто вони перейшли до категорії економічно неактивних. Частина зайнятих могла в умовах невизначеності вирішити не шукати кращої альтернативи.

Також можливо, що через транспортні обмеження люди не мають змоги дістатися на інтерв'ю або їздити на роботу. Передусім це стосується тих, хто працює у великих містах, але мешкає поза їх межами.

Кількість нових вакансій найбільше впала протягом 18-24 березня після оголошення транспортних обмежень. Падіння кількості вакансій спостерігалося протягом всіх тижнів карантину, у всіх містах і галузях. Найбільше – у туризмі, готельному та ресторанному бізнесах, а також у сфері "краса, фітнес, спорт".

Ця тенденція може свідчити, що ділові очікування погіршилися не лише для бізнесів, закритих через карантин, а для всіх галузей економіки.

Кількість нових резюме теж найбільше впала протягом 18-24 березня. Потім вона трималася на майже стабільному рівні, поки не почала зменшуватися протягом 15-21 квітня. Кількість резюме впала у всіх регіонах та всіх галузях, але найбільше – у сфері "краса, фітнес, спорт". Ця категорія дещо зросла (7%) з 15 до 21 квітня, що може бути ознакою закінчення заощаджень.

Кількість резюме на одну вакансію підвищувалася у всіх регіонах і секторах. Найсуттєвіше – з 25 до 31 березня. Особливо стрімким було зростання у туризмі і готельно-ресторанному бізнесі. Це може свідчити про звільнення у цих секторах, тобто одночасне скорочення попиту і зростання пропозиції праці.

Розміщений нижче графік показує, що скорочення вакансій між тижнем 4-10 березня (останній тиждень до карантину) та 15-21 квітня було помітним в усіх сферах, але найпомітнішим – у готельно-ресторанному бізнесі і туризмі. Найменш вразливими виявилися сільське господарство, охорона та безпека.

Як змінилась кількість резюме і вакансій між тижнями 4-10 березня та 15-21 квітня, %

 

Таким чином, кількість резюме на одну вакансію зросла майже у усіх галузях, найбільше – у готельно-ресторанному бізнесі і туризмі.

Далі – більш детальні щоденні дані за три тижні квітня.


Вакансії

39% вакансій містять вимогу досвіду роботи від одного року, 26% – від двох років, 6% – від п'яти років. Кількість вакансій без досвіду та з досвідом до року знижувалася швидше, ніж вакансій з досвідом роботи від двох або п'яти років. В умовах кризи компанії схильні шукати більш досвідчених працівників.

Обсяг вакансій з можливістю дистанційної роботи становив 6% і в абсолютному вимірі майже не змінився на тлі загального падіння кількості вакансій.


Резюме

59% резюме розмістили шукачі з вищою освітою, водночас лише 38% вакансій містили вимогу про її наявність. Якщо загальне середнє співвідношення резюме до вакансій – 2,4, то для резюме і вакансій з вищою освітою – 3,8. Імовірно, шукачам з вищою освітою слід звернути увагу на вакансії, які її не вимагають.

29% шукачів розглядають можливість дистанційної роботи (6% вакансій), в абсолютному вимірі їх кількість за три тижні майже не змінилася.


Прогноз ситуації

22 квітня карантин було продовжено до 11 травня. У цих умовах можна очікувати подальшого скорочення нових вакансій в усіх секторах бізнесу.

Схоже, і бізнес, і працівники розглядають закриття бізнесу як тимчасове явище, але всі вони мають обов'язкові витрати та обмежені заощадження. Залежно від ступеня проїдання запасів безробітними та притоку нових безробітних можна очікувати на зміну тренду: кількість резюме почне зростати.

З продовженням карантину замість тимчасових відпусток людей почнуть звільняти, а підприємці виходитимуть з бізнесу. Після проходження цієї точки скасування карантину не приведе до відновлення економічної активності.

Після скасування карантину також стане зрозуміло, що він – не єдине джерело економічних проблем. Уже почалася криза в енергетичному секторі. Проявляться наслідки падіння зовнішнього попиту. Є ознаки проблем у сільському господарстві через погані погодні умови.

Щоб мінімізувати втрати для економіки, необхідно поступово пом'якшувати карантинні обмеження. Перш за все, слід відновлювати роботу громадського транспорту – у масках і рукавичках, з дотриманням соціальної дистанції.

Люди повинні мати змогу доїхати до роботи або городу. Інакше значно зростуть рівень бідності та кількість тих, хто потребує підтримки з боку держави.

Для фінансування антикризових заходів необхідно якнайшвидше відновити співпрацю з МВФ. Це також відкриє доступ до кредитів від інших донорів.

Ресурси потрібні не лише на час карантину (допомога безробітним), а й на відновлення економічної активності після нього: навіть якщо зараз дозволити роботу, багато компаній не матимуть оборотних коштів.


ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
 

Источник:
epravda
29 апреля 2020 г.
2122
Через карантин зупинились 50 об’єктів житлового будівництва, а більшість з тих забудовник...
29 апреля 2020 г.
2451
Україна не сприятиме виїзду заробітчан до інших країн, через загрозу коронавірусу...
28 апреля 2020 г.
1141
Мер столиці Віталій Кличко повідомив, що Київ готується до послаблення обмежень і відновлення економ...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
19 февраля 2025 г.
3151
Україна витратила на підготовку інфраструктури 300 мільйонів гривень, але через обстріли і нестачу к...
19 февраля 2025 г.
9360
Українські чиновники стверджують, що поточний текст угоди порушує вітчизняне законодавство та потреб...
06 февраля 2025 г.
2279
Нова постанова Уряду запроваджує автоматичний розгляд документів, що дають право на виконання підгот...
21 февраля 2025 г.
11348
Три будівлі, повністю побудовані з деревини, створять простір, який дозволяє місту «дихати&raq...
20 февраля 2025 г.
5505
Подорож фунікулером триває п’ять хвилин і цей проєкт реалізовувався 15 років та коштував сім м...
19 февраля 2025 г.
5384
Перетворення млинів на галерею передбачало масштабне очищення будівлі від промислових елементів. Вті...
13 февраля 2025 г.
1545
12 березня відбудеться семінар "ПОДАТОК та ОБЛІК в БУДІВНИЦТВІ". Участь можлива у online та offline ...
07 февраля 2025 г.
1427
18 лютого відбудеться засідання Ради Будівельної палати України...
19 февраля 2025 г.
2179
20 лютого на конференції зустрінуться провідні експерти, будівельні компанії, виробники матеріа...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
3021
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
585
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!