РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.876 EUR: 43.511
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.876
EUR 40.000 41.000 43.511
USD 41.700 42.185 41.876
EUR 43.330 44.030 43.511
Новость

Про надзвичайну ситуацію, карантин та сферу ЖКГ. Інтерв'ю з міністром розвитку громад та територій

Олексій Чернишов, міністр розвитку громад та територій України розповів про надзвичайну ситуацію, карантин та сферу ЖКГ
1607
27 марта 2020 г.

Як працюють підприємства житлово-комунальної сфери в  період карантину?

Багато з тих людей, які працюють і зазвичай не знаходяться вдома цілими днями, вже на карантині. Ми добре розуміємо, що кількість таких людей буде збільшуватись – адже швидкість розповсюдження вірусу стрімка, тож МОЗ закликає населення залишатись вдома. В таких умовах критично важливим є забезпечення населення країни необхідними послугами. Законом України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами та послуга з управління багатоквартирним будинком здійснюються безперервно, крім часу перерв на проведення ремонтних і профілактичних робіт, у міжопалювальний період для систем опалення та ліквідації наслідків аварії.

На сьогодні всі підприємства організації та установи, що надають ці послуги, працюють в штатному режимі.

Чи будуть надаватися житлово-комунальні послуги в повному обсязі? Яку відповідальність несе споживач у разі несвоєчасної оплати комунальних послуг?

Актуальне питання, яке має кілька рівнів відповідей. Тож почнемо спочатку: чи будуть надаватися послуги в повному обсязі? – Відповідь: “Так”. 

Розглянемо це питання далі. Як платити за спожиті послуги в умовах карантину, коли рекомендовано знаходитись вдома? – Платити онлайн. 24 березня Мінрегіон надіслав лист на обласні та Київську міську держадміністрації щодо оплати житлово-комунальних послуг в умовах карантину, з рекомендаціями для підприємств, що надають житлово-комунальної послуги. Згідно з цим листом необхідно вжити усіх можливих заходів щодо здійснення споживачами онлайн-платежів через особисті кабінети на сайтах підприємств-виконавців послуг, управителів багатоквартирних будинків та за допомогою інших можливих і загальнодоступних сервісів.

Також Мінрегіон нагадує про необхідність потурбуватись про людей похилого віку і допомогти їм оплатити комунальні послуги онлайн.

Тепер щодо відповідальності. Уряд розуміє, що в умовах карантину та надзвичайної ситуації, яку 25 березня було запроваджено на всій території країни, багато хто не зможе вчасно та у повному обсязі оплатити комунальні платежі. Тому ми заборонили під час карантину нараховувати та стягувати неустойку (штрафи, пеню) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги. Припинення або зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України забороняється, навіть у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі.

Проте є важлива інформація, на якій хочу наголосити. Оплата споживачами ЖКП напряму впливає на діяльність кожного підприємства галузі у населених пунктах України та надання ними життєво необхідних послуг. Враховуючи ситуацію, яка наразі склалася в Україні, та заходи, прийняті Урядом на підтримку населення, несплата громадянами за житлово-комунальні послуги може призвести до складнощів у роботі постачальників. Ми в Мінрегіоні аналізуємо дані щодо термінів та обсягів оплати і будемо вчасно про це інформувати, аби галузь працювала злагоджено.

Все, що зроблено зараз в країні з метою запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 та недопущення негативного впливу на здоров’я людей, має спрацювати. Так, будуть деякі складнощі, але важливо тримати під контролем всі питання та комунікувати з людьми, піднімати найбільш актуальні теми.

При наявній заборгованості за житлово-комунальні послуги чи можуть забрати житло?

Ні, примусове виселення із житла та примусове стягнення житла, що належить на праві приватної власності громадянам України, під час примусового виконання рішень судів щодо стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, заборонено.  


Чи можуть виселити в разі несвоєчасної оплати за житлово-комунальні послуги?

Громадян, які проживають у жилих приміщеннях в будинках державного, громадського житлового фонду та житлового фонду соціального призначення, не можуть примусово виселити за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг.

У соцмережах з’являються повідомлення про відключення централізованого водопостачання в населених пунктах України. Чи можливі такі відключення?

Чинним законодавством чітко визначено, що послуги з централізованого водопостачання та водовідведення надаються безперервно, крім часу перерв на проведення ремонтних і профілактичних робіт або ліквідації наслідків аварії.

Нині підприємства водопровідно-каналізаційного господарства в регіонах і м. Києві працюють в штатному режимі. Додам, що не варто вірити всім повідомленням, що з’являються на різних інформаційних ресурсах. Є офіційні джерела, варто довіряти перш за все офіційним каналам комунікації.

