РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.043 EUR: 44.686
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.043
EUR 40.000 41.000 44.686
USD 40.850 41.310 41.043
EUR 44.440 45.151 44.686
Новость

Кадастр для всього нерухомого і землі: Україна запустить єдину систему

Запуск єдиної інфраструктури геопросторових даних допоможе впорядкувати відносини стосовно використання, адміністрування та реалізації права власності на землю і, потенційно, будь-яке нерухоме майно
4237
22 апреля 2020 г.



Запуск єдиної інфраструктури
геопросторових даних


Запуск єдиної інфраструктури геопросторових даних допоможе впорядкувати відносини стосовно використання, адміністрування та реалізації права власності на землю і, потенційно, будь-яке нерухоме майно. Відкритість інформації зменшить корупційні ризики, допоможе владі при плануванні розвитку територій, а також стане одним з позитивних сигналів для інвесторів, повідомляє Дмитро Ісаєнко, секретар комітету з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради VIII скликання передає Build Portal.

Нещодавно Верховна Рада прийняла законопроект 2370 про національну інфраструктуру геопросторових даних. Тепер в Україні розпочнеться процес переходу на єдину систему для всіх геопросторових даних: земельних кадастрів, інформації про природні ресурси, природоохоронні зони, комунікації, статистичні дані та тощо. При цьому доступ до всіх даних буде повністю безкоштовним.

Зараз в Україні немає жодного джерела інформації, яке б об’єднувало інформацію про власників та цільове призначення різних ділянок землі, а також розташованих на них і прилеглих ділянках об’єктах. Такий стан речей ускладнює планування розвитку територій для місцевої та державної влади. Найпершим позитивним фактором є впорядкування земельних відносин. Це допоможе в процесі планування нової інфраструктури, зокрема, доріг та інших об’єктів. Також розрізненість інформації створює додаткові проблеми для бізнесу, який може роками збирати інформацію перед тим, як мати змогу розпочати будівництво промислового об’єкту, комерційного приміщення або житлового будинку.

Звісно, на перших етапах розробки і впровадження єдиної системи всіх геопросторових даних її реалізатори зіткнуться з великою кількістю проблем. Найбільшим викликом стане розрізненість даних, які присутні на різних рівнях, збираються в різноманітних форматах та не пристосовані до об’єднання. Показовим є кейс Державного кадастру, який запустили в електронній формі п’ять років тому. Вже тоді було чимало проблем із перенесенням у цифровий формат різноманітних паперових документів. Також питання викликали різні місцеві системи координат, які треба було привести до єдиного стандарту. І навіть сьогодні, якщо для великих міст частка внесених даних складає від 99 до 100%, поза їх межами в електронному кадастрі відсутні від 15 до 95% земель по всій Україні.

Тим не менше, кінцевою метою впровадження нової системи є інтегрування України до європейської та глобальної інфраструктури просторових даних. Якщо згадувати про країни Європи, багато з них уже давно займаються створенням подібної інфраструктури. Наприклад, в Німеччині з 1970-х років на різному рівні створювались автоматизовані банки даних, що містили відомості про нерухомість, землю та навіть картографічні матеріали. Зараз одним з основних принципів німецької кадастрової системи є єдність землі та розташованої на ній нерухомості, а кадастр включає реєстри землі та об’єктів нерухомого майна. При цьому сама система характеризується обов’язковим збором великої кількості інформації, високою точністю реєстрації меж ділянок і деталізацією процедур. Внаслідок цього окремі землі і держава можуть ефективно виступати гарантами права власності. У США процес збору інформації різниться між штатами, але його основою також виступає точна оцінка ділянок, яка інколи може відбуватись за сотнями різних параметрів.



Ефективна кадастрова система, по-перше, захищає права власників земельних ділянок та розташованого на них майна. Також вона допомагає в цільовому плануванні ділянок та зменшує потенційні корупційні ризики на всіх рівнях. Нарешті, тільки маючи кадастр із точною інформацією про землю, нерухоме майно та інші об’єкти інфраструктури, можна ефективно адмініструвати податки.

Шляхом впровадження єдиної системи відкритих даних потенційно може зменшитися кількість процедур, необхідних для реєстрації землі або об’єктів будівництва. Також знизиться строк реєстрації і вартість процедур. Все це позитивно позначиться на інвестиційній привабливості України. Адже прописані правила гри є однією із найважливіших передумов притоку капіталу.

Державний земельний кадастр є надскладною системою, яка, при цьому, існує окремо від інших джерел інформації. Прийняття закону про національну інфраструктуру для всіх геопросторових даних, який набере чинності з 2021 року, може радикально змінити сферу земельних відносин та нерухомого майна в Україні. Нова система відкриє чимало можливостей для влади, бізнесу та інвесторів за рахунок зменшення корупційних ризиків для збільшення ефективності адміністрування кадастрів і майнових реєстрів.


ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
 

Источник:
obozrevatel
22 апреля 2020 г.
1154
Госэнергоэффективности ожидает от банков около 1 миллиарда на "теплые" кредиты...
22 апреля 2020 г.
1709
Житомирська ОДА має продемонструвати, наскільки швидко відбудують знищені будинки - Чернишов...
21 апреля 2020 г.
1223
Потерпілим від пожеж на Житомирщині компенсують втрачене житло - голова ОДА...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
12 июля 2024 г.
3110
З появою ЄДЕССБ усі процеси відбуваються в онлайн-форматі, кожен крок  фіксується, а будь-які с...
11 июля 2024 г.
3637
Дефіцит робочої сили, який оцінюють у 20-50%, впливає на всі процеси будівництва. Як він загрожує ри...
10 июля 2024 г.
3995
З житлового фонду соціального призначення можна буде орендувати житло у кількох форматах...
Сегодня
4693
Новий міст спроєктований не як інфраструктурний об’єкт, а як новий громадський простір...
11 июля 2024 г.
9716
Новий простір діє одночасно як міський парк і меморіал...
11 июля 2024 г.
1129
Вітчизняний виробник будматеріалів SWEETONDALE вивів на ринок екструдований пінополістирол XPS ...
12 июля 2024 г.
1305
23 липня 2024 року відбудеться ексклюзивна панель КБУ на тему «АНАЛІТИКА УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ НЕ...
11 июля 2024 г.
1087
31 липня у КВЦ «Парковий» в Києві пройде Конгрес - INVEST IN UKRAINE, в рамках якого від...
28 июня 2024 г.
1623
Захід стане майданчиком для конструктивного діалогу, висловлювання та обговорення різноманітних думо...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
159
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3476
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!