РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.043 EUR: 44.686
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.043
EUR 40.000 41.000 44.686
USD 40.740 41.140 41.043
EUR 44.230 44.831 44.686
Новость

Чому зупинився ринок нерухомості і коли він відновить повноцінну роботу

З початку лютого завершити угоди з нерухомістю в Україні практично неможливо
2716
07 февраля 2020 г.



Угоди з нерухомістю

З початку лютого завершити угоди з нерухомістю в Україні практично неможливо. Проблема в оцінці об'єктів, які неможливо зареєструвати на новому майданчику Фонду держмайна України

Боротьба Фонду держмайна з майданчиками-посередниками для реєстрації оцінки призвела до несподіваного результату. З 1 лютого приймати звіти і визначати реальну вартість житлових і нежитлових об'єктів необхідно через нову базу Фонду держмайна.

Але база не працює. Вирішити проблему обіцяють якісь посередники за 3 тис. грн.

Історія хвороби
Правила проведення операцій з майном змінилися в кінці 2016 року, після того, як Верховна Рада внесла зміни в ст. 172 Податкового кодексу і зобов'язала Фонд держмайна створити єдину базу звітів оцінювачів, наповнювати її і контролювати правильність оцінки. Депутати боролися із заниженням вартості оцінки, що прямо впливає на податкові надходження.

Перед проведенням операції потрібно сплатити 1% від ціни квартири (має бути не менше оціночної) до Пенсійного фонду, 1% - держмито. Якщо власник володіє квартирою або будинком менше трьох років, то додатково доведеться заплатити мито в розмірі 5% і 1,5% - військовий збір.

Фонд держмайна вирішив залучити на ринок приватні компанії і видав ключі доступу до Єдиної бази оцінки чотирьом гравцям - Ві Ай Пі Департамент (обслуговує майданчик Оцінка. Online), Професійна оцінка (компанія Про закупівлі), Експрес Оцінка (компанія Акцепт онлайн) і Реєстр оцінка (інформаційно-консалтинговий центр АСБОУ). Щорічно в Україні проводиться приблизно 500-700 тис. угод, що приносить власникам майданчиків не менше 1 млрд грн.

Завантажити оцінку в базу можна було за 1,8 тис. грн, що викликало протест серед ріелторів. Претензії були і до якості роботи: деякі об'єкти оцінювалися дорожче, ніж коштували реально і податків учасникам угод доводилося платити більше.

Про необхідність відмовитися від посередників заговорили торік. Але ліквідувати майданчики з першого разу не вдалося. У Раді грянув скандал. Офіс президента підозрював 11 депутатів в отриманні приблизно 30 тис. долл за те, щоб не підтримувати профільний законопроект 2047д. Деякі депутати проходили допит на поліграфі, і після скандалу документ все-таки ухвалили.

З 1 лютого майданчики-посередники вже не можуть працювати з оцінкою і Фонд держмайна запропонував альтернативний майданчик. На першому етапі, який триватиме до липня, користуватися новою системою можуть тільки оцінювачі й нотаріуси. З липня відкрити базу заплановано і для звичайних користувачів, які зможуть самостійно отримувати звіти про оцінку і платити за це 51 грн.

Ринок завмер
З початку лютого майданчик ФДМУ не приймає оцінки, розповіли сім співрозмовників - п'ять ріелторів, нотаріус і оцінювач.

Можна проводити операції тільки щодо тих оцінок, які були завантажені в базу до 31 січня цього року. Тому продавці і покупці чекають, угоди переносяться на пізніший термін- розповідає віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолій Топал.

Проблеми з сервісом Фонду держмайна призводять до непередбачених наслідків, додає керівний партнер консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький. "З цієї причини людина, яка прилетіла з Нью-Йорка, не змогла вчасно вступити у спадок. Навіть більше, їй довелося здавати квитки і чекати, поки система почне працювати" - розповідає він. Страждають і продавці, яким терміново потрібно оформити угоду.

Ситуацією одразу скористалися шахраї.

У нас є оцінювач, який має ключі доступу до бази даних і за 3 тис. грн він зможе зробити оцінку. Але не раніше п'ятниці. Краще скористатися його послугами, оскільки база запрацює ще не скоро- повідомила нотаріус, яка відрекомендувалася Наталією. Анатолій Топал визнає, що якщо базу до понеділка не полагодять, то на ринку нерухомості почнеться істерія.

Проблема дійсно існує, визнає Олексій Соболєв, директор ДП Прозорро. Продажі, який займається запуском бази ФДМУ. За його словами, у нотаріусів є доступ до бази, а у оцінювачів - поки немає. -Попередні майданчика не передали жодних даних, тому все доводилося робити самостійно і в стислі терміни - за два місяці. Я думаю, що за кілька днів проблему буде вирішено - каже він і додає, що у посередників немає ніяких ключів доступу до бази. Соболєв каже, що Фонд держмайна, скоріш за все, замовлятиме розробку окремої бази даних, яка орієнтовно має з'явитися в другому півріччі.

Олександра Нєкращук

Читайте також: в Україні запрацював новий закон про оренду держмайна: що змінилось? - а також про те, що в найближчі роки 50 тис. сімей отримають власні помешкання, обіцяють в Держмолодьжитлі.

Источник:
nv
04 февраля 2020 г.
2952
В Україні різко зросла активність на ринку нерухомості...
24 января 2020 г.
2811
Після початку роботи у вересні 2019 року Верховна Рада прийняла декілька важливих законопроектів, як...
23 января 2020 г.
1721
2019 видався непростий для ринку передмістя Києва: покупець був нестабільний у своїх рішеннях. Далек...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
12 июля 2024 г.
3097
З появою ЄДЕССБ усі процеси відбуваються в онлайн-форматі, кожен крок  фіксується, а будь-які с...
11 июля 2024 г.
3622
Дефіцит робочої сили, який оцінюють у 20-50%, впливає на всі процеси будівництва. Як він загрожує ри...
10 июля 2024 г.
3994
З житлового фонду соціального призначення можна буде орендувати житло у кількох форматах...
Сегодня
4672
Новий міст спроєктований не як інфраструктурний об’єкт, а як новий громадський простір...
11 июля 2024 г.
9708
Новий простір діє одночасно як міський парк і меморіал...
11 июля 2024 г.
1124
Вітчизняний виробник будматеріалів SWEETONDALE вивів на ринок екструдований пінополістирол XPS ...
12 июля 2024 г.
1293
23 липня 2024 року відбудеться ексклюзивна панель КБУ на тему «АНАЛІТИКА УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ НЕ...
11 июля 2024 г.
1082
31 липня у КВЦ «Парковий» в Києві пройде Конгрес - INVEST IN UKRAINE, в рамках якого від...
28 июня 2024 г.
1623
Захід стане майданчиком для конструктивного діалогу, висловлювання та обговорення різноманітних думо...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
158
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3476
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!