Чи припиняються у зв’язку із карантином та надзвичайною ситуацією реалізація проєкту “Велике Будівництво”?

Цьогоріч ми зіткнулись з великими викликами, але сподіваюсь, що ми їх подолаємо і Національний проєкт «Велике будівництво», який стартував у березні, буде реалізований. Вчора Президент під час селекторної наради з міськими головами обласних центрів та головами ОДА наголосив, що «Велике будівництво» має відбуватись. Цілком згоден з тим, що ми не маємо права зупинити країну. При цьому важливо вживати всіх заходів безпеки – вже в процесі розробка окремої процедури для працівників будівництва, щоб запобігти поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.  

Проєктом «Велике будівництво» у 2020 році планується будівництво або реконструкція понад 4 тис. км доріг, 236 шкіл, 155 дитсадків, 210 багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого та другого рівнів, 427 медичних амбулаторій, 169 спорткомплексів.

І ми не маємо права зупинити це будівництво, адже завдяки реалізації проекту країна отримає подвійний позитивний ефект – економічний та соціальний.

Чим відрізняється надзвичайна ситуація від надзвичайного стану?

Надзвичайна ситуація – це порушення нормальних умов життєдіяльності людей на об’єктах або територіях, через аварію, катастрофу, епідемію, стихійне лихо, епізоотію, епіфітотію, велику пожежу, застосування засобів ураження, що призвели або можуть призвести до людських і матеріальних втрат, а також велике зараження людей і тварин.

Надзвичайна ситуація відрізняється від надзвичайного стану тим, що під час неї не обмежуються права і свободи людей. Але встановлює певні обов’язки для громадян. Зокрема, дотримуватись правил поведінки, безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях та режимів захисту від епідемії, радіації.

Надзвичайний стан є особливим правовим режимом, що обмежує певні конституційні права людей та надає додаткові повноваження органам державної влади. Під час нього запроваджуються певні обмежувальні заходи для громадян та бізнесу.

Мінрегіон, як і інші міністерства, готовий надавати актуальну інформацію та роз’ясненя населенню щодо нових термінів та ситуацій, з якими раніше більшість українців не стикалась.

В якому режимі працює міністерство у період карантину?

Мінрегіон на час карантину перейшов на частково дистанційну роботу. З 18 березня близько 60% працівників міністерства працюють дистанційно, залишаються вдома, як рекомендовано МОЗ.

Відповідно до Протоколу позачергового засідання комісії з питань ТЕБ та НС від 10.03.2020 №2 та постанови КМУ від 11.03.2020 №211 проведено всі необхідні заходи щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил запобігання зараженню. Також службові відрядження за кордон та по Україні припинено, відмінено всі заходи та засідання колегіальних і дорадчих органів, зокрема громадських слухань і обговорень. Працюємо онлайн, на цьому тижні в Мінрегіоні відбулась відеоконференція щодо реформування субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою України.

Наразі при здійсненні прийому громадян надаємо перевагу комунікації телефоном чи за допомогою відеозв’язку.

Для захисту тих працівників, хто виходить на роботу, у будівлях міністерства проводять щоденне вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих розчинів.

 

Джерело:
minregion
27 марта 2020 г.
1500
Карантин продовжується, і жителі України більшість часу проводять вдома. Тоже споживання електроенер...
27 марта 2020 г.
12293
Власти начали кампанию по поддержке своих граждан в условиях наступления коронавируса...
26 марта 2020 г.
1390
Заступник голови КМДА Олександр Густєлєв повідомив, що столиця відкрила нові маршрути на час каранти...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
18 декабря 2024 г.
3956
Окрім 4 млрд гривень, які на програму єВідновлення заклали у держбюджеті на 2025 рік, додатково виді...
17 декабря 2024 г.
4208
В першому півріччі 2024 року рівень освоєння таких коштів становив лише 16,8%. Загалом під час аудит...
13 декабря 2024 г.
2365
Інфляційний сплеск все більше набуває фундаментальних ознак...
01 января 2000 г.
21
Економічна ефективність сучасних систем водовідведення: інвестиції, які забезпечують надійність інфр...
01 января 2000 г.
24
Дізнайтесь, чому важливо узаконити самобуд і якими є етапи легалізації будови...
19 декабря 2024 г.
7449
Дизайн та концепція проєкту натхненні роботами світових лендарт-митців, зокрема, “Золотою спір...
20 декабря 2024 г.
1335
20 грудня обговоримо важливі питання цифровізації та вдосконалення будівельної галузі...
18 декабря 2024 г.
2374
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзначені ...
10 декабря 2024 г.
1567
12 грудня 2024 року в Києві відбудеться визначна подія для професіоналів будівельної, девелоперської...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
2672
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
466
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